Bugünün Wordle Yanıtı #594 – 3 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Cevap hala bir muamma ise, kelime “lezzetli” dir. Yiyecekleri hoş bir tada sahip olarak tanımlamanın yanı sıra, zarif veya zevkliyse bir şeyin veya birinin lezzetli olduğunu söyleyebilirsiniz. Sözcük, dokunma duyusu (şimdi Modern Fransızca tât) için kullanılan Eski Fransızca “tat” kelimesinden gelen kök isim “tat”ın küçültülmüş halidir. 1400’lerdeki orijinal kullanım bağlamında, “tat”, bir pay veya küçük […]

Bugünün Wordle Yanıtı #594 – 3 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Cevap hala bir muamma ise, kelime “lezzetli” dir. Yiyecekleri hoş bir tada sahip olarak tanımlamanın yanı sıra, zarif veya zevkliyse bir şeyin veya birinin lezzetli olduğunu söyleyebilirsiniz. Sözcük, dokunma duyusu (şimdi Modern Fransızca tât) için kullanılan Eski Fransızca “tat” kelimesinden gelen kök isim “tat”ın küçültülmüş halidir.

1400’lerdeki orijinal kullanım bağlamında, “tat”, bir pay veya küçük bir kısım anlamına geliyordu; veya bir şeyin tadının algılandığı duyu; ve tadına varın veya tatlandırın. Ancak 1600’lerin sonlarına gelindiğinde, aynı zamanda “estetik muhakeme” veya “mükemmelliği tanıma ve takdir etme yeteneği” duygusunu da üstlenmişti. etimoloji). Bununla birlikte, özellikle deyimlerde kullanımının daha fazla varyasyonu vardır. Örneğin, bir şey için bir zevkiniz varsa, bu onun için güçlü bir tercihiniz veya arzunuz olduğu anlamına gelir ve eğer bir şey o kadar kötüyse onu tadabilirsiniz, bu o şeyin son derece nahoş olduğu anlamına gelir (üzerinden Ücretsiz Sözlük).

Tüm bunlar, tat alma duyusunun, incelik veya inceliği algılama ve ayırt etme konusunda oldukça usta olduğu gerçeğine dayanmaktadır. “Gözüne/burnuna iyi bak” gibi ifadelerin de dayandığı anlam budur. İnsan dilinde ortalama olarak 2.000-8.000 tat tomurcuğu ve yüzbinlerce alıcı hücre bulunur. Tat alma duyusunu mümkün olduğu kadar keskin tutmak için, her bir tat tomurcuğu yaklaşık iki haftada bir (aracılığıyla) değiştirilir. Britanya).

Tahminleriniz bitmeden önce yapbozunuzu bitireceğinizi umuyoruz ve bulmaca zevkiniz varsa, işte sizi daha çok meşgul edecek Wordle benzeri şeyler.

Teknory