Bugünün Wordle Yanıtı #601 – 10 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, aradığınız cevap “baş döndürücü” olacaktır. Bir şey canlandırıcı veya sarhoş ediciyse baş döndürücüdür, ancak bir kişi inatçıysa veya başka bir bağlamda iyi bir yargıya varabiliyorsa, baş döndürücüdür. Sözcük, kelimenin tam anlamıyla “vücudun tepesi” veya “bir yokuşun üst ucu” anlamına gelen Eski İngilizce “heafod” dan gelen kök isim “head” den türetilmiştir, kendisi de […]

Bugünün Wordle Yanıtı #601 – 10 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, aradığınız cevap “baş döndürücü” olacaktır. Bir şey canlandırıcı veya sarhoş ediciyse baş döndürücüdür, ancak bir kişi inatçıysa veya başka bir bağlamda iyi bir yargıya varabiliyorsa, baş döndürücüdür. Sözcük, kelimenin tam anlamıyla “vücudun tepesi” veya “bir yokuşun üst ucu” anlamına gelen Eski İngilizce “heafod” dan gelen kök isim “head” den türetilmiştir, kendisi de Proto-Germen “haubid” den (via etimoloji).

“Heady” popüler olmayan bir kelime değildir, ancak “head” kelimesinin kökeni ile karşılaştırıldığında kullanım sıklığı açısından soluktur. Bir vücudun baş kısmına atıfta bulunmak için yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra, birçok popüler deyimin de temelini oluşturur. Örneğin, mantıklı ve zekiyseniz, “başınızın üzerinde sağlam bir başınız var” demektir; bu, bugünün Wordle yanıtıyla eş anlamlıdır. Tatsız olduğu için bir gerçekle veya gerçekle yüzleşmeyi reddederseniz, “kafanızı kuma gömersiniz”.

Tam olarak bunlar kadar yaygın olmayan sayısız başka “kafa-y” deyimi vardır. İşte kullanabileceğiniz ilginç bir örnek: Birisi yakın bir tehlike veya aksilikle karşı karşıyaysa, “Damocles’in kılıcı başlarının üzerinde sallanıyor” diyebilirsiniz. Ücretsiz Sözlük. Yunan mitolojisinde Damocles, bir günlüğüne kralla yer değiştiren ancak bir kıldan sarkıtılan bir kılıcın altında oturmak zorunda kalan bir saray mensubuydu; Buradan çıkarılacak ders, gücün her ne kadar güçlü olsa da kendi tehlikeleri olduğudur.

Tahminleriniz tükenmeden önce bu makaleyi yapbozunuzu bitirmek için yeterince erken bulmanızı umuyoruz ve işte ileride Wordle oyununuzu geliştirmenize yardımcı olacak bir kılavuz. Artık bu zorluğun üstesinden geldiğinize göre, eğlenceyi devam ettirmek için Wordle gibi daha fazla oyunda şansınızı deneyebilirsiniz.

Teknory