2023 Kia EV6 GT İlk Sürüş: EV Ekstra Değerli Yemek

Kia EV6 GT, Kia’nın ilk özel akülü elektrikli aracının performans yinelemesidir. Aynı otomotiv grubu içindeki markalar tarafından paylaşılan elektrikli araçlar için 800 V modüler bir temel olan Hyundai E-GMP platformu üzerine inşa edilmiştir. Hyundai Ioniq 5 ve Genesis GV60 gibi son zamanlarda popüler olan diğer otomobillerin temelini oluşturuyor. EV6 GT, kendisine toplam 576 beygir gücü, […]

2023 Kia EV6 GT İlk Sürüş: EV Ekstra Değerli Yemek

Kia EV6 GT, Kia’nın ilk özel akülü elektrikli aracının performans yinelemesidir. Aynı otomotiv grubu içindeki markalar tarafından paylaşılan elektrikli araçlar için 800 V modüler bir temel olan Hyundai E-GMP platformu üzerine inşa edilmiştir. Hyundai Ioniq 5 ve Genesis GV60 gibi son zamanlarda popüler olan diğer otomobillerin temelini oluşturuyor.

EV6 GT, kendisine toplam 576 beygir gücü, 546 pound-feet tork ve dört tekerlekten çekiş performansı sağlayan 270kW arka ve 160kW ön olmak üzere iki motorla çalışır. 320 beygir gücü, diğer AWD EV6 modellerinin toplayabildiği kadardır, dolayısıyla bu, çıktıda oldukça önemli bir sıçramadır. Kia, bunun temel olarak AWD EV6’nın arka motorunu öne taşıyarak ve onu daha güçlü başka bir ünite ile değiştirerek başarıldığını söylüyor. Sıçramalardan bahsetmişken, ek homurtu EV6 GT’ye sadece 3,4 saniyede 0’dan 60’a roket yapma ve 161 mil / saat azami hıza çıkma yeteneği verir.

Ekstra güçle birlikte ekstra kontrol ihtiyacı doğar ve bu nedenle EV6 GT, özellikle elektronik olarak kontrol edilen amortisörler ve önde benzersiz spor bileşenleri içeren performans için elden geçirilmiş süspansiyon yükseltmeleriyle birlikte gelir. Kontrol, torku dengelemek için bir e-diff ve daha büyük ön ve arka disk frenlerin dahil edilmesiyle geliştirilmiştir.

Teknory