Bugünün Wordle Yanıtı #610 – 19 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#610 – 19 Şubat 2023) çözümü “kiosk”. Bu kelimeye muhtemelen küçük bir perakende mağazası için aşina olacaksınız, ancak başlangıçta Türkiye’de veya İran’da popüler olan ve tipik olarak çok taraflı bir temel üzerine inşa edilmiş bir tür açık köşk veya yazlık ev anlamına geliyordu. bu Amerikan Mirası Sözlüğü Osmanlı İmparatorluğu’nun seçkin sınıflarının bu […]

Bugünün Wordle Yanıtı #610 – 19 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#610 – 19 Şubat 2023) çözümü “kiosk”. Bu kelimeye muhtemelen küçük bir perakende mağazası için aşina olacaksınız, ancak başlangıçta Türkiye’de veya İran’da popüler olan ve tipik olarak çok taraflı bir temel üzerine inşa edilmiş bir tür açık köşk veya yazlık ev anlamına geliyordu. bu Amerikan Mirası Sözlüğü Osmanlı İmparatorluğu’nun seçkin sınıflarının bu tür yapıyı eğlence ve diğer boş zaman etkinliklerinin tadını çıkarmak için kullandıklarını bildiriyor.

Başına Merriam WebsterKiosk terimi, İngilizce’ye, orijinal “köşk” veya Farsça “kūshk” kelimesinden türetilen, Türk pavyonlarına benzeyen ancak gazete satmak için kabin olarak kullanılan yapılara atıfta bulunan Fransızca “kiosque” kelimesinden girmiştir.

Bugün kodu kırmak için dört denememiz gerekti, bu da üç denemeli çözme serimizin yine kaybolduğu anlamına geliyor. Başlangıç ​​kelimesi olarak “kafatası” kelimesini seçtik ve bu kelime iki karoyu sarıya çevirdi ve olası cevapları sadece on bire indirdi. Wordle cevap havuzunda yaklaşık 2.315 kelime olduğu düşünüldüğünde, bu gerçekten şanslı bir başlangıçtı. “Şişe” ve “canlı” tahmin ettikten sonra cevap açıktı. Daha hızlı bitirmenizi umuyoruz.

Teknory