Eski Bilgisayarınızı Bir Ev Medya Akış Sunucusuna Nasıl Dönüştürürsünüz?

Bir medya sunucusu platformu kurmaya yönelik kesin adımlar, hangi hizmetle gitmeye karar verdiğinize bağlı olacaktır. Bazıları diğerlerinden daha karmaşıktır, ancak süreci hızlandırmaya yardımcı olmak için her platform için özel talimatlar verebilen bir ortam kitaplığı kurmaya yönelik çok sayıda basit kılavuz vardır. Ancak hepsi için, PC’yi kurup internete bağlayarak başlayın. Mevcut olan en hızlı ve en […]

Eski Bilgisayarınızı Bir Ev Medya Akış Sunucusuna Nasıl Dönüştürürsünüz?

Bir medya sunucusu platformu kurmaya yönelik kesin adımlar, hangi hizmetle gitmeye karar verdiğinize bağlı olacaktır. Bazıları diğerlerinden daha karmaşıktır, ancak süreci hızlandırmaya yardımcı olmak için her platform için özel talimatlar verebilen bir ortam kitaplığı kurmaya yönelik çok sayıda basit kılavuz vardır.

Ancak hepsi için, PC’yi kurup internete bağlayarak başlayın. Mevcut olan en hızlı ve en kararlı bağlantıyı sağlayacağından, yönlendiriciye sabit hat bağlantısı en iyisidir. Cihazlar sunucudan akış yapacağından ve her iki uçta da yavaş internet zayıf bağlantıya neden olabileceğinden bu önemlidir.

Ardından, PC’nizde tercih ettiğiniz platformda bir hesap oluşturun ve ardından uygulamayı indirin. Yine, bu programların her biri farklıdır, ancak hepsinde PC’yi birincil sunucu olarak ayarlamak ve hangi sabit sürücü klasörlerinin platformun medya kitaplığına entegre edileceğini seçmek için bir seçenek olmalıdır.

Seçtiğiniz platform için uygulamayı akıllı TV’lerinize, mobil cihazlarınıza, oyun konsollarınıza ve sunucuya erişmek için kullanmayı planladığınız diğer cihazlara indirin.

Teknory