Bugünün Wordle Yanıtı #632 – 13 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünkü Wordle bilmecesinin (#632 — 13 Mart 2023) çözümü “suçlama”dır. Kelime nadir değildir, bu nedenle bir tanım gereksizdir, ancak kökenini ilginç bulabilirsiniz – biz bulduk. Merriam Webster “suçlamanın”, azarlamak veya eleştirmek anlamına gelen Anglo-Fransız “blamer” veya “blasmer” kelimesinden ve kutsal şeyler hakkında yanlış konuşmak veya sövmek anlamına gelen Geç Latince “blasphemare” veya […]

Bugünün Wordle Yanıtı #632 – 13 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünkü Wordle bilmecesinin (#632 — 13 Mart 2023) çözümü “suçlama”dır. Kelime nadir değildir, bu nedenle bir tanım gereksizdir, ancak kökenini ilginç bulabilirsiniz – biz bulduk. Merriam Webster “suçlamanın”, azarlamak veya eleştirmek anlamına gelen Anglo-Fransız “blamer” veya “blasmer” kelimesinden ve kutsal şeyler hakkında yanlış konuşmak veya sövmek anlamına gelen Geç Latince “blasphemare” veya Yunanca “blasphēmein” kelimesinden geldiğini bildiriyor. gibi sitem. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bu “küfür” kelimesinin türetildiği kelimedir ve farklı, neredeyse ilgisiz anlamlara sahip oldukları düşünüldüğünde, iki kelimenin birbiriyle ilişkili olması şaşırtıcıdır.

Stratejik bir başlangıç ​​kelimesi olan arduvaz sayesinde bugün bulmacayı çözmek için üç deneme gerekti. Doğru pozisyonda üç harf vardı ama maalesef cevap netleşmeden “alev” olduğunu tahmin ettik. Umarız karolarınızı aynı hızla, hatta daha hızlı yeşile çevirirsiniz ve daha fazla bulmaca aksiyonu için can atıyorsanız, burada sizi meşgul edecek Wordle gibi daha fazla oyun var.

Teknory