Bugünün Wordle Yanıtı #641 – 22 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle yanıtının (#641 – 22 Mart 2023) yanıtı “yorgan” dır. Başına etimolojiyastık ve yatak doldurmak için de kullanılan yavru kuşların yumuşak, ilk tüyleri için kullanılan kelime olan “kuş tüyü” ile doldurulmuş bir yorgan veya yorgan için kullanılan terimdir. Aynı kaynağa göre, “yorgan” Fransızca kökenlidir: daha önce “dumet” olarak yazılan, “aşağı” anlamına gelen “dum” un […]

Bugünün Wordle Yanıtı #641 – 22 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle yanıtının (#641 – 22 Mart 2023) yanıtı “yorgan” dır. Başına etimolojiyastık ve yatak doldurmak için de kullanılan yavru kuşların yumuşak, ilk tüyleri için kullanılan kelime olan “kuş tüyü” ile doldurulmuş bir yorgan veya yorgan için kullanılan terimdir.

Aynı kaynağa göre, “yorgan” Fransızca kökenlidir: daha önce “dumet” olarak yazılan, “aşağı” anlamına gelen “dum” un küçültülmüş hali olan ve kendisi Eski İskandinav “dunn” dan gelen, aynı yazılışı olan bir kelimeden gelmektedir. belirsiz kökenli.

Bugün bulmacayı çözmek dört tahmin aldı – iki denemede çözdüğümüz dünkü Wordle’da daha şanslıydık. Başlangıç ​​kelimemiz olarak “kumaş” ile gittik ve ardından “patsy” ve “trend” ile devam ettik. “Yorgan” dışında dört olası cevap daha vardı, bu yüzden dördüncü denemede doğru tahmin ettiğimiz için hala biraz şanslıyız. Umarız daha iyi şanslar vardır.

Teknory