Bugünün Wordle Yanıtı #647 – 28 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Evcil hayvanlardan bahsetmişken, kediyi çantadan çıkarmanın zamanı geldi. Bugünün Wordle bulmacasının (#647 — 28 Mart 2023) cevabı acele. Muhtemelen bu kelimeye ve onun anlamına – “acele etmek” – aşinasınızdır, ancak sizin için yeni olan şey, kelimenin Shakespeare’e atfedilmesidir. etimoloji kelimenin ilk olarak Shakespeare yazılarında kaydedildiğini ve muhtemelen “harry” kelimesinin bir varyasyonu veya Orta İngilizcenin West […]

Bugünün Wordle Yanıtı #647 – 28 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Evcil hayvanlardan bahsetmişken, kediyi çantadan çıkarmanın zamanı geldi. Bugünün Wordle bulmacasının (#647 — 28 Mart 2023) cevabı acele. Muhtemelen bu kelimeye ve onun anlamına – “acele etmek” – aşinasınızdır, ancak sizin için yeni olan şey, kelimenin Shakespeare’e atfedilmesidir.

etimoloji kelimenin ilk olarak Shakespeare yazılarında kaydedildiğini ve muhtemelen “harry” kelimesinin bir varyasyonu veya Orta İngilizcenin West Midlands bükümü “hurren” olduğunu, bu da tipik olarak böcekler bağlamında hızlı bir şekilde vızıldamak veya titreşmek anlamına gelir. Aynı kaynağa göre, muhtemelen “fırlatma” kelimesinin kökü olan “aceleyle hareket etmek” anlamına gelen Proto-Germen “hurza” ya kadar uzanır.

Yine de kelimeyi Shakespeare’in icat ettiğini belirten hiçbir kaynak yok. Elizabeth döneminde yaygın olarak kullanılmış olabilir, ancak önde gelen oyun yazarının yazılarından önce yazılı metinlerde kullanılmamış olabilir. Umarız karolarınızı olabildiğince az denemede yeşile çevirirsiniz. İleriye doğru hızla kazanma şansınızı artırmak için, Wordle bulmacalarına olası yanıtları daraltmak için en iyi başlangıç ​​sözcüklerini içeren bir kılavuz. Ve daha fazla zeka oyunu havasındaysanız, Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer oyunlar burada.

Teknory