Bugünün Wordle Yanıtı #649 – 30 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz aradığınız çözüm ekmek. Elbette, kelimenin tanıtıma ihtiyacı yoktur, ancak kökenleri size yabancı gelebilir. etimoloji belirli köklerinin belirsiz olduğunu bildirir, ancak öne çıkan bir konum, Proto-Germen “brautham” dan, Proto-Hint-Avrupa kökü “bhru-‘den geldiğidir: kaynatmak, yakmak veya köpürtmek anlamına gelir, bir referans ekmek için kullanılan hamurun kabarmasına veya mayalanmasına. Aynı kaynak, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün, kelimenin […]

Bugünün Wordle Yanıtı #649 – 30 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değilseniz aradığınız çözüm ekmek. Elbette, kelimenin tanıtıma ihtiyacı yoktur, ancak kökenleri size yabancı gelebilir. etimoloji belirli köklerinin belirsiz olduğunu bildirir, ancak öne çıkan bir konum, Proto-Germen “brautham” dan, Proto-Hint-Avrupa kökü “bhru-‘den geldiğidir: kaynatmak, yakmak veya köpürtmek anlamına gelir, bir referans ekmek için kullanılan hamurun kabarmasına veya mayalanmasına.

Aynı kaynak, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün, kelimenin “yiyecek parçası” anlamında parçalar veya bitler anlamına gelen Proto-Germen “braudsmon-” kelimesinden türediğini iddia ettiğini belirtiyor. Eğlenceli bir gerçek, ekmek için Eski İngilizce kelime, modern “somun” kelimesinin türetildiği kök olan “hlaf” idi.

“Harika” işe yaradığına göre… dün bir başlangıç ​​kelimesi olarak harikaydı, bugün de tekrarladık ve işe yaradı. Ondan sonra sadece sekiz olası cevap vardı ve biz de şanslı ve doğru bir ikinci tahminde bulunduk. Umarız aynı hızda bitirirsiniz ve daha fazla yapboz havasındaysanız, diğer Wordle benzeri oyunlara göz atın.

Teknory