Ford’un Mustang Super Cobra Jet 1800 Elektrikli Bir Sürükle Yıldızı

Spesifikasyonlar ilginç olsa da pistte neler olduğunu görmek daha önemli. Ford bunun farkında ve Super Cobra Jet 1800 prototipiyle gözünü olabildiğince yükseğe dikiyor. Şirket araçtan etkileyici bir performans istemiyor, herkese bu prototipin elektrik performansında en iyisi olduğunu göstermek istiyor. Michigan merkezli üretici, bu hedefe ulaşmak için gözünü birkaç dünya rekoruna dikti ve tam da bunu […]

Ford’un Mustang Super Cobra Jet 1800 Elektrikli Bir Sürükle Yıldızı

Spesifikasyonlar ilginç olsa da pistte neler olduğunu görmek daha önemli. Ford bunun farkında ve Super Cobra Jet 1800 prototipiyle gözünü olabildiğince yükseğe dikiyor. Şirket araçtan etkileyici bir performans istemiyor, herkese bu prototipin elektrik performansında en iyisi olduğunu göstermek istiyor. Michigan merkezli üretici, bu hedefe ulaşmak için gözünü birkaç dünya rekoruna dikti ve tam da bunu başarmak için bazı uzmanlardan yardım aldı.

MLe Racecar’dan Pat McCue’nin bu sezonun sonunda Super Cobra Jet 1800’de yer alması planlanıyor. McCue, MLe Racecar’ın kurucu ortağı, programın resmi test sürücüsü ve Super Cobra Jet 1800’ün geliştirilmesinde hayati öneme sahip.

Super Cobra Jet 1800’ün hedeflediği ana NHRA dünya rekoru, aslında selefi Super Cobra Jet 1400’e ait. Bu araç, Bob’un yetenekli ellerindeyken, Haziran 2021’de çeyrek mili 8,128 saniye olarak belirledi. Tasca III. Ford, aracın birkaç 0-60 mph rekoru da kıracağını umuyor: biri elektrikli bir araçtan genel olarak en hızlı 0-60 süresi için ve en hızlı iki tekerlekten çekişli elektrikli araç 0-60 için daha özel bir rekor.

Teknory