Bugünün Wordle Yanıtı #650 – 31 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#650 – 31 Mart 2023) çözümü HER. Kelime oldukça popülerdir ve bu, onun kökenini asla sorgulamamış olmanızın nedenidir. Neyse ki, Wordle bize bunu yapmamız için mükemmel bir fırsat sunuyor ve her zaman olduğu gibi, etimoloji aradığımız cevaplar vardı. Kelime geçmişi sitesi, “every”nin, “bir grubun her biri” anlamına gelen “ælc”den Eski İngilizce “æfre”nin […]

Bugünün Wordle Yanıtı #650 – 31 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#650 – 31 Mart 2023) çözümü HER. Kelime oldukça popülerdir ve bu, onun kökenini asla sorgulamamış olmanızın nedenidir. Neyse ki, Wordle bize bunu yapmamız için mükemmel bir fırsat sunuyor ve her zaman olduğu gibi, etimoloji aradığımız cevaplar vardı. Kelime geçmişi sitesi, “every”nin, “bir grubun her biri” anlamına gelen “ælc”den Eski İngilizce “æfre”nin kısaltılmasından türetildiğini bildirir.

Aynı kaynağa göre, kelimenin orijinal kullanımı, vurgu için yazılan “her biri” idi ve bu nedenle her kelimesi, bir ifadenin veya fikrin bütünlüğünü veya eksiksizliğini vurgulamak için kullanılıyor.

Böyle günlük bir kelime için, bizim ve çoğu oyuncunun bugün onu anlamaya çalışması dört kez sürdü. Son zamanlarda en sevdiğimiz kazanan başlangıç ​​kelimemiz olan harika ile devam ettik ve bunun iyi bir — hayır, “harika” bir seçim olduğu ortaya çıktı. Geriye yalnızca 14 olası cevap bıraktı, ancak çözüme ulaşmadan önce lanetlemeyi ve billy’yi denedik. Umarız çok daha iyisini yaparsınız ve daha fazla akıl oyunu oynamak istiyorsanız işte Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer bulmacalar.

Teknory