“Bundan memnun değildim”

Özet Ekolayzer 3 yönetmen Antoine Fuqua’nın daha sıkı, daha odaklanmış bir film için kurgusunu 1 saat 49 dakikaya düşürdüğü daha uzun bir kesme vardı. Fuqua, uzun aksiyon filmi eğilimine direndi ve daha uzun bir süre boyunca filmin ritmine ve kasıtlılığına öncelik vermeyi seçti. Ekolayzer 3 İzleyicilere kısa ve aksiyon dolu bir deneyim sunan 2023’ün en […]

“Bundan memnun değildim”

Özet

  • Ekolayzer 3 yönetmen Antoine Fuqua’nın daha sıkı, daha odaklanmış bir film için kurgusunu 1 saat 49 dakikaya düşürdüğü daha uzun bir kesme vardı.
  • Fuqua, uzun aksiyon filmi eğilimine direndi ve daha uzun bir süre boyunca filmin ritmine ve kasıtlılığına öncelik vermeyi seçti.
  • Ekolayzer 3 İzleyicilere kısa ve aksiyon dolu bir deneyim sunan 2023’ün en kısa büyük aksiyon filmlerinden biri olarak öne çıkıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Ekolayzer 3 daha önceki bir yinelemede çok daha uzundu. Antoine Fuqua’nın yönettiği, Denzel Washington’ın başrol oynadığı, Ekolayzer 3 Washington’un dönüşünü suçla mücadele eden Robert McCall olarak görüyor. Güney İtalya’da huzur içinde yaşadıktan sonra McCall, arkadaşlarının İtalyan mafyası tarafından kontrol edildiğini öğrenince tekrar suça sürüklenir. McCall, mafyayı devirmeye çalışır ve ortaya çıkan şey, aksiyon dolu yeni bir giriştir. Ekolayzer seri.

Fuqua bunu açıklıyor Ekolayzer 3 başlangıçta çok daha uzun bir kesimi vardı. İle konuşmak ÇarpıştırıcıFuqua şunu açıkladı:ritmini bulamadım Başta”ve orijinal kesimi Ekolayzer 3 2 saatten fazla sürede giriş yaptı. Fuqua o zaman “yontuldu ve yontuldu ve yontuldu ve yontuldu”Yol boyunca bazı taklalar atsa da, filmin kurgusunu yaparken. Fuqua aşağıda tam bir açıklama sunuyor:

Bu filmin hiçbir zaman 2:15’ten fazla olmadığını söyleyebilirim ve bundan memnun değildim. İlk başta her ne sebeple olursa olsun ritmini bulamadım. Ben bunu çok düşünüyorum [was] çünkü dışarı çıkmak özgürleşmeher şey – buna girmeyeceğim – ama tüm Akademi olayı, farkına varmadığım bir şekilde beni biraz etkiledi. Biraz kendime gelmem gerekiyordu. Yani ritmim bozuldu ve düzenleme bölümüne girdiğimde ritmim bozuldu ve bu biraz zaman aldı. Onu izlemeliydim, izlemeliydim ve giderek daha fazla, kalp atışının doğru hissettirdiği noktaya gelmesine izin vermeliydim. Sonra, yontarak, yontarak, yontarak ve yontarak uzaklaştırırken, hâlâ “Ah, bu daha iyiye gidiyor” diyordum ve biraz daha yonttum. “Hala kaçırmıyorum” dedim ve bunu kestim ve “Bunu hiç özlemedim!” dedim. Ve “Tamam, daha ileri gidersem canımı acıtacağım” diyene kadar devam ettim.

Sonra, filmin bitiminden bir gün önce tam anlamıyla miksajın içindeyken Conrad’ı aradım ve ona “Hadi şunu geri koyalım, şunu geri koyalım” dedim ve o şöyle dedi: “Ne sikimden bahsediyorsun sen ? film bitti.” Ben şöyle dedim: “Onu geri koymalıyım. Bunu yapmanın bir yolunu bulmalıyım.” Sonra birkaç şeyi tekrar yerine koymaya başladım çünkü ritmim bozuktu ve bazı şeyler bana biraz geç geliyordu.


Fuqua, Aksiyon Filmi Süre Trendine Direndi

Son kesim Ekolayzer 3 1 saat 49 dakikada geldi. Fuqua’nın tanımladığı en uzun kesimden yaklaşık 25 dakika daha kısa olan bu kısaltılmış çalışma süresi, yönetmenin aksiyon sekanslarını gerçekten de filmin sınırları dahilinde sıkı tutmasına olanak tanıdı. Ekolayzer 3. 1:49 çalışma süresi de Ekolayzer 3 dünyanın en kısa filmi Ekolayzer serisi, önceki versiyonuyla birlikte Ekolayzer 2 2:01’de 2 saatten biraz fazla sürede geliyor ve Ses düzenleyici daha da epik bir 2:12.

İlgili: Equalizer 3, 1 Yazılı Olmayan Franchise Kuralını İhlal Ediyor (Fakat İyi Bir Sebeple)

1:49’da, Ekolayzer 3 2023’ün en kısa büyük aksiyon filmlerinden biridir. Görev: İmkansız – Ölü Hesaplaşma Birinci Bölüm Ve Indiana Jones ve Kaderin Kadranı hikayelerini 2,5 saatten fazla bir sürede anlattılar. Eşit Hızlı X 2:21 koştu, yaklaşık 30 dakika daha uzun Ekolayzer 3. Bugünlerde büyük aksiyon ve macera filmleri için devasa çalışma süreleri sıradan görünüyor. Yönetmenler ve yapımcılar belki de izleyicilere birkaç saatlik bir tiyatro deneyimi yaşatan destansı anlatılar sunarak izleyicileri harekete geçirmek istiyorlar.

Fuqua bunu yaparken bu eğilime karşı çıktı. Ekolayzer 3. Fuqua, kara filmden ilham alan filminin ritimlerine odaklanarak, ana karakterini keşfetme konusunda daha bilinçli olma fırsatını verdi. Ve eğer Ekolayzer 3Fuqua’nın devasa gişe açılışı bunun bir göstergesi, Fuqua’nın seçimleri meyvesini verdi.

Kaynak: Çarpıştırıcı

Teknory