Bunlar, 1. Çeyreğin en popüler amiral gemisi telefonlarıydı

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR İzleme firması Canalys, 2023’ün ilk çeyreğinde en popüler ileri teknoloji telefonları açıkladı. Apple iPhone’lar ilk beş sıranın dördünü oluşturdu. Galaxy S23 Ultra en iyi Android telefon oldu ve diğer S23 modelleri de listeyi oluşturuyor. Akıllı telefon endüstrisi, bir yıl öncesine göre çift haneli düşüşle şu anda toplam sevkiyatlar açısından […]

Bunlar, 1. Çeyreğin en popüler amiral gemisi telefonlarıydı

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • İzleme firması Canalys, 2023’ün ilk çeyreğinde en popüler ileri teknoloji telefonları açıkladı.
  • Apple iPhone’lar ilk beş sıranın dördünü oluşturdu.
  • Galaxy S23 Ultra en iyi Android telefon oldu ve diğer S23 modelleri de listeyi oluşturuyor.

Akıllı telefon endüstrisi, bir yıl öncesine göre çift haneli düşüşle şu anda toplam sevkiyatlar açısından bir düşüş içinde. Ancak, üst düzey telefon segmentinin (500 $ veya daha yüksek) trendi tersine çevirdiği ortaya çıktı.

İzleme şirketi Canalys açıklığa kavuşmuş üst düzey segmentin bir yıl öncesine göre %4,7 büyüdüğünü bildirdi. Firma ayrıca, satışa göre (perakendecilere satış) en popüler 15 üst düzey telefonun bir listesini çıkardı.

Apple’ın iPhone’ları, tahmin edilebileceği gibi, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 ve iPhone 13 sırasıyla birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sıralarda olduğu için en üst sıraları oluşturuyordu. Aksi takdirde, iPhone 14 Plus (altıncı) ve iPhone 12 (sekizinci) Apple’ın katkılarını tamamladı.

teknoloji telefonlar infografik” alt=”Canalys Q1 2023 ileri teknoloji telefonlar infografik” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2023/05/Canalys-Q1-2023-high-end-phones-infographic.jpg”/>

Samsung bu segmentte de teslim etti ve altı cihaza da karşılık geldi. En önemlisi, Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Plus’ı yenerek beşinci sırada yer aldı. Bir başka kayda değer giriş, listede onuncu sırada yer alan ve katlanabilir tek telefon olan Galaxy Z Flip 4 oldu. Galaxy S23 (yedinci), Galaxy S23 Plus (dokuzuncu), Galaxy S22 (12) ve Galaxy S21 FE (15) de ilk 15’e girdi.

2023’te yüksek kaliteli (500 $ veya daha fazla) bir telefon satın aldınız mı?

64 oy

Son olarak, Xiaomi 13 (13.) ve HUAWEI Mate 50 (14.), bu en iyi amiral gemisi telefonlar listesindeki tek Apple veya Samsung dışı telefonlardı.

Her halükarda, Samsung, bir iPhone 14 modelini (iPhone 14 Plus olsa da) geride bırakması gerçeğiyle cesaretlendirilebilir. Ancak Koreli şirketin zorlu bir 2. çeyreğe hazırlandığına ve güçlü bir 3. çeyreğe ulaşmak için daha erken bir Unpacked lansmanı yapacağına inanılıyor.


Bunlar, 1. Çeyreğin en popüler amiral gemisi telefonlarıydı

Teknory