Call of Duty: Modern Warfare III’ün Senaryosunun Zor Koşullarda 16 Ayda Tamamlandığı Bildirildi

Güncelleme, 11:28 ET: Birini takip etmek Bloomberg Geliştirici Sledgehammer Games, bugün piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare III’ün aslında geçen yılki Call of Duty: Modern Warfare II’nin genişletmesi olarak başladığını ve ardından tam oyun haline geldiğini (önyükleme için 16 aylık bir geri dönüş süresiyle) iddia eden dünkü raporu yayınladı. A X hesabını beyan edin […]

Call of Duty: Modern Warfare III’ün Senaryosunun Zor Koşullarda 16 Ayda Tamamlandığı Bildirildi

Güncelleme, 11:28 ET:

Birini takip etmek Bloomberg Geliştirici Sledgehammer Games, bugün piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare III’ün aslında geçen yılki Call of Duty: Modern Warfare II’nin genişletmesi olarak başladığını ve ardından tam oyun haline geldiğini (önyükleme için 16 aylık bir geri dönüş süresiyle) iddia eden dünkü raporu yayınladı. A X hesabını beyan edin Görünüşe göre dolaylı olarak raporu çürütüyor. Açıklamanın bir bölümünde şöyle deniyor:

Modern Warfare III’e öncülük eden ekip olmaktan gurur duyuyoruz. Yıllar süren bu vizyonu gerçekleştirmek için çok çalıştık. Aksi söylenen herhangi bir şey kesinlikle doğru değildir; bu bizim oyunumuz ve bunu hepinizle çevrimiçi oynamak için sabırsızlanıyoruz.

Açıklamanın tamamını aşağıdaki gömülü gönderide okuyabilirsiniz.

Orijinal hikaye aşağıda devam ediyor…


Orijinal hikaye, 08:19 ET:

Call of Duty: Modern Warfare III sonunda herkes için çıktı ve birçok kişi birinci şahıs nişancı çok oyunculu oyun deneyiminden heyecan duysa da, özellikle de 2009’daki Call of Duty: Modern Warfare 2’deki tüm haritaları içermesi nedeniyle, kampanya şu ana kadar eleştirmenler ve hayranlar tarafından pek iyi karşılanmadı. Yeni bir Bloomberg rapor geliştirici Sledgehammer Games’in en son Call of Duty’yi kapıdan çıkarmak için birlikte çalıştığı zorlu koşullara ve hızlı geri dönüşe biraz ışık tutuyor, bu da kampanyanın aksiliklerini açıklayabilir.

Bloomberg Oyunun geliştirilmesinin ilk birkaç ayında oyunun Jüpiter kod adıyla anıldığını ve Meksika’da geçen daha küçük ölçekli yan ürün benzeri bir hikayeye sahip olduğunu bildirdi. Önceki Modern Warfare kampanyalarına kıyasla daha hızlı bir geri dönüşü hesaba katacak şekilde bu şekilde tasarlandı. Bu, başka bir raporun ardından geliyor Bloomberg, Call of Duty’nin 2023’ü atlayıp bunun yerine geçen yılki Call of Duty: Modern Warfare II’nin genişletmesini veya devamını yayınlayacağını belirtti.

Raporda, Sledgehammer Games’in Modern Warfare II’ye genişleme teklifi yaptığı ancak sonunda bunun tam bir oyuna dönüştüğü belirtiliyor. 69 milyar dolarlık bir satın alımın ardından artık Xbox’ın sahibi olan yayıncı Activision Blizzard, bu konu hakkında soru sorulduğunda bunu yalanladı. Bloombergbunun yerine Modern Warfare III’ün her zaman “birinci sınıf oyun” olarak tasarlandığını belirtiyor. Eski ve mevcut Call of Duty geliştiricileri Bloomberg Konuştukları kişi bunun bir genişleme olduğunun kendilerine söylendiğini söyledi.

Meksika’da geçen daha küçük ölçekli yan ürün benzeri hikayeyi alıp, 2011’deki Call of Duty: Modern Warfare 3’ün kötü adamı olan kötü adam Vladimir Makarov’un yer aldığı, dünyayı dolaşan geleneksel bir Call of Duty kampanyasına dönüştürmeyi amaçlayan bu geliştirme ortası yeniden başlatma, şu şekilde sonuçlandı: Yayına göre serideki yeni bir oyun için son yıllardaki en kısa geliştirme süresi. Bloomberg Bazı Sledgehammer Games personelinin, oyunu 16 aylık bir geliştirme döngüsünde bitirmek için geceler ve hafta sonları çalışmak zorunda kaldığını yazıyor; bu, genellikle yeni bir Call of Duty için ayrılan sürenin kabaca yarısı kadardır.

Bloomberg Modern Warfare III’ten önce Sledgehammer Games’in, 2014 yılında piyasaya sürdüğü Call of Duty: Advanced Warfare evreninde geçen Anvil kod adlı bir oyunu piyasaya sürdüğünü ancak bunun, bugün mevcut olan oyun için hızla rafa kaldırıldığını bildirdi. Bunun da ötesinde, Sledgehammer Games’in Infinity Ward’ın Modern Warfare evreninde bir oyun seti geliştirdiği için planlarını ve içeriğini Infinity Ward yöneticileri tarafından yürütmek zorunda kalmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığı bildirildi. Bloomberg raporlar “geri bildirimi beklerken verimsizliklere ve yukarıdan gelen talimatlara göre önemli ve bazen istenmeyen değişiklikler yapılmasına” yol açtı.

Call of Duty: Modern Warfare III şu anda PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC’de çıktı.

Daha fazlası için okuyun oyun Bilgilendiricisi Modern Warfare III için en iyi grafik modunun dökümünü alın ve ardından Modern Warfare III PC sistem spesifikasyon gereksinimlerine göz atın. Bundan sonra, Xbox’ın sahip olduğu tüm Activision Blizzard serilerinin listesine göz atın.

[Source: Bloomberg]


Call of Duty: Modern Warfare III’ün kampanyasını oynadınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow