Tesla’nın En Büyük Geri Çağırmalarının Kısa Tarihi

Yıllar boyunca pek çok Tesla geri çağırması olsa da, birçoğu oldukça kolay bir şekilde çözüldü. En azından hem Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenlik İdaresi’ne (NHTSA) hem de modern sürücü destekli araçların neden olduğu kazaları takip eden herkese göre hayatlar risk altında olabileceğinden, bu son geri çağırma çok ciddi. Ancak, en azından müşterinin bakış açısından, kolay […]

Tesla’nın En Büyük Geri Çağırmalarının Kısa Tarihi

Yıllar boyunca pek çok Tesla geri çağırması olsa da, birçoğu oldukça kolay bir şekilde çözüldü. En azından hem Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenlik İdaresi’ne (NHTSA) hem de modern sürücü destekli araçların neden olduğu kazaları takip eden herkese göre hayatlar risk altında olabileceğinden, bu son geri çağırma çok ciddi. Ancak, en azından müşterinin bakış açısından, kolay bir düzeltmedir. Bu geri çağırmadan etkilenen bir Tesla müşterisiyseniz, bir bayiye gitmeniz, arabanızı çekiciye götürmeniz veya herhangi bir nakit parayla ayrılmanız gerekmeyecek. Sorunları giderdiği iddia edilen bir kablosuz güncelleme önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak ve sorunu çözmek için diğer güncellemeler gibi onu da yüklemeniz yeterli.

Diğerleri daha küçük ama yine de potansiyel sonuçları var. Arabalar.com 2009’dan bu yana Tesla araçlarının 47 farklı geri çağrılmasını listeliyor. Bu özellikle tuhaf değil – bir şey varsa, oldukça düşük. İstatistikler Ulaştırma Bakanlığı Ford, Chrysler ve Mercedes-Benz’in benzer bir zaman diliminde yaklaşık 10 kat daha fazla geri çağırma gerçekleştirdiğini gösteriyor – ancak bu şirketler potansiyel olarak ters gidebilecek daha fazla araçla çok daha geniş bir araç yelpazesi üretiyor.

Tesla’nın 47 geri çağırmasının çoğu, potansiyel olarak kötü sonuçları olan küçük şeyler gibi geliyor. Hava yastıklarını etkileyebilecek sorunlar yaygındır, bazı parçalar çukurlara dayanamaz ve diğerleri arabanın düzgün yapılmamasından kaynaklanır. Ayrıca, en sonuncusu ve birkaç yıl öncesine ait başka bir büyük sorun da dahil olmak üzere, yazılımla ilgili ve özellikle ilgili birçok geri çağırma vardır.

Teknory