Cansız Bir Korku Yeniden Yapımı Övgü Alır Çünkü Orijinal Eski Olmuştur

Hulu ile görüntü Günümüz Hollywood’unda bir zamanlar popüler olan korku klasiklerinin parçalara ayrılması, yeniden paketlenmesi ve yeniden yapım veya yeniden başlatma olarak halka sunulması yaygın bir uygulama haline geldi. Konsept, uzun süredir devam eden tür serilerini tamamen yeni nesil sinemaseverlere tanıtma girişimiyle hazırlandı – genellikle başarısız olan ve söz konusu yeniden yapımın tam ve eksiksiz […]

Cansız Bir Korku Yeniden Yapımı Övgü Alır Çünkü Orijinal Eski Olmuştur

Hulu ile görüntü

Günümüz Hollywood’unda bir zamanlar popüler olan korku klasiklerinin parçalara ayrılması, yeniden paketlenmesi ve yeniden yapım veya yeniden başlatma olarak halka sunulması yaygın bir uygulama haline geldi. Konsept, uzun süredir devam eden tür serilerini tamamen yeni nesil sinemaseverlere tanıtma girişimiyle hazırlandı – genellikle başarısız olan ve söz konusu yeniden yapımın tam ve eksiksiz tepki almasına neden olan bir uygulama. Ancak, bu bir şekilde 2022’ler için geçerli değildi. Hellraisergörünüşe göre korku filmi tarihine iyi karşılanan bir özellik olarak geçmiştir.

Aslında, olumlu tepkiler o kadar yoğun oldu ki film meraklıları r/horror alt dizininde bariz kusur dağlarına rağmen, tür değiştiren yeniden yapım için takdirlerini seslendirmek söz konusu olduğunda utangaç olmadılar. Hevesli bir kullanıcı, 1987’ler nedeniyle Hellraiser çok eski ve modası geçmiş ve o kötü Pinhead’in neredeyse hiç ekran süresi yok, güncellenmiş yeniden yapım çok daha iyi bir korku filmi.

Jamie Clayton Hellraiser olarak
Hulu ile görüntü

Garip bir şekilde, yorum bölümündeki Reddit kullanıcılarının büyük bir kısmı OP ile kesinlikle aynı fikirdeydi – birçoğu yeniden yapımı “aptalca eğlenceli” olarak selamlıyor ve franchise’ın gelecekte daha fazla girişle devam etmesini umduklarında ısrar ediyor. Ancak filmin Rotten Tomatoes’daki geniş bir eleştirmen yelpazesi tarafından cansız olarak görüldüğü düşünüldüğünde, korku hayranlarının filme bağlı kalma konusundaki ezici dürtüsü gerçek bir şok olarak geliyor.

Sonra tekrar, eğer bir franchise gibi Placid Gölü var olabilir ve gereksiz devam filmlerini pompalamaya devam edebilir, o zaman korku türü giderek daha popüler hale gelirken Hellraiser film yapımcılarının Pinhead’i yeniden tanıtmak ve yeniden yaratmakta ısrar etmeleri adil görünüyor. Gelecekte bir noktada potansiyel bir Pinhead ve Jason geçişi için umut besleyeceğiz.

Teknory