Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill ve Hollywood Walk of Fame’de Yıldızı Olan Diğer 9 ‘Star Wars’ Aktörü

Fotoğraf: David Livingston/Getty Images iyi bir sayı Yıldız Savaşları oyuncular, franchise sayesinde dünya çapında beğeni topladı, ancak hepsi değilse de çoğu, Hollywood’da kendi yolunu çizmeye devam etti ve bu süreçte Hollywood Bulvarı’nın her yerine yıldız şeklinde altın plaketler bıraktı. Hollywood Walk of Fame’de bir yıldızla onurlandırılan grubun son üyesi Carrie Fisher2016 yılında vefat eden halkın […]

Carrie Fisher, Harrison Ford, Mark Hamill ve Hollywood Walk of Fame’de Yıldızı Olan Diğer 9 ‘Star Wars’ Aktörü

Fotoğraf: David Livingston/Getty Images

iyi bir sayı Yıldız Savaşları oyuncular, franchise sayesinde dünya çapında beğeni topladı, ancak hepsi değilse de çoğu, Hollywood’da kendi yolunu çizmeye devam etti ve bu süreçte Hollywood Bulvarı’nın her yerine yıldız şeklinde altın plaketler bıraktı. Hollywood Walk of Fame’de bir yıldızla onurlandırılan grubun son üyesi Carrie Fisher2016 yılında vefat eden halkın prensesi, sevilen Prenses Leia. Fisher’ın ölümünden sonra katıldığı liste uzun ve parlak.

Bu liste yalnızca Walk of Fame törenleri gerçekleşen oyuncuları içerir. Ming-Na Wen ve Ewan McGregor, gelecekte yıldızlarını alacaklar. Benzer şekilde, Liam Neeson 2014 yılında bir yıldız almak üzere seçilenler arasındaydı, ancak hiçbir tören yapılmadı, bu da onun adaylığı geri çevirmiş olabileceğini düşündürüyor.

Carrie Fisher

Lucasfilm/Albert L. Ortega/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Carrie Fisher’ın kızı Billie Lourd, annesinin ölümünden sonra yıldızının açılışını yapmak için Hollywood Walk of Fame’de hazır bulundu. Yıldız Savaşları Gün. Öldüğünde 60 yaşında olan oyuncu büyük beğeni topladı. Yıldız Savaşları hayranları, en ünlü rolü olmaya devam eden Prenses Leia’yı canlandırmasıyla. Fisher 2016’da vefat ettiğinde hayranlar, Prenseslerini derme çatma bir yıldızla onurlandırmak için Hollywood Bulvarı’ndaki Çin Tiyatrosu’nun dışında toplandılar. Şimdi gerçek anlaşmaya sahip.

Harrison Ford

Lucasfilm/SGranitz/WireImage/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Harrison Ford Han Solo ve Indiana Jones ile eş anlamlıdır, ancak aktörün filmografisi inanılmaz derecede kapsamlıdır ve bugüne kadar benzer yüksek profilli rollere eklemeye devam etmektedir. 80 yaşındaki aktör, yıldızını 2003 yılında Hollywood Walk of Fame’de aldı (sessiz sinema oyuncusu Harrison Ford’un yıldızı ile karıştırılmamalıdır). bu Yıldız Savaşları aktörün yıldızı 6801 Hollywood Blvd’de bulunurken, adaşının plaketi 6665’te bulunabilir.

Mark Hamil

Lucasfilm/Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Mark Hamil orijinalinden ana üçlüyü tamamlar Yıldız Savaşları filmleri, 2018’de Walk of Fame’de kendi yıldızını alıyor. Büyük etkinliğe onun da katıldığı Yıldız Savaşları Harrison Ford, George Lucas, Billie Lourd, Kelly Marie Tran, iki Stormtrooper ve R2D2 dahil toplu halde aile. Muhtemelen hayranların en sevdiği aktör olan Hamill, birinci ve üçüncü üçlemelerde altı farklı filmde Luke Skywalker’ı canlandırdı.

Keri Russel

Lucasfilm/Jason LaVeris/FilmMagic/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Keri Russell’ın katkıları Yıldız Savaşları Galaksinin tamamı boyunca kaskını hiç çıkarmadığı için daha az dikkatli izleyiciler tarafından fark edilmeden geçebilir. Skywalker’ın Yükselişi, burada yenilmez Zorii Bliss’i oynuyor. Yine de oyuncu, serinin kadrosunda oldukça büyük bir isim. Bu nedenle, dizinin seçkin birkaç oyuncusu arasında yer alıyor. Yıldız Savaşları Hollywood Walk of Fame’de kendi yıldızlarının olması. 47 yaşındaki oyuncu en çok dizilerdeki performansıyla tanınmaktadır. Saadet Ve Amerikalılar2017 yılında onurlandırıldı. Yıldız Savaşları Ve Saadet yönetmen JJ Abrams da hazır bulundu.

Alec Guinness

Lucasfilm/Jason Kirk/Online USA/Getty Images aracılığıyla görüntü

Orijinal üçlemenin Obi-Wan Kenobi’si aynı zamanda bir Hollywood Walk of Fame ödülü sahibidir. Aslında, Alec Guinness, bu listenin bir parçası olmadan önce yıldızını alan birkaç üyeden biridir. Yıldız Savaşları Dünya, 1960’ta. O zamana kadar, Guinness, 1957’lerdeki performansı sayesinde şimdiden Oscar kazandı. Kwai Nehri üzerindeki Köprü ve Kraliçe tarafından şövalye ilan edilmişti. Beğenilen İngiliz aktör, 2000 yılında 86 yaşında öldü.

samuel l. jackson

Lucasfilm/ SGranitz/WireImage/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Hollywood Walk of Fame’de kendi yıldızının olmaması Samuel L. Jackson için gülünç olurdu. İnanılmaz derecede üretken aktör, inatçı Mace Windu’yu canlandırdığı Star Wars’tan Marvel, Kingsman ve Quentin Tarantino sinema evrenine (kimsenin duygularını incitmeden öyle diyebilirseniz) neredeyse her büyük seride izini bıraktı. 2000 yılında fahri Oscar kazanana plaketi, ailesiyle birlikte takdim edildi.

billy dee williams

Lucasfilm aracılığıyla görüntü

Oyunculuk efsanesi Billy Dee Williams, dizinin sevilen bir parçasıdır. Yıldız Savaşları Lando Calrissian performansıyla tarihe geçti. Karakter, kısmen Dee Williams’ın onu oynamayı seçmesi sayesinde, LGBTQ+ topluluğunun bir üyesi olarak tartışıldı. Lando aynı zamanda yarışmada yer alan ilk Afrikalı-Amerikalıydı. Yıldız Savaşları dünya. 86 yaşındaki oyuncu, 1985 yılında Walk of Fame onurunu aldı.

Jon Favreau

Lucasfilm/Phillip Faraone/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Hollywood’un en başarılı destek direkleri söz konusu olduğunda Jon Favreau kadar etkili çok az oyuncu var. Favreau, Marvel Sinematik Evreninin başlangıcından sorumlu olan beyinlerden biri olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir dizi güncel sinematik evrenin de arkasındadır. Yıldız Savaşları özellikle ilgili yapımlar mandaloryalı dünya. Ayrıca serideki iki karakteri, Pre Vizsla ve Rio Durant’ı seslendirdi. Favreau yıldızını 2023 yılının Şubat ayında aldı.

Laura Dern

Lucasfilm/John Shearer/WireImage/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Laura Dern yaptığı her şeyde bir kraliçedir. İki ünlü aktörün çocuğu olan Dern, yıldız törenini ebeveynleri Bruce Dern ve Diane Ladd ile paylaştı – her ikisi de kızları gibi Oscar ödüllü. O zamanlar, 2010’da Dern Oscar’ını kazanmamıştı. evlilik hikayesi henüz, ancak annesiyle birlikte (Akademi tarihinde bir ilk) ortak filmleri için çoktan aday gösterilmişti. başıboş gül. İçinde Yıldız Savaşları Dern, sert Koramiral Amilyn Holdo’yu oynuyor.

Daniel Craig

Lucasfilm/Rich Fury/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Tamam, Daniel Craig sadece Yıldız Savaşları bir dakikalığına, ama yine de sayılır, değil mi? James Bond aktörü, 2015’te Daisy Ridley’in Rey’inin karşısındaki bir sahnede maskeli bir Stormtrooper’ı canlandırdı. Güç Uyanıyor, bunu sadece eğlence için yapmak istedi. Ancak JJ Abrams’ın başka planları vardı, ona diyaloglu tam bir sahne vermek ve üç saatlik bir döngü seansı için gelmesini sağlamak. Bence bu, Craig’e bu listede yer alma hakkını kazandırıyor. Yıldız töreni 2021’de gerçekleşti.

Jimmy Smits

Görüntüler Lucasfilm/Walk of Fame/Twitter aracılığıyla

Jimmy Smits her yer, Hollywood Walk of Fame dahil. Açıkça, Yıldız Savaşları hayranlar onu Senatör Bail Organa, diğer adıyla “İsyanın Babası” olarak tanıyor – oynadığı bir rol Klonların Saldırısı, Sith’in intikamı, haydut birVe Obi Wan Kenobi. Ancak bu, Smits’in en ünlü rolü değil. Oyuncu, özellikle avukat Victor Sifuentes olarak parladı. LA Hukuku ve daha sonra Dedektif Bobby Simone olarak NYPD Mavi. Yıldız töreni, 2021’deki pandemi sırasında her konuğun sanal olarak katılmasıyla gerçekleşti.

Orman Meşalesi

Lucasfilm/Chris Polk/FilmMagic for Fox Home Entertainment/Getty Images aracılığıyla görüntüler

Forest Whitaker tam bir oyunculuk şampiyonu. 2007’de Whitaker, Ugandalı diktatör Idi Amin rolündeki çarpıcı performansıyla En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan dördüncü Siyah adam oldu. İskoçya’nın Son Kralı. Birkaç ay sonra, Hollywood Ticaret Odası ona Walk of Fame’de bir yıldız takdim etti. Galakside Whitaker, Saw Gerrera’ya hayat verdi. haydut bir.

Teknory