Huawei ve ZTE, FCC’nin En Kötü Engellenenler Listesine Girdi

Daha önce bildirdiğimiz gibi, FCC’nin ve genel olarak Amerikan kolluk kuvvetlerinin Huawei, ZTE ve diğer Çinli üreticilerin telefonlarında yaşadığı temel sorun, Çin pazarında hayati bir tasarım özelliğidir. Çin telefonlarına talep üzerine Çinli hükümet yetkilileri tarafından erişilebilir olmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, çok sayıda mahkeme kararı, Amerikan kolluk kuvvetleri için böyle bir hakkın bulunmadığını ileri sürdü. Bununla […]

Huawei ve ZTE, FCC’nin En Kötü Engellenenler Listesine Girdi

Daha önce bildirdiğimiz gibi, FCC’nin ve genel olarak Amerikan kolluk kuvvetlerinin Huawei, ZTE ve diğer Çinli üreticilerin telefonlarında yaşadığı temel sorun, Çin pazarında hayati bir tasarım özelliğidir. Çin telefonlarına talep üzerine Çinli hükümet yetkilileri tarafından erişilebilir olmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, çok sayıda mahkeme kararı, Amerikan kolluk kuvvetleri için böyle bir hakkın bulunmadığını ileri sürdü.

Bununla birlikte, konu hala kararsız. bu EFF durumu bozdu, ancak Ekim ayı itibariyle, kolluk kuvvetlerinin bir Amerikalının telefon verilerine erişme hakkına sahip olup olmadığına dair kapsamlı bir yasal standart yok. Böyle bir hakları varsa, topladıkları verileri ve hangi koşullar altında topladıkları hala net değil.

Bu tartışmalı bir konu – Apple, San Bernadino saldırganının iPhone’unun şifresini çözmek için FBI ile ünlü bir şekilde dolaştı. New York Times raporlar – ve kolayca çözülemeyen bir rapor. Şu an için kesin olarak bildiğimiz tek şey, FCC’nin devlete kolay erişim sağlamak üzere tasarlanmış telefonların Amerikan pazarında satılmasına izin vermeyeceğidir.

Teknory