CES 2023: İçerik oluşturucular, bu yeni cihazla profesyonel videoları kameralarından doğrudan iPhone veya iPad’lerine kaydedebilir

Bu yılki CES, fütüristik elektrikli araçlar, deneysel robotlar ve sürükleyici sanal gerçeklik cihazlarıyla doluydu. Ancak, günümüzün mütevazi içerik oluşturucuları için teknoloji ne olacak? Bilirsiniz, internetteki insanların izlediği, dinlediği ve herkesin tükettiği her şeyi yaratan insanlar? Beni yanlış anlamayın, orada film yapımcıları, YouTuber’lar ve podcast yayıncıları için ürünler üreten pek çok şirket vardı. Canon ve Nikon […]

CES 2023: İçerik oluşturucular, bu yeni cihazla profesyonel videoları kameralarından doğrudan iPhone veya iPad’lerine kaydedebilir

Bu yılki CES, fütüristik elektrikli araçlar, deneysel robotlar ve sürükleyici sanal gerçeklik cihazlarıyla doluydu. Ancak, günümüzün mütevazi içerik oluşturucuları için teknoloji ne olacak? Bilirsiniz, internetteki insanların izlediği, dinlediği ve herkesin tükettiği her şeyi yaratan insanlar?

Beni yanlış anlamayın, orada film yapımcıları, YouTuber’lar ve podcast yayıncıları için ürünler üreten pek çok şirket vardı. Canon ve Nikon gibi alandaki liderlerin hepsi, en yeni fotoğraf makinesi modellerini göstererek oradaydı. Audio-Technica ve HyperX gibi ses ve canlı akış alanındaki popüler isimler de gösteriş yapacak bazı yeni donanımlara sahipti. Mikrofonunu, kamerasını ve aydınlatma aksesuarlarını da sunan çok sayıda küçük şirket vardı.

Accsoon, SeeMo sayesinde video kameranızın görüntüsünün iPad Mini’nizde nasıl göründüğünü gösteriyor.
Kredi: Matt Binder / Mashable

Sayısız ürünün bir dizi yükseltmesi veya yeni modeli vardı. Ama bir şeyin peşindeydim yeni yaratıcılar için. Ve onu içinde buldum SeeMoÇin merkezli video şirketi Accsoon’un bir HDMI adaptörü.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023’ün En İyileri: Bilmeniz gereken her şey

Peki, SeeMo ne yapıyor? İçerik oluşturucular bu cihazı kullanarak kameralarının üzerine bir iPad veya iPhone monte edebilir ve video çekerken Apple cihazlarını monitör olarak kullanabilir. Düzenli olarak bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi kullanıyorsanız, bu küçük açılır kapanır LCD ekranların ne kadar küçük ve eksik olduğunu bilirsiniz. İşte burada SeeMo devreye giriyor. Halihazırda bir iPad veya iPhone’unuz varsa, neden yeni bir monitör satın almak için biraz para biriktirmiyorsunuz? iPad veya iPhone’unuzu SeeMo’ya bağlayın, kameranıza monte edin ve kameranızı HDMI aracılığıyla SeeMo’ya bağlayın.

Accsoon'dan SeeMo

Mashable’dan Matt Binder, SeeMo’yu test ediyor.
Kredi bilgileri: Mikayla Whitmore

CES’te, SeeMo ile kısa bir demo ile etkileşim kurma fırsatım oldu ve üst düzey bir DSLR kameradan gelen yüksek kaliteli video görüntülerinin takılı iPad Mini aracılığıyla gerçek zamanlı olarak izlenmesinin inanılmaz olduğunu söylemeliyim. Bir daha açılır kapanır bir LCD ekran kullanarak video çekmeyi hayal bile edemiyorum. Aslında, SeeMo’nun iPad Mini’ye yeni bir amaç kazandırdığını hissettim. Küçük iPad’in, büyük dokunmatik ekranlı bir tablet isteyenler ile sadece büyük bir iPhone alması gerekenler arasında kaldığını her zaman hissetmiştim. Ancak SeeMo kullanan tüm bu Apple cihazlarını inceledikten sonra, iPad Mini, monte edilmiş bir kamera monitörü için mükemmel boyuttaydı – ne çok büyük ne de çok küçük.

Harici monitör özelliği çok güzel, ancak kendi başına bazı insanların nasıl satılmamış olabileceğini görebiliyorum. Ne de olsa içerik oluşturucular, kameranıza takılan küçük harici monitörler satın alabilir. Geniş anlamda, iPad’inizi bir iPad’e dönüştürmek, bazıları için olmazsa olmazdan çok bir kolaylık gibi görünüyordu.

Ancak Accsoon ekibi, demo sırasında diğer önemli özelliği çıkardı. SeeMo kullanıcılarının kameralarının SD kartına kayıt yapmasına bile gerek yoktu. Kameralarından alınan video da doğrudan Apple cihazlarına kaydedilebilir.

Accsoon'dan SeeMo

DSLR fotoğraf makinenizle çektiğiniz videoyu paylaşmak için Airdrop’u kullanmak gerçekten devrim niteliğindeydi.
Kredi bilgileri: Mikayla Whitmore

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: Yaşlılarla ilgilenen selfie çeken robotla tanışın

Accsoon ekibi, böyle bir özelliğin faydasını göstermek için bir DSLR kamerayla doğrudan Apple cihazına bazı videolar çekti. Ardından, birkaç saniye içinde Accsoon videoyu iPhone’uma havadan attı. Bunun film çekimi iş akışlarını nasıl değiştirebileceğini hemen görmek zor olmadı. Çektiğiniz şeyi çektikten saniyeler sonra müşterilerinize gösterebildiğinizi hayal edin. Ya da çekmekte olduğunuz bir olayın görüntülerini sosyal medyada ne kadar çabuk yayınlayabileceğiniz.

iPad’inizi harici bir monitöre dönüştüren SeeMo özelliği, kameranızın LCD ekranını yükseltmeye benziyorsa, bu, iPhone’unuzu profesyonel düzeyde bir video kameraya dönüştürmek gibi hissettirir. Kameranızın depolama alanı, Apple cihazınızın da sahip olduğu depolama boyutu ne olursa olsun, maksimuma ulaştı. Üstüne üstlük kiraz için, SeeMo ile iPad veya iPhone’unuzu kullanarak kamera videonuzu doğrudan YouTube, Twitch ve diğer platformlarda canlı yayınlayabilirsiniz.

CES’te sergilenen birçok fütüristik teknolojinin aksine, Accsoon’dan SeeMo şu anda 179$’a satılıyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow