Amazon’un Echo Show’u artık 15 şehirde yerel hava durumu raporlarını izlemenize izin veriyor

Roger Fingas / Android Yetkilisi Roger Fingas / Android Yetkilisi TL;DR Echo Show, artık Alexa’ya hava durumunu sorarken yerel hava durumu haber raporları sunacak. Bu özellik 15 şehirde kullanıma sunuldu ve daha fazla şehir gelecek. Bu özellik, çeşitli Echo Show cihazlarında yayında. Çevrenizde olup bitenler söz konusu olduğunda, özellikle de hava durumu tahminleri söz konusu […]

Amazon’un Echo Show’u artık 15 şehirde yerel hava durumu raporlarını izlemenize izin veriyor

Roger Fingas / Android Yetkilisi

Mutfak rafında Echo Show 15

Roger Fingas / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Echo Show, artık Alexa’ya hava durumunu sorarken yerel hava durumu haber raporları sunacak.
  • Bu özellik 15 şehirde kullanıma sunuldu ve daha fazla şehir gelecek.
  • Bu özellik, çeşitli Echo Show cihazlarında yayında.

Çevrenizde olup bitenler söz konusu olduğunda, özellikle de hava durumu tahminleri söz konusu olduğunda, yerel haberler en iyi bilgi kaynağı olma eğilimindedir. Artık Amazon, Amazon Echo Show cihazlarındaki Alexa hava durumu widget’ı aracılığıyla yerel hava durumu raporlarını yakalamayı mümkün kıldı.

Buna göre Sınır, Amazon, “Alexa, hava nasıl?” Alexa ile konuşmak istemiyorsanız, Alexa hava widget’ına dokunarak özelliği kullanmaya devam edebilirsiniz.

Videonun otomatik oynatılmayacağı söyleniyor. Etkinleştirildiğinde, hava durumu widget’ının, tahmini ve mevcut hava koşullarını gösteren normal kullanıcı arayüzü ile açılacağı bildiriliyor. Bununla birlikte, alt kısım boyunca, üzerine dokunup izleyebileceğiniz birden fazla yeni istasyondan yerel hava durumu tahminlerinin küçük resimleri olacaktır. Dokunulduğunda, videolar tam ekran modunda oynatılacaktır.

Yerel hava durumu videoları özelliği, Echo Show 8, Echo Show 10, Echo Show 15 ve Fire TV Omni QLED Serisi cihazlarda yayında. Echo Show 5’e de yayılacağı söyleniyor.

Özelliği kendiniz denemek isterseniz, özelliğin sunulduğu 15 şehirden birinde olmanız gerekecek. Bu şehirler arasında New York, San Francisco, Seattle, Boston, Washington, DC, Los Angeles, Atlanta yer alıyor. , Charlotte, Phoenix, Chicago, Milwaukee, Fresno, Omaha, Toledo ve San Antonio.

Ancak, bu alanların dışındaki herkes, Alexa’ya sorarak bu seçili şehirlerden hava durumu raporlarını görebilecek. Örneğin, “Alexa, New York’ta hava nasıl?” New York’tan yerel videolar getirecek.

Bir Amazon sözcüsüne göre Amazon Echo Show özelliğinin daha fazla şehre gelmesi bekleniyor. Sözcü, “yerel haber istasyonlarının olduğu her yerde teklifleri değerlendirdiklerini” söyledi.

Amazon’un Echo Show’u artık 15 şehirde yerel hava durumu raporlarını izlemenize izin veriyor

Teknory