CES 2023: Samsung, az gören kişiler için yeni bir TV modunu önizliyor

Çarşamba günü CES 2023’te Samsung, az gören veya sınırlı gören kişilere yardımcı olacak yeni bir TV modunun önizlemesini yaptı. Relumino Modu adı verilen özellik, ana hatları vurgulayan, kontrastı keskinleştiren ve renkleri iyileştiren kamera teknolojisi katmanlarına sahiptir. Sonuç, daha net ve görülmesi daha kolay bir resimdir. Bu, etkinliğin son duyurusuydu ve katılımcılar ve Twitter’daki insanlar, Samsung’un […]

CES 2023: Samsung, az gören kişiler için yeni bir TV modunu önizliyor

Çarşamba günü CES 2023’te Samsung, az gören veya sınırlı gören kişilere yardımcı olacak yeni bir TV modunun önizlemesini yaptı. Relumino Modu adı verilen özellik, ana hatları vurgulayan, kontrastı keskinleştiren ve renkleri iyileştiren kamera teknolojisi katmanlarına sahiptir. Sonuç, daha net ve görülmesi daha kolay bir resimdir. Bu, etkinliğin son duyurusuydu ve katılımcılar ve Twitter’daki insanlar, Samsung’un bir erişilebilirlik duyurusu ile bitirdiğini görmekten mutlu görünüyor.

Samsung’un relumino teknoloji zaten VR cihazları için bir mobil uygulama şeklinde var. Şimdi, Relumino Modu bu yıl içinde Samsung Neo QLED 8K ve 4K TV’lere gelecek. Samsung’un bu yılki CES’teki mesajının büyük bir kısmı, “gerçekten daha iyi, daha kişisel ve daha sezgisel deneyimler sağlayabilen” “bağlı dünyamıza sükunet getirerek” tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Relumino Modu, Samsung ve diğer birçok teknoloji şirketinin TV ve akıllı telefon gibi cihazlarla giderek daha fazla odaklandığı erişilebilirlik girişimlerinin bir örneğidir. Bu yılın başlarında Apple, iPad’ler ve iPhone’lar için LiDAR sensörlü Kapı Tespiti’ni tanıttı ve Amazon, insanların etkinleştirmek için ses yerine dokunarak kullanabilmeleri için Fire HD için “Alexa’ya dokunun” özelliğini duyurdu.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: TCL’nin yeni AR gözlükleri büyük, bloklu ve çok havalı

Samsung, CES 2023’te Relumino Modunu sergiliyor.
Kredi bilgileri: Mikayla Whitmore

Samsung, TV’ler için Relumino Modunun kısa bir tanıtımına ek olarak, mobil uygulamasının güncellenmiş bir sürümüyle birlikte ilk kez 2018’de CES’te piyasaya sürülen Relumino gözlüklerinin yeni bir sürümünü de sergiledi.

Teknory