CES 2024: Bu dizüstü bilgisayarın tuhaf dokunmatik yüzeyi YouTube takıntılı kullanıcılar içindir

Acer Swift Go 14 şimdi CES 2024 öncesinde piyasaya çıkıyor ve ilk bakışta ortalama bir dizüstü bilgisayar gibi görünebilir. Her zaman popüler olan gümüş şasiye ve kapaklı form faktörüne sahip – bunun nesi önemli? Swift Go 14’te YouTube’u açtığınızda dokunmatik yüzeye ilginç bir şey oluyor. AYRICA BAKINIZ: CES 2024: Bu çılgın katlanabilir 8K TV, bizi […]

CES 2024: Bu dizüstü bilgisayarın tuhaf dokunmatik yüzeyi YouTube takıntılı kullanıcılar içindir

Acer Swift Go 14 şimdi CES 2024 öncesinde piyasaya çıkıyor ve ilk bakışta ortalama bir dizüstü bilgisayar gibi görünebilir.

Her zaman popüler olan gümüş şasiye ve kapaklı form faktörüne sahip – bunun nesi önemli? Swift Go 14’te YouTube’u açtığınızda dokunmatik yüzeye ilginç bir şey oluyor.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2024: Bu çılgın katlanabilir 8K TV, bizi bekleyenlerin bir ipucu mu?

Swift Go 14’ün sıra dışı dokunmatik yüzeyi

Dizüstü bilgisayarınızda YouTube izlerken ve öğle yemeği almak için videoyu duraklatmanız gerektiğinde, neden imleci duraklatma düğmesine kadar sürüklemek gibi zorlu bir yolculuğa çıkasınız ki? Zavallı işaret parmağınız bu kadar yorucu bir görevden geçmek zorunda olmamalı.

Bu nedenle Acer, birinci dünya sorunlarımıza çözüm bulmak için medya kontrollerini dokunmatik yüzeyin üzerine yerleştirmeye karar verdi. Başka bir deyişle, izleme dörtgeni oynatma, duraklatma, geri sarma ve ileri sarma düğmeleri için bir merkez görevi de görüyor.

En iyi yanı, Swift Go 14’ün ekranda medya oynatılıp oynatılmadığını otomatik olarak algılayabilmesidir. Yani bu LED aydınlatmalı kontroller yalnızca YouTube için görünmeyecek; Spotify, Twitch ve diğer medya platformları gibi siteler için de görünmesi gerekiyor.


Kredi bilgileri: Kimberly Gedeon / Mashable

Swift Go 14’ü bir Acer vitrininde test etmem lazım. YouTube’u açtığımda dokunmatik yüzey entegre medya kontrolleriyle aydınlandı ve duraklatma, oynatma ve atlama tuşlarına sorunsuzca basmamı sağladı.

Acer Swift Go 14'ü kucağında tutan kadın


Kredi bilgileri: Joe Maldonado/Mashable

Ancak diğer siteleri açmaya çalıştığımda Ayrıca YouTube (örn. Twitch), kontroller görünmedi. Ancak Acer, üretim öncesi bir model üzerinde denemeler yaptığımı ve mağaza raflarına bağlı birimlerin pazarlandığı gibi çalışacağını vurguladı. Swift Go 14’ü teste aldığımızda bundan emin olacağız.

12 saatlik pil ömrü?

Yapay zeka iş akışı performansını artırmak için tasarlanan yeni Intel Core Ultra işlemcilerle donatılan Swift Go 14’ün 12,5 saatlik pil ömrü sunabileceği bildiriliyor. (Yine bu, Mashable bir inceleme birimi aldığında laboratuvarımızda test etmem gereken başka bir iddiadır.)

Acer Swift Go 14'ü tutan kadın


Kredi bilgileri: Joe Maldonado/Mashable

32 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar SSD depolama alanıyla birlikte gelir. Tüm konfigürasyonlar 14 inç ekran sunarken, 60 Hz yenileme hızına sahip 1920 x 1200 piksel IPS ekrandan 90 Hz yenileme hızına sahip 2880 x 1880 piksel OLED ekrana kadar istediğiniz paneli seçebilirsiniz.

1440p web kamerasıyla geliyor ve vitrinde gördüğüm kadarıyla bir microSD kart yuvası, bir kulaklık girişi, iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası, iki USB Tip-A bağlantı noktası, bir Kensington kilit yuvası ve bir HDMI bağlantı noktası bulunuyor.

Acer Swift Go 14 sağ taraftaki bağlantı noktası


Kredi bilgileri: Joe Maldonado/Mashable

Swift Go 14 Mart ayında satışa sunulacak ve başlangıç ​​fiyatı 749,99 $ olacak.


Teknory