Ünlüler, Bored Ape Yacht Club NFT’lerini tanıttıkları için dava edildi

kim unutabilir utandırıcı röportaj üzerinde Jimmy Fallon ile Bu Gece Gösterisi bu yılın başlarında, ev sahibi Fallon ve Paris Hilton’un Bored Ape Yacht Club NFT’leri için fışkırdığı yer? Peki, bu Bu gece göster segment şimdi bölüm bir toplu dava ana şirketi Yuga Labs ile birlikte Bored Ape Yacht Club NFT’lerini tanıtan düzinelerce ünlüye karşı. Şikayette […]

Ünlüler, Bored Ape Yacht Club NFT’lerini tanıttıkları için dava edildi

kim unutabilir utandırıcı röportaj üzerinde Jimmy Fallon ile Bu Gece Gösterisi bu yılın başlarında, ev sahibi Fallon ve Paris Hilton’un Bored Ape Yacht Club NFT’leri için fışkırdığı yer?

Peki, bu Bu gece göster segment şimdi bölüm bir toplu dava ana şirketi Yuga Labs ile birlikte Bored Ape Yacht Club NFT’lerini tanıtan düzinelerce ünlüye karşı.

Şikayette bulunan iki davacıya göre Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin fiyatını yapay olarak artırmak için Fallon, Hilton, Madonna, Kevin Hart, Justin Bieber ve Snoop Dogg gibi ünlülerle “entrika kurdu” ve yatırım yapan hayranlarını dolandırmak.

AYRICA BAKINIZ:

‘Hacklenmiş’ FTX, içinde kalan kripto ne olursa olsun karantinaya almak için çabalıyor

Dava, 8 Aralık’ta Los Angeles’taki federal bölge mahkemesinde açıldı. Davacılar, kendileri ve etkilenen diğerleri için en az 5 milyon dolar arıyor.

Davada adı geçen diğer ünlüler arasında Gwyneth Paltrow, Post Malone, Stephen Curry ve Serena Williams yer alıyor.

Davaya Williams’ın eşi Reddit’in kurucusu Alex Ohanian ve FTX’ten kısa süre önce ayrılan yatırımcı Amy Wu gibi başka önemli isimler de dahil edildi. başarısız kripto para birimi değişimi Sam Bankman-Fried tarafından kuruldu.

Dava edilen özel bir isim, Madonna, U2 ve diğer müzik süper yıldızlarının yetenek yöneticisi Guy Oseary. Oseary bir ortak Yuga Laboratuarlarında çalışıyor ve ayrıca Bored Ape NFT’lerinin tanıtımına dahil olan bir dizi ünlüyü yönetiyor. Ayrıca Oseary, temelde birçok ünlünün NFT işlemleri için bir konsiyerj hizmeti işlevi gören bir kripto ödeme platformu olan Moonpay’de bir yatırımcıdır.

Ve her şeyi bir araya getiren bu çok düzeyli ilişki şikayetin merkezinde yer alır. Davacılar, Oseary’nin ilişkisi olan ünlüleri işe aldığını ve Yuga Labs’ın Moonpay aracılığıyla Bored Ape Yacht Club NFT’lerini desteklemeleri için onlara para ödediğini söylüyor. Sonra bu ünlüler, düzenlemeyi açıklamadan Bored Ape NFT’lerini hayranlarına tanıtacaklardı. Örneğin, o çok Bu gece göster Fallon ve Hilton’un Bored Ape NFT’lerini sergilediği ve bunları neden satın aldıklarından bahsettiği bölüm, davada açıkça anlatılıyor.

Bir Yuga Labs sözcüsü, birkaç satış noktasına yaptığı açıklamada, “Bizim görüşümüze göre, bu iddialar fırsatçı ve parazittir” dedi. Haksız olduklarına şiddetle inanıyoruz ve bunu kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Eleştirmenler daha önce işaretlendi ünlüler, yetenek temsilcileri ve bu temsilcilerin yeteneklerinin daha sonra teşvik ettiği kripto şirketlerine yatırımları arasındaki yakın ilişkiyi ortaya koyuyor.

Bu en son kripto sınıfı dava, dosyalanmış FTX’i terfi ettirdikleri için geçen ay Larry David, Tom Brady ve Giselle Bündchen’e karşı.

Bored Ape Yacht Club NFT sahiplerine gelince, misli olmayan token yatırımları şu anda büyük düşüşte. Bored Ape NFT için taban fiyat doruğa Nisan ayında yaklaşık 430.000 $ seviyesinde. Şu anda bir Bored Ape NFT’nin taban fiyatı 86.000$ civarında.

Teknory