Google’daki işten çıkarmalar yüzlerce çalışanı etkiliyor

Görünüşe göre her Ocak ayında tatil şenlikleri sona ermeye başladıktan ve kış soğukları gelmeye başladıktan sonra teknoloji şirketleri işten çıkarma turlarına başlıyor. Google Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkez mühendislik ekibinden birkaç yüz kişiyi işten çıkardığını söyledi. Google Asistan ekibive birkaçı AR ve DSPA’sından yüz kişi takımlar. Eğer matematiğimi takip ederseniz (veya Verge’nin ) bu muhtemelen […]

Google’daki işten çıkarmalar yüzlerce çalışanı etkiliyor

Görünüşe göre her Ocak ayında tatil şenlikleri sona ermeye başladıktan ve kış soğukları gelmeye başladıktan sonra teknoloji şirketleri işten çıkarma turlarına başlıyor.

Google Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkez mühendislik ekibinden birkaç yüz kişiyi işten çıkardığını söyledi. Google Asistan ekibive birkaçı AR ve DSPA’sından yüz kişi takımlar. Eğer matematiğimi takip ederseniz (veya Verge’nin ) bu muhtemelen Çarşamba günü işini kaybeden yaklaşık bin kişi anlamına geliyor.

Fitbit’in kurucu ortakları James Park ve Eric Friedman da şirketten ayrılıyor. Reuters’e göre.

AYRICA BAKINIZ:

Google Asistan 17 özelliğini kaybediyor: Listeye bakın

Bir Google sözcüsü Mashable’a e-postayla gönderdiği açıklamada, “Söylediğimiz gibi, şirketimizin en büyük önceliklerine ve önümüzdeki önemli fırsatlara sorumlu bir şekilde yatırım yapıyoruz” dedi. “Bizi bu fırsatlara en iyi şekilde konumlandırmak amacıyla 2023’ün ikinci yarısı boyunca bazı ekiplerimiz daha verimli olmak, daha iyi çalışmak ve kaynaklarını en büyük ürün önceliklerine göre hizalamak amacıyla değişiklikler yaptı. Bazı ekipler bu tür değişiklikler yapmaya devam ediyor Küresel çapta bazı rollerin ortadan kaldırılmasını da içeren organizasyonel değişiklikler. Etkilenen tüm çalışanları burada, Google’da ve ötesinde yeni roller ararken desteklemeye devam ediyoruz.”

Bu, Ocak ayında Google’da yaşanan ilk büyük işten çıkarmalar değil. İçinde Ocak 2023Google yaklaşık 12.000 çalışanını işten çıkardı. O zamanlar ABD’li çalışanlar bir Kıdem paketi 16 haftalık maaş artı Google’daki her ek yıl için iki haftadan başlar. Bugün işten çıkarılan çalışanlar için kıdem tazminatı paketinin ne kadar ağır olduğu belli değil.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow