Chainsaw Man 9. Bölüm incelemesi: Beklediğiniz bölüm

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-12-06T19:49:25 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-06T19:49:33 Chainsaw Man, aksiyon dolu Bölüm 9’da, bazı olay örgüsü ve beklemeye değer karakter değişimleriyle vitese geçiyor. Chainsaw Man, son yılların en heyecanlı animelerinden biri oldu ve ilk sezonu nihayet Crunchyroll’a ulaştı ve 9. Bölüm şimdi burada. arsa olarak tarif edilir gevrek rulo şöyle: “Denji, Pochita adlı Elektrikli […]

Chainsaw Man 9. Bölüm incelemesi: Beklediğiniz bölüm

Yayınlanan: 2022-12-06T19:49:25

Güncellenmiş: 2022-12-06T19:49:33

Chainsaw Man, aksiyon dolu Bölüm 9’da, bazı olay örgüsü ve beklemeye değer karakter değişimleriyle vitese geçiyor.

Chainsaw Man, son yılların en heyecanlı animelerinden biri oldu ve ilk sezonu nihayet Crunchyroll’a ulaştı ve 9. Bölüm şimdi burada.

arsa olarak tarif edilir gevrek rulo şöyle: “Denji, Pochita adlı Elektrikli Testere Şeytanı ile yaşayan genç bir çocuk. Babasının geride bıraktığı borç nedeniyle, Pochita ile şeytan cesetlerini toplayarak borcunu öderken dibe batmış bir hayat yaşıyor. Bir gün Denji ihanete uğrar ve öldürülür. Bilinci kaybolurken, Pochita ile bir sözleşme yapar ve şeytan kalpli bir adam olan ‘Testere Adam’ olarak yeniden canlanır.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu bölüm, diziyi gerçekten ilginç bir seviyeye getirmeye başlıyor ve biz de bu bölüme girmek için sabırsızlanıyoruz. İlk önce Önümüzdeki Chainsaw Man için spoiler uyarısı…

Chainsaw Man’in dokuz bölümlük bir kuralı var

Anime genellikle üç bölüm kuralına göre gider. Bu nedenle, beğenip beğenmediğinize karar vermeden önce bir dizinin ilk üç bölümünü izlemeniz gerekir.

Bununla birlikte, belirli bir anime söz konusu olduğunda, olay örgüsünün sizi gerçekten kavramaya başlaması biraz daha uzun sürebilir. Örneğin, Eren’in kendisinin de bir Titan olduğu ortaya çıkana kadar Attack on Titan’a acımasızca ilgisizdim. Ve şimdi, aynı şey Chainsaw Man için de söylenebilir. Şimdiye kadar bazı harika anlar ve eğlenceli karakterler olsa da, bu dizinin bana göre olup olmadığını merak etmeye başlamıştım.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bununla birlikte, bu bölüm AOT’nin yaptığı kadar büyük bir açıklama yapmasa da, sonunda dizinin hikayesine yatırım yapmamı sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Son bölüm, neredeyse tüm bilinen karakterlerimizin ölüm kapısında olması ve diğer birçok ajanın vurularak öldürülmesiyle sona erdikten sonra, bu bölüm hiç şüphesiz bahisleri artıracak ve değiştirecekti.

Ve tam da bunu yaptı, görünüşe göre Silah Şeytanı, kim bilir hangi nedenle Denji’yi yakalamaya çalışıyor. Ayrıca, bazı ilginç irfan yaratan daha fazla motorlu testere insanı olduğuna dair ipuçları da var. Bu, bazı karakterlerin hala kovayı tekmelediği gerçeğine eklendi (biraz sonra ulaşacağımız Makima’nın aksine) ve gerçek bir sürüş planının başlangıcına sahipsiniz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Henüz öncelik kazanmamış olan tek şey, gerçek bir düşman varlığıdır. Gun Devil’ın büyük bir düşman olacağını biliyoruz ve artık şeytani güçlere sahip düşmanlarla karşılaştık. Ancak, büyük bir kötünün ekranda ana karakter olarak gerçekten yer kapladığını henüz görmedik, bu, dizinin yakında düzelteceğini umduğumuz bir sorundur.

Aksiyon hızlanıyor

Bu bölümde daha fazla elektrikli testere aksiyonu var ve Denji benzer yeteneklere sahip birine karşı savaşırken koreografi hızlanmaya başlıyor. CGI, aksiyonu hala biraz yapmacık yapıyor ve henüz gerçekten hayran bırakan bir dövüş olmadı, ancak görünüşe göre hala herkesin özel becerilerine alışıyoruz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Örneğin, Makima ile sahne gerçekten ilginç bir şey. İblis sözleşmesi ve düşmanlarını bu kadar sakin bir şekilde alt edebilme şekli gerçekten göz korkutucu ve o bir kötü adam bile değil. Sadece bu da değil, kameranın karakterlerin tepkilerini tutma şekli, onun ününün ve yeteneklerinin bildiğimizden çok daha fazla olduğunu ima ediyor.

Ve çok şükür Kobeni’nin neden bu dizide olduğu sonunda anlaşıldı. Aşırı korkak karakterler hala sinir bozucu bir mecaz olsa da, bu sefer becerilerini gerçekten gösterebildi ve gerçek bir yemle değiştir sahnesi yaratarak gerçekten görülmesi gereken bir şeydi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şovda ayrıca, dayanılmaz olmaktan çok anlaşılır bir şeyi tasvir eden, endişesini tasvir etme konusunda bir miktar kısıtlama varmış gibi görünüyordu. Sonunda izlemeye değer biri olduktan sonra bölümü bırakıyor olması çok yazık.

Ancak bu bölümün sonunda özel bölümlerden geriye kalanların bir gruba atılmasıyla, bir sonraki bölüm bir grup yeni karaktere ve potansiyel olarak yeni olay örgüsüne giriş yapacak gibi görünüyor. Bakalım bu entrikayı devam ettirebilecekler mi?

Chainsaw Man Episode 10, 13 Aralık’ta Crunchyroll’da başlıyor.

Teknory