Nintendo Switch 2 piyasaya sürülmeye düşündüğünüzden daha yakın

Curtis Joe / Android Yetkilisi TL;DR Nintendo’nun Switch 2’yi Gamescom fuarında geliştiricilere gösterdiği bildirildi. Şirketin bir teknoloji demosu olarak Breath of The Wild’ın yükseltilmiş bir versiyonunu gösterdiğine inanılıyor. Söylentilere göre konsolun 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Uzun zamandır Nintendo Switch 2 hakkında mırıldanmalar duyuyoruz. Ancak öyle görünüyor ki Japon oyun markası gerçekten de yeni bir konsolu […]

Nintendo Switch 2 piyasaya sürülmeye düşündüğünüzden daha yakın

Curtis Joe / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Nintendo’nun Switch 2’yi Gamescom fuarında geliştiricilere gösterdiği bildirildi.
  • Şirketin bir teknoloji demosu olarak Breath of The Wild’ın yükseltilmiş bir versiyonunu gösterdiğine inanılıyor.
  • Söylentilere göre konsolun 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Uzun zamandır Nintendo Switch 2 hakkında mırıldanmalar duyuyoruz. Ancak öyle görünüyor ki Japon oyun markası gerçekten de yeni bir konsolu piyasaya sürmeye büyük bir adım daha yaklaştı.

Eurogamer Nintendo’nun Almanya’nın Köln kentindeki Gamescom fuarında kapalı kapılar ardında geliştiricilere Switch 2’yi gösterdiğini bildirdi.

Çıkış ayrıca Nintendo’nun geliştiricilere The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın “geliştirilmiş” versiyonu da dahil olmak üzere bir dizi teknoloji demosu gösterdiğini bildirdi. Bunun sadece bir teknoloji demosu olduğunu ve Nintendo’nun bunu Switch 2’de yeniden yayınlamayı planladığına dair hiçbir ipucu olmadığını vurguladı.

Nintendo Switch 2 satın alır mıydınız?

0 oy

Eurogamer ayrıca Nintendo’nun Switch 2’yi 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığı ve önemli ortakların halihazırda geliştirme kitlerine sahip olduğu yönündeki önceki raporları da doğruladı. Ancak Nintendo’nun konsolu “mümkün olan en kısa sürede” piyasaya sürmek istediğini iddia etti.

Şu anda söylentiye konu olan konsol hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak NVIDIA Tegra T239 yonga seti içereceği ve 4K çıkışı destekleyeceği iddiaları dışında. Ancak Nintendo’nun orijinal Switch oyunlarından oluşan devasa kitaplıkla geriye dönük uyumluluk sunacağını umuyoruz.

Nintendo Switch 2 piyasaya sürülmeye düşündüğünüzden daha yakın

Teknory