ChatGPT artık PDF’ler dahil belgeleri analiz edebiliyor

OpenAI’nin ChatGPT’si, kullanıcıların belgeleri yüklemesine ve analiz ettirmesine olanak tanıyan önemli bir güncelleme alıyor. Şu anda beta aşamasında olan ve bazı ChatGPT Plus abonelerine sunulan yeni sürüm (@luokai aracılığıyla Sınır), kullanıcılara PDF’ler veya veri dosyaları da dahil olmak üzere birçok türde belge yükleme olanağı sağlar. AYRICA BAKINIZ: Google Bard, ChatGPT: Yapay zeka sohbet robotları İsrail […]

ChatGPT artık PDF’ler dahil belgeleri analiz edebiliyor

OpenAI’nin ChatGPT’si, kullanıcıların belgeleri yüklemesine ve analiz ettirmesine olanak tanıyan önemli bir güncelleme alıyor.

Şu anda beta aşamasında olan ve bazı ChatGPT Plus abonelerine sunulan yeni sürüm (@luokai aracılığıyla Sınır), kullanıcılara PDF’ler veya veri dosyaları da dahil olmak üzere birçok türde belge yükleme olanağı sağlar.

AYRICA BAKINIZ:

Google Bard, ChatGPT: Yapay zeka sohbet robotları İsrail ve Filistin hakkındaki bilgileri engelliyor mu?

Ayarlardaki beta özelliklerini açıp ardından dosya yüklemeye izin veren ve ChatGPT’ye python kodu yazma ve yürütme yeteneği veren “Gelişmiş veri analizi”ni seçerek chatbotun yeni özelliğini kendim test edebildim. İlk önce Shakespeare’in eserlerini yüklemeyi denedim Macbeth PDF formatında, ancak ChatGPT formatı nedeniyle dosyayı analiz edemedi (ancak oynatmayı tanıdı ve yine de bana bunun bir özetini vermeyi teklif etti). Ayrıca buzulların erimesinin ekonomik etkisi üzerine bilimsel bir makale de denedim; ChatGPT dosyayı analiz etti ve madde işaretli önemli noktaların yanı sıra bir dizi ek bilgi sağladı ve dosyayı belgenin kapsamlı bir özetiyle tamamladı.

Artık ChatGPT’ye özgü belgeleri besleyebileceğiniz ve özetleri, çeşitli veri noktalarını çıkarmasını ve hatta bu verilere dayalı grafikler ve çizelgeler yazmasını sağlayabileceğiniz için, bu işlevsellik bazı durumlarda inanılmaz derecede güçlü olabilir.

ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’nin sahip olduğunu belirtmekte fayda var. zaten sıcak suya indim modellerini telif hakkıyla korunan çalışmalar konusunda eğitmek için. Belgeleri analiz etmek için ChatGPT’yi kullanan herkes, hangi belgeleri kullandıklarına ve hatta ChatGPT sonuçlarını nasıl kullandıklarına dikkat etmelidir.

AYRICA BAKINIZ:

ChatGPT ve yapay zeka edebiyat dünyasını nasıl etkiliyor?

ChatGPT’nin yeni beta sürümü aynı zamanda Tarama, DALL-E ve Gelişmiş Veri Analizi de dahil olmak üzere çeşitli çalışma modları arasında otomatik olarak geçiş yaptığından kullanımı kolaylaştıran bir özelliğe de sahiptir. Bu benim için etkinleştirilmedi, ancak ChatGPT’yi her başlattığınızda kullanmak istediğiniz belirli aracı seçmek zorunda kalmaktan kesinlikle daha iyi görünüyor.

Bazı ChatGPT Plus aboneleri şu anda bu yeni özellikleri deneyebilirken, bu özelliklerin ne zaman herkesin kullanımına sunulabileceğine dair bir bilgi yok.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow