ChatGPT kapasite hatası mı alıyorsunuz? Nasıl geçileceğine dair ipuçları

Yani ChatGPT’yi kullanmayı denediniz ve kapasite dolu mu? Kulübe katıl. OpenAI’nin chatbot teknolojisi dünyayı kasıp kavurduğundan beri, herkes gelişmiş yapay zeka dil modeliyle deneyler yapmayı merak ediyor. ChatGPT, isteklerle dolup taştığı için, kullanıcılar genellikle kapasitesinin dolduğunu görüyor. Teknik olarak konuşursak, sunucular yalnızca belirli miktarda isteği işleyebilir ve gereken bilgi işlem gücü pahalıdır. Ne kadar pahalı? […]

ChatGPT kapasite hatası mı alıyorsunuz?  Nasıl geçileceğine dair ipuçları

Yani ChatGPT’yi kullanmayı denediniz ve kapasite dolu mu? Kulübe katıl.

OpenAI’nin chatbot teknolojisi dünyayı kasıp kavurduğundan beri, herkes gelişmiş yapay zeka dil modeliyle deneyler yapmayı merak ediyor. ChatGPT, isteklerle dolup taştığı için, kullanıcılar genellikle kapasitesinin dolduğunu görüyor. Teknik olarak konuşursak, sunucular yalnızca belirli miktarda isteği işleyebilir ve gereken bilgi işlem gücü pahalıdır. Ne kadar pahalı? Sohbet başına birkaç sent, yani “göz yaşartıcı(Yeni bir sekmede açılır)OpenAI CEO’su Sam Altman’a göre.

AYRICA BAKINIZ:

Yapay zeka sohbet robotu kapasitesi dolduğunda denenecek 5 ChatGPT alternatifi

Neyse ki, bir saat kadar bekleyip tekrar denemek işe yarıyor. Ancak ChatGPT’ye ihtiyacınız varsa ve buna şimdi ihtiyacınız varsa, erişim sağlamayı denemenin bazı yolları vardır. Okumaya devam etmek.

Sunucu kesintilerini kontrol edin

Öncelikle, bir sunucu kapalı olduğu için hata alıp almadığınızı kontrol edin. En azından bu, ChatGPT’nin kapasitesinin dolması nedeniyle mi yoksa bir sunucu kesintisi nedeniyle mi erişemeyeceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Kullanmak Downdedektör(Yeni bir sekmede açılır) (Mashable ile aynı ana şirketi paylaşan) veya OpenAI’nin kendi durum aracı(Yeni bir sekmede açılır).

Sayfayı yenile

Klasik teknik destek memleri gibi olmasın ama sayfayı yenilemeyi denediniz mi? Cidden, bu insanlar için çalışıyor. ChatGPT’nin yenilenmesi, sunucuya sizi hattın önüne atabilecek yeni bir istek sinyali verir – tıpkı bir süredir beklemedeyseniz telefonu kapatıp tekrar aramanız gibi.

Çıkış yap ve tekrar giriş yap

Sayfayı yenilemek gibi, ChatGPT’den çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak, sunucuya yeni bir sinyal isteği oluşturur ve bu, platformun dikkatini çekmek için yeterli olabilir.

Bir VPN veya gizli mod kullanın

Kullanmakta olduğunuz IP adresinden dolayı ChatGPT’ye erişimde sorun yaşayabilirsiniz. IP adresinizi değiştirmek, farklı sunucu kapasitesine sahip olabilecek farklı bir sunucuya ping atacaktır. Benzer etkiye sahip başka bir yöntem de tarayıcınızda gizli moda geçmektir.

Yoğun saatlerin dışında deneyin

ChatGPT, herkes onu aynı anda kullanmaya çalıştığı için genellikle kapasiteye ulaşır. Geçici bir çözüm, ChatGPT’ye yoğun saatlerin dışında erişmeye çalışmak olabilir. Kabaca, bu, herkesin bir kitabı özetlemek veya ondan bir ön yazı yazmasını istemek için ChatGPT’yi kullanmaya çalışmadığı, sizin zaman diliminizde sabahın erken saatleri veya gece geç saatleri anlamına gelir.

ChatGPT Plus’a yükseltin

ChatGPT Plus adlı premium sürüm için ödeme yapan aboneler, yüksek talep dönemlerinde bile kullanılabilirlik, daha yüksek yanıt hızı ve yeni özelliklere erişim elde eder. ChatGPT’yi kullanmak için can atıyorsanız, Plus aboneliği için ayda 20 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Her şey başarısız olursa… başka bir AI dil modeli deneyin

ChatGPT şu an yapay zekanın gözdesi olsa da, karşılaştırılabilir karmaşıklık düzeylerine sahip başka büyük dil modelleri (LLM’ler) de var. The Beatles tarzında tavuk kanatları hakkında bir şarkı için tatmin edici bir yanıt alan Mashable’dan Tim Marcin’e sorun. Denemek için ChatGPT alternatiflerinin tam listesini okuyabilirsiniz.

Teknory