Chrome yakında tek tıklamayla tüm uzantıları devre dışı bırakmanıza izin verebilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Uzantılar menüsünde birkaç değişiklik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. 125.0.6398.0 sürümünde bir işaretin etkinleştirilmesi, tüm uzantıları tek bir hamlede kapatan bir geçiş sağlar. Bayrak aynı zamanda dinamik renkler ekleyecek ve raptiye simgesini kaldıracak gibi görünüyor. Google, Chrome tarayıcısı için oldukça kullanışlı olabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. […]

Chrome yakında tek tıklamayla tüm uzantıları devre dışı bırakmanıza izin verebilir

TL;DR

  • Google, Uzantılar menüsünde birkaç değişiklik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.
  • 125.0.6398.0 sürümünde bir işaretin etkinleştirilmesi, tüm uzantıları tek bir hamlede kapatan bir geçiş sağlar.
  • Bayrak aynı zamanda dinamik renkler ekleyecek ve raptiye simgesini kaldıracak gibi görünüyor.

Google, Chrome tarayıcısı için oldukça kullanışlı olabilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu özellik, tüm uzantıları aynı anda kapatmanıza olanak tanır.

Buna göre Oyuncu TaşlarıGoogle, tarayıcısının Uzantı menüsünde bazı değişiklikler yapıyor gibi görünüyor. 125.0.6398.0 sürümünde bir işareti (chrome://flags/#extensions-menu-access-control) etkinleştirdikten sonra, çıkış menüde yeni bir geçiş keşfetti. Bu geçiş, kullanıcının tüm etkin uzantıları tek bir tıklamayla devre dışı bırakmasına olanak tanır. Herhangi bir nedenle birden fazla uzantıyı kapatmanız gerekiyorsa bu seçenek yararlı olabilir.

Chrome Yeni Uzantı Menüsü

Görünüşe göre menüdeki aktif uzantılar, daha ayrıntılı kontrole olanak tanıyan kendi bireysel geçişlerine de sahip olacak. Bu geçişler, uzantılarınızı araç çubuğunuza sabitleyen raptiye simgesinin yerini alıyor gibi görünüyor.

Bu yeni özelliğe ek olarak, bayrağın etkinleştirilmesi yeni bir Material You makyajını da beraberinde getiriyor gibi görünüyor. Güncelleme, daha fazla yuvarlatılmış köşeler ve dinamik renkler sunuyor. Güncellemenin Windows, Mac, Linux, ChromeOS, Fuchsia ve Lacros’a yayınlanacağı söyleniyor.

Google ayrıca Android için etkin olmadığı düşünülen sekmeleri otomatik olarak arşivleyen bir “Sekme Düzenleyici” özelliği de sunabilir. Bu özelliğin yakın zamanda bazı bayrakların arkasına saklandığı da keşfedildi.

Bir ipucu var mı? Bizimle konuş! Çalışanlarımıza news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için övgü alabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Chrome yakında tek tıklamayla tüm uzantıları devre dışı bırakmanıza izin verebilir

Teknory