Cihazınız Apple Intelligence’ı destekliyor mu?

Apple, Pazartesi günü WWDC’de Apple Intelligence’ı tanıtan uzun zamandır beklenen bir yapay zeka duyurusu yaptı. teknoloji devinin üretken yapay zekaya yönelik çabaları gizliliğe büyük önem veriyor ve kullanıcı verilerinin saklanmaması veya Apple’a açıklanmaması için “özel bulut bilişimi” üzerinde çalışıyor. Apple Intelligence’ın resmi bir çıkış tarihi yok ancak iOS 18 ve macOS Sequoia güncellemeleriyle bu sonbaharda […]

Cihazınız Apple Intelligence’ı destekliyor mu?

Apple, Pazartesi günü WWDC’de Apple Intelligence’ı tanıtan uzun zamandır beklenen bir yapay zeka duyurusu yaptı. teknoloji devinin üretken yapay zekaya yönelik çabaları gizliliğe büyük önem veriyor ve kullanıcı verilerinin saklanmaması veya Apple’a açıklanmaması için “özel bulut bilişimi” üzerinde çalışıyor.

Apple Intelligence’ın resmi bir çıkış tarihi yok ancak iOS 18 ve macOS Sequoia güncellemeleriyle bu sonbaharda belirli cihazlara beta olarak gelecek.

Apple Intelligence’ı destekleyecek cihazlar şunları içerir:

Mashlanabilir Işık Hızı

Apple Intelligence ile yapay zeka görüntüleri ve emojiler oluşturabileceksiniz.
Kredi bilgileri: Ekran görüntüsü: Apple

Yeni yapay zeka özellikleri, Siri’yi ve mevcut Apple araçlarını tüm ürünlerde geliştirecek. Apple Intelligence, bireysel bir kullanıcının “kişisel bağlamını” anlayabilecek; böylece Siri’ye öğle yemeği planınız olup olmadığını sorabilirsiniz; o, mesajlarınızı tarayacak ve örneğin birisiyle öğle yemeği planı yapıp yapmadığınızı belirlemek için kullanılan dili anlayacaktır. Bu dil, resimler ve eylemler için geçerlidir. Ayrıca, grup sohbeti patlarken kaçırdığınız mesajları özetleyebilecek bağlama dayalı bildirimler de alabileceksiniz.

Apple Intelligence, bağlamınızı öğrenmenin yanı sıra yazma araçları ve iyileştirmeler, “Genmoji” ile görüntü oluşturma, Siri’nin yapay zeka yeteneklerinde güncellemeler ve ChatGPT entegrasyonu gibi özellikleri de içerecek.

Teknory