Çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve söylentileri

David Imel / Android Yetkilisi Galaxy Fold ve Pixel Fold çift ekranlı telefonlar için altın standart haline geldi ancak bunlar yalnız değil. Esnek panel trendine karşı alternatif çift ekranlı telefonlardan biri Microsoft Surface Duo 2’dir. Ne yazık ki, kitap benzeri Duo neredeyse iki yaşında olduğundan biraz eskimeye yüz tutuyor. Microsoft Surface Duo 3’ü ne zaman […]

Çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve söylentileri

David Imel / Android Yetkilisi

Galaxy Fold ve Pixel Fold çift ekranlı telefonlar için altın standart haline geldi ancak bunlar yalnız değil. Esnek panel trendine karşı alternatif çift ekranlı telefonlardan biri Microsoft Surface Duo 2’dir. Ne yazık ki, kitap benzeri Duo neredeyse iki yaşında olduğundan biraz eskimeye yüz tutuyor. Microsoft Surface Duo 3’ü ne zaman görebiliriz? İşte bildiğimiz her şey.

Microsoft Surface Duo 3: Bir bakışta

  • Ne zaman çıkıyor? Duo 3’ün çıkıp çıkmayacağı belli değil ancak yeni bir Surface telefonunun 2024 veya 2025’te çıkması muhtemel.
  • Ne var ne yok? Microsoft, Surface Duo halefi için gerçekten katlanabilir ekranlara yöneliyor olabilir.
  • Kaça mal olacak? Doğrusunu söylemek gerekirse şu aşamada bunu söyleyemeyiz. Çok fazla bilinmeyen var.

Microsoft Surface Duo 3 olacak mı?

Microsoft Surface Duo genel kullanıcı arayüzü 1

David Imel / Android Yetkilisi

Bunun cevabı beklediğinizden çok daha karmaşık. Surface Duo serisi niş bir hayran kitlesine sahip olsa da ticari olarak henüz başarılı olamadı. Geçen yılın başlarında Surface Duo 3’ün üzerinde çalışıldığına dair söylentiler vardı ancak Ocak ayında bir rapor geldi. Windows Merkezi baltayı almış olabileceğini iddia etti. İyi sıralama.

Bu rapora göre Duo 3 tamamlandı ve üretime hazır hale geldi ancak Microsoft onu tamamen hurdaya çıkarıyor. İyi haber şu ki Microsoft, Android telefonlardan tamamen vazgeçmeye hazır değil; bu sadece yeniden gruplanmak ve farklı bir yaklaşım denemektir.

Bildirildiğine göre Microsoft, daha geleneksel ekranlara ve Duo serisinin halefi olacak gerçek katlanabilir cihazlara sahip olanlar da dahil olmak üzere birkaç farklı Android cihazının prototipini yapıyor. Katlanabilir Surface telefonu tamamen yeni bir isimle anılabilir ancak rapor, dahili olarak telefonun en azından şimdilik Surface Duo 3 olarak adlandırıldığını iddia ediyor.

Microsoft Surface Duo 3’ün çıkış tarihi nedir?

Microsoft Surface Duo alttan el kitabı modunda

David Imel / Android Yetkilisi

  • Yüzey İkilisi: 10 Eylül 2020
  • Yüzey İkilisi 2: 22 Eylül 2021

sürece Windows Merkezi Rapor hatalı çıkarsa, gerçek bir çift ekranlı Surface Duo 3 olmayabilir. Yeni bir katlanabilir tasarıma geçmeyi planlıyorlarsa, bu cihazı muhtemelen en erken 2024’ün sonlarında göreceğiz.

WC Rapor, katlanabilir Surface telefonunun prototipinin oluşturulduğunu ve yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışıldığını öne sürüyor; bu nedenle, önümüzdeki yılın sonuna kadar üretime geçmesi için yeterli zaman verileceğini düşünüyoruz. Ama bu aslında bizim açımızdan sadece bir spekülasyon.

Rapor yanlışsa ve çift ekranlı Duo 3 yoldaysa? Muhtemelen bu eylül ayında başlayacak. Yaklaşan bir lansman hakkında henüz sağlam söylentiler duymadığımızı düşünürsek, söylentilerin de belirttiği gibi Microsoft’un Duo 3’ü muhtemelen geciktireceğini söyleyebiliriz.

Microsoft Surface Duo 3 hangi teknik özelliklere ve özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy Z Fold 5 yakın çekim kamerası

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

Bir sonraki Microsoft Surface telefonu Fold serisine daha çok benzeyebilir.

Katlanabilir veya çift ekranlı bir cihaz olarak gelmesine bakılmaksızın, bir sonraki Surface telefonu muhtemelen Duo’nun liderliğini takip edecek ve muhtemelen en azından Snapdragon 8 Gen 3 SoC olan en yeni Qualcomm işlemcisini kullanacak. Bu özel yonga setinin bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aslında bunun ötesinde pek bir şey bilmiyoruz. HONOR Magic Vs veya vivo X Fold’a benzer bir tasarıma sahip olmamız çok mümkün görünüyor. Ayrıca Surface Duo’nun halefinin, yazılım tarafında çift ekran deneyimini taklit ederek bize Duo 2’ye benzer şekilde çalışan ancak tek bir katlanabilir ekrana sahip bir cihaz sunması da mümkün.

Microsoft Surface Duo 3 fiyatı gelirse ne olacak?

  • Yüzey İkilisi: 1.399$
  • Yüzey İkilisi 2: 1.500$

Surface Duo 3, çift ekranlı bir ekranla gelseydi muhtemelen 1400-1500 dolar aralığında bir fiyat etiketine takılıp kalacaktı. Katlanabilir Surface Duo’nun fiyatlandırması ise daha az net.

Galaxy Z Fold 4 ve Pixel Fold muhtemelen bu şeyin en büyük iki potansiyel rakibi, en azından Amerika Birleşik Devletleri’nde. Bu cihazların her ikisi de 1.799 dolardan başlıyor. Katlanabilir alanda herhangi bir çekiş elde etmeyi umuyorsa, Microsoft’un bunu eşleştirmek veya hatta biraz azaltmak istemesi muhtemeldir.

Microsoft Surface Duo serisinin alternatifleri nelerdir?

Microsoft Surface Duo dik duruyor 3

David Imel / Android Yetkilisi

Bir sonraki Surface Duo’yu düşünüyorsanız en iyi alternatif Surface Duo 2’yi satın almak olacaktır. Artık bunu bazı yerlerde kullanılmış olarak 650 $ gibi düşük bir fiyata bulabilirsiniz. Swappa gibi. Ancak stokta yeni bir tane bulmak çok daha zordur.

Çift ekran özelliklerini umursamıyorsanız ve sadece tablet cihaza dönüşen daha tipik bir telefon istiyorsanız, o zaman Samsung Galaxy Fold 4’ü almanızı şiddetle tavsiye ederiz (Amazon’da 1.180,25 dolar), 3’ü katla (Best Buy’da 999,99$) biraz paradan veya hatta Google Pixel Fold’dan tasarruf etmek istiyorsanız (Amazon’da 1799 dolar) bir alternatif olarak işe yarayacaktır. En iyi katlanabilir telefon rehberimizde daha da fazla öneri var ancak bunların çoğunun ABD’de mevcut olmadığını unutmayın.

Çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve söylentileri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow