Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve bildiklerimiz

Robert Triggs / Android Otoritesi Samsung Galaxy Watch 5 serisi hala yepyeni bir giyilebilir cihaz gibi görünse de, muhtemelen bir sonraki yinelemenin yarısına geldik. Elbette, Samsung Galaxy Watch 6 hakkındaki söylentiler şu ana kadar çok azdı. Bununla birlikte, mevcut Wear OS ezici gücünün yolda bir takibi olduğuna dair hiçbir şüphemiz yok. Bir sonraki Galaxy Watch’ta […]

Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve bildiklerimiz

Robert Triggs / Android Otoritesi

Samsung Galaxy Watch 5 serisi hala yepyeni bir giyilebilir cihaz gibi görünse de, muhtemelen bir sonraki yinelemenin yarısına geldik. Elbette, Samsung Galaxy Watch 6 hakkındaki söylentiler şu ana kadar çok azdı. Bununla birlikte, mevcut Wear OS ezici gücünün yolda bir takibi olduğuna dair hiçbir şüphemiz yok. Bir sonraki Galaxy Watch’ta görmeyi bekleyebileceğiniz şeylerden haberdar olabilmeniz için aşağıda duyduğumuz tüm ayrıntıları takip edeceğiz. Artı, bir dilek listesi hayal etmeye başlamak için asla erken değildir.

Galaxy Watch 6 serisi olacak mı?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Google ve Samsung yerel uygulamaları dahil olmak üzere Uygulama Kitaplığını görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Açıkça söylemek gerekirse, 2023’te yeni bir Samsung akıllı saati görmememizin neredeyse hiçbir yolu yok. Galaxy Watch 4 serisi Wear OS 3’ü tanıttığında Samsung, büyük bir akıllı saat inovasyonları dalgası başlattı. Galaxy Watch 5 serisi şu anda hala bu kadar iyi durumda. Diğer birçok Wear OS tabanlı giyilebilir cihaz ilerleme kaydederken, Samsung’un kendi ivmesini sürdürmek için bu yaz yeni bir nesli piyasaya süreceğinden şüphe yok. Şirket, özellikle Pixel Watch gibi yeni bir kullanıcı tabanı için silahlanan cihazlarla yarışı terk etmekte zorlanacaktı.

Galaxy Watch 6 Pro modeli olacak mı?

Bu soru biraz daha zor. Samsung Galaxy Watch 6 serisinden neler bekleyebileceğimize dair henüz çok fazla söylenti çıkmadı. Samsung’un iki uçlu yaklaşımına bağlı kalması ve alışveriş yapanlara çeşitlilik sunması çok muhtemel. Bununla birlikte, şirket Klasik modele geri dönecek mi yoksa Pro adının ikinci bir versiyonunu çıkaracak mı? Galaxy Watch 5 Pro incelememiz herhangi bir gösterge ise, ikincisi çok başarılı bir pivot olduğunu kanıtladı. Önümüzdeki aylarda söylentilere kulaklarımızı tıkayacağız.

Galaxy Watch 6 çıkış tarihi ne zaman?

Samsung Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 yandan kenar açık

Andy Walker / Android Otoritesi

Galaxy Watch 5 (solda) ve Galaxy Watch 4

  • Galaksi İzle: Ağustos 2018
  • Galaksi İzleme Aktif: Mart 2019
  • Galaksi İzle Aktif 2: Eylül 2019
  • Galaksi İzle 3 serisi: Ağustos 2020
  • Galaksi İzle 4 serisi: Ağustos 2021
  • Galaksi İzle 5 serisi: Ağustos 2022

Samsung, ürün sürümleri için köklü bir modele sahiptir. Yukarıdaki tek istisna, Şubat 2019’da duyurulan ve aynı yılın Mart ayında piyasaya sürülen Galaxy Watch Active’dir. Diğer her Galaxy Watch, Ağustos ayında duyuruldu ve birkaç hafta sonra piyasaya sürüldü. Active 2 teknik olarak Eylül ayında indi ancak dizinin geri kalanı gibi bir ay önce duyurulmuştu.

Şirketin geçmiş çıkış tarihlerini baz alırsak bu yaz Samsung Unpacked etkinliğinde yeni neslin düşmesini bekliyoruz. Büyük olasılıkla, etkinlik Ağustos ayı başlarında gerçekleşecek ve cihazların ay sonundan önce raflara çıkmasına izin verecek.

Hangi Galaxy Watch 6 özelliklerini görmeyi bekleyebiliriz?

Tasarım

samsung galaxy watch 5 pro güncelleme yükleme ekranı

Andy Walker / Android Otoritesi

En yeni nesil, Galaxy Watch serisine dikkate değer bir tasarım değişikliği getirmedi. Aslında incelemecimiz, Galaxy Watch 5 incelemesi için cihazın kutusundan çıkarırken deja vu hissettiğinden bahsetti. Bununla birlikte, saatler zarif bir estetiği, göz alıcı AMOLED ekranları ve etkileyici özellikleri paylaştığından, bu mutlaka bir şikayet değildir. Elinde kazanan bir tasarımla, Samsung’un bir dahaki sefere aynısını sunmasını bekleyebiliriz.

Bahsedildiği gibi, Samsung Galaxy Watch 6 serisinin Pro mu yoksa Classic mi olacağı belli değil, ancak farklı boyutlarda iki model bekliyoruz. Ayrıca Samsung’un klasik dairesel kasasından veya değiştirilebilir hızlı açılan kayışlarından sapma olasılığı da çok düşük. Seri 5, muhtemelen bir sonraki seriye taşınacak olan bazı dayanıklılık özelliklerinde çıtayı yükseltti ve D toka tokasının da geri döndüğünü göreceğimizi umuyoruz.

Samsung’un ürün serisine mikroLED ekranlar getirebileceğine dair bazı söylentiler var ve bu da Apple’ın bir sonraki Ultra modeli hakkında benzer söylentileri yansıtıyor. Buna göre SamMobile ancak teknoloji Ağustos lansmanı için zamanında hazır olmayacak, bu nedenle bu yükseltme muhtemelen Galaxy Watch 7’ye kadar çıkmayacak. MicroLED ekranlar, daha iyi renk üretimi ve görünürlük ile daha parlak bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Ayrıca pil ömrünün korunmasına da yardımcı olabilirler.

Sağlık ve fitness takibi

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Saat yüzü

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Yeni nesilde hangi izleme özelliklerinin iyileştirilebileceği hakkında henüz çok fazla ayrıntı yok. Sensör cephesinde, yine de bir ivmeölçer, barometre, jiroskop, jeomanyetik sensör ve Samsung’un BioActive sensörü (optik kalp atış hızı (PPG), elektrokardiyogram (EKG) ve biyoelektrik empedans analizi (BIA) sensör paketi) bulacağımızı varsaymak güvenlidir) . Diziliş, büyük olasılıkla aynı sıcaklık sensörünü de içerecektir (yine de daha iyi kullanıldığını görmeyi umuyoruz).

Mevcut serideki kondisyon takibini ve yerleşik GPS’i oldukça güvenilir bulduk. Pro modeli, cihazı Garmin’in ahırında bulabileceğiniz bir deneyime benzeterek, dış mekan meraklıları için gemide yeni navigasyon özellikleri getirdi. Bu araçların da burada kalması muhtemeldir. Series 6 serisinin temel modeline ulaşıp ulaşamayacakları henüz belirlenmedi.

Gelecek nesil hakkında daha fazla bilgi sızdıkça bu merkezi güncellemeye devam edeceğiz. Geçen yıl Series 5 raflara çıktığında, kullanıcıların kutuda ne bulacağına dair çok yönlü bir resme sahiptik. En yeni ekleme hakkında da bol miktarda bilginin döküleceğini tahmin ediyoruz.

Galaxy Watch 6 fiyatı ne olacak?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, bir Samsung Pay istem ekranı görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Fiyatlandırma, mevcut iklimde spekülasyon yapmak için zor bir konudur. Geçen yıl Galaxy Watch 5 serisi, temel model cihaz için 279 dolardan ve yalnızca tek bir boyutta mevcut olan Pro model için 449 dolardan piyasaya sürüldü. Her seçenek ayrıca ilgili LTE sürümleri için bir ek ücretle geldi. Bu 5 seri lansman fiyatları, önceki nesle göre yaklaşık 30 $ daha yüksekti.

Bir yandan, Samsung’un bu yıl fiyatı tekrar yükseltmesini hayal etmek zor. Öte yandan, Samsung’un mevcut fiyatları, Cupertino dışındaki rakibine kıyasla rekabetçi olmaya devam ediyor. Alışveriş yapanlardan kaliteli bir giyilebilir ürün için daha fazla harcamalarını istemek söz konusu olabilir. Samsung yeterince önemli iyileştirmeler yaparsa, yeni seri daha pahalı bir faturayı garanti edebilir.

Samsung Galaxy Watch 6 serisi: Ne görmek istiyoruz?

Bilekte daha fazla zaman

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, siyah deri bir kitabın üzerinde duruyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Pil ömrü, birçok giyilebilir cihazın en önemli noktasıdır ve Galaxy Watch serisi de bir istisna değildir. Elbette, seriden seriye artımlı yükseltmeler gördük, ancak hiçbir şirket bu eski Galaxy Watch sorununu çözmek için “en gelişmiş” ödülünü hedeflememelidir. Ayrıca, Galaxy Watch 5’te Samsung, daha büyük modellere daha iyi özellikler getirdi, ancak küçük kasa boyutlarını eksik bıraktı.

Fitbit’in akıllı saatleri, Garmin’in Venu 2 Plus’ında olduğu gibi neredeyse bir haftalık pil ömrü sunuyor. Dahası, Apple Watch’lar artık düşük güç modu sunarak aradaki farkı kapatıyor ve Samsung’un iOS kullanıcıları için en iyi seçimimiz üzerindeki küçük farkını kapatıyor. Diğer şirketler, şarj sorunlarını en aza indirerek cihazlarına daha fazla rahatlık katıyorsa, Samsung ayak uydurmalı. Bunu akılda tutarak, daha hızlı şarj etmekten de şikayet etmezdik.

Klasik bezelin dönüşü

Samsung Galaxy Watch 4 Classic bir fabrikada.

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Samsung, 4 serisinin Classic modelini yükseltilmiş bir Pro modeli lehine düşürdüğünde sevindik. Premium yapıdan eklenen gezinme araçlarına kadar, Galaxy Watch 5 Pro masaya yeni bir şey getirdi. Şirket, açık hava maceraları için daha fitness odaklı bir giyilebilir cihaza doğru vites değiştiriyormuş gibi geldi.

Ancak Pro modelinin de bir bedeli vardı. Classic’e veda etmek, birçok kullanıcının en sevdiği tasarım özelliği olan döner çerçeveye de üzücü bir veda etmek anlamına geliyordu. Samsung’un bir sonraki seriye daha ilginç tasarım değişiklikleri getirmesini, onu daha fazla renkle karıştırmasını ve en önemlisi, sevilen çerçeveyi bileklerimize geri koyan bir model sunmasını umuyoruz.

Daha az sınırlama

Bir Samsung Galaxy Watch 5 Pro, EKG ekranını görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Galaxy Watch ile ilgilenen herkes için son iki yıl, Samsung telefon kullanıcısı olmak için harika bir zaman oldu. Parmak çarpıtmamıza rağmen, Galaxy Watch 5 serisi, uyumluluk açısından 4 serisi ile aynı sağlık izleme sınırlamalarıyla piyasaya sürüldü. Elektrokardiyograma (EKG) ve kan basıncı izlemeye yalnızca belirli kullanıcılar erişebilir. Bu araçların her ikisi de yalnızca Samsung Galaxy gerektirir Sağlık Monitörü uygulaması. Başka bir deyişle, yalnızca bir Samsung telefonla eşleştirildiklerinde kullanılabilirler.

Gelecek neslin ahır kapısını kırmasını ve daha fazla kullanıcının tam özellik setine erişmesine izin vermesini çok isteriz. Anahtar araçları kullanıcıları seçmekle sınırlamak, seriyi, şanssız olan herkes için zor bir satış haline getirir. Bu, özellikle giyilebilir cihazlar pazarındaki rekabet kızışmaya devam ettiğinde geçerlidir.

Dahili sıcaklık sensörü için daha fazla kullanım durumu

samsung galaxy izle uyku 2

Andy Walker / Android Otoritesi

Son olarak, Samsung’un sıcaklık sensörünü uyku takibinden daha fazlası için kullandığını görmek istiyoruz. Daha spesifik olarak, diğer şirketlerin benzer bir sensörü kadın sağlığı takibi için iyi bir şekilde kullandığını gördük ve Galaxy Watch 6’nın da aynı şeyi yaptığını görmek isteriz. Döngü izleme, birçok giyilebilir cihazda karmaşık ve ne yazık ki az gelişmiş bir fırsattır. Samsung, Samsung Health uygulamasına daha fazla içgörü ve araç getirirse, bu ürün serisini adet görenler için çok daha kullanışlı hale getirebilir.


Samsung Galaxy Watch 6’dan görmek istediğimiz her şey bu. En çok hangi özellikleri umuyorsunuz? Aşağıdaki ankete oy vererek bize bildirin.

Samsung Galaxy Watch 6’da en çok hangi özelliği görmeyi umuyorsunuz?

143 oy

Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat ve bildiklerimiz

Teknory