Galaxy Z Fold 5, en çok beklenen özelliğini atlayabilir

Ryan Whitwam / Android Otoritesi TL;DR Samsung’un Galaxy Z Fold 5 için bir S Pen yuvasına karar verdiği bildirildi. Görünüşe göre karar, tasarımla ilgili endişeler nedeniyle verilmişti. Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Fold 4, S Pen girişlerini destekler, ancak cihazlarda kalemi saklamak için entegre bir yuva yoktur. O zamandan beri yuvanın Galaxy Z […]

Galaxy Z Fold 5, en çok beklenen özelliğini atlayabilir

Ryan Whitwam / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung’un Galaxy Z Fold 5 için bir S Pen yuvasına karar verdiği bildirildi.
  • Görünüşe göre karar, tasarımla ilgili endişeler nedeniyle verilmişti.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Fold 4, S Pen girişlerini destekler, ancak cihazlarda kalemi saklamak için entegre bir yuva yoktur. O zamandan beri yuvanın Galaxy Z Fold 5’e gelebileceğine dair mırıltılar duyduk, ancak yeni bir rapor bu iddialara soğuk su döktü.

Kore merkezli bir kuruluşa göre Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 5’e bir S Pen yuvası eklememeye karar verdi. ET Haberleri. Satış noktası, Samsung’un gerçekten de özellik üzerinde çalıştığını iddia etti, ancak nihayetinde yuvayı son modele dahil etmemeye karar verdi.

ET Haberleri S Pen yuvasının, tasarım hususları ve dahili alan üzerindeki etkileri nedeniyle Galaxy Z Fold 5’ten çıkarıldığını bildirdi. Daha spesifik olarak, çıkış, yuvanın katlanabilir telefonun kalınlığını artıracağını bildirdi.

Z Fold 5’te neden bir S Pen yuvası görmüyoruz?

Samsung’un daha ince bir S Pen tercih edebileceği, ancak mevcut çözümün daha kötü bir yazma deneyimi sağlayacağı iddia ediliyor. Ancak görünüşe göre Samsung, yazma deneyiminden ödün vermeyen daha ince bir S Pen tasarımı üzerinde çalışıyor. Ancak bu, görünüşe göre Z Katlama 5 sürümü için zamanında hazır olmayacak.

Konuya yakın bir kaynak, outlet’e “Yeni katlanabilir ürünün menteşe yapısı değişti ve iç boşluk yapısı da değişerek S Pen’in montajını zorlaştırdı” dedi.

Yuva için gereken alan teorik olarak daha küçük bir pil veya başka bir yerde ayrıştırılmış özelliklerle sonuçlanabileceğinden, bir S Pen yuvası muhtemelen diğer faktörleri de etkiler. Bununla birlikte, daha geniş ekran alanı nedeniyle Samsung’a Z Fold 5’te bir S Pen yuvası sunması için daha önce çağrıda bulunmuştuk. Bunun yerine bir Galaxy Z Fold 6 varyantında görmeyi umuyoruz.

Galaxy Z Fold 5, en çok beklenen özelliğini atlayabilir

Teknory