OnePlus bir hoparlör başlatmadı. Bunun yerine bir AI Müzik Stüdyosu başlattı.

TL;DR OnePlus yeni bir AI Müzik Stüdyosu duyurdu. Önceden belirlenmiş istemleri ve metinleri kullanarak müzik oluşturmaya yönelik çevrimiçi bir yazılım aracıdır. OnePlus son birkaç gündür yeni bir lansmanın tanıtımını yapıyordu. X’in lansmanı heyecanlandıran gönderileri, herkesi şirketin yeni bir konuşmacı çıkaracağını ve kategoriye ilk kez gireceğini düşünmeye sevk etti. Ancak bugün olan bu değil. OnePlus yeni […]

OnePlus bir hoparlör başlatmadı.  Bunun yerine bir AI Müzik Stüdyosu başlattı.

TL;DR

  • OnePlus yeni bir AI Müzik Stüdyosu duyurdu.
  • Önceden belirlenmiş istemleri ve metinleri kullanarak müzik oluşturmaya yönelik çevrimiçi bir yazılım aracıdır.

OnePlus son birkaç gündür yeni bir lansmanın tanıtımını yapıyordu. X’in lansmanı heyecanlandıran gönderileri, herkesi şirketin yeni bir konuşmacı çıkaracağını ve kategoriye ilk kez gireceğini düşünmeye sevk etti. Ancak bugün olan bu değil. OnePlus yeni donanım yerine yeni bir donanım duyurdu AI Müzik Stüdyosu — metin ve diğer istemleri kullanarak şarkı sözleri, müzik ve müzik videoları oluşturmanıza yardımcı olan çevrimiçi bir araç.

Karmaşık bir şey yaratmak isteyen profesyonel bir müzisyenseniz, OnePlus’ın yeni çabası ciddi bir çaba değildir. Çoğunlukla eğlence için yapılmış sınırlı bir araçtır. Önceden belirlenmiş türler, ruh halleri ve müzik videosu temaları listesinden seçim yapabileceğiniz bir arayüzle karşılaşacaksınız.

Daha sonra şarkınızın neyle ilgili olmasını istediğinizi belirten metin istemleri eklersiniz. Önce ciddi bir temayla, “devam eden İsrail-Gazze savaşıyla ilgili bir şarkı” ile gitmeye çalıştık ama hemen talebimizin şirketin politikalarının kapsamı dışında olduğu söylendi. Daha sonra “büyük şehirde yalnız bir adam” hakkında bir şarkı yaratmayı seçtik. Bu talep de politika nedenleriyle reddedilince, “çılgın bir geceyi” konu alan bir şarkıyla yola çıktık.

‘Oluştur’ düğmesine bastığımızda, AI aracı istemleri hızlı bir şekilde rap şarkı sözlerine çevirdi; dürüst olmak gerekirse, hiç de fena değildi. Gördüğünüzü beğenmezseniz şarkı sözlerini her zaman yeniden oluşturabilirsiniz. Sahip olduklarınızdan memnun olduğunuzda, “Devam Et” tuşuna basabilirsiniz; yazılım, seçtiğiniz temaya göre grafiksel bir müzik videosuyla parçayı sizin için oluşturacaktır. Şarkınızı indirmeyi veya sosyal medyada paylaşmayı seçebilirsiniz.

OnePlus’ın bu AI Müzik Stüdyosunu oluşturmasının nedeni nedir? Muhtemelen sadece tanıtım ve “AI” vızıltısına atlamak. Ama yine de, bunu denemek için düzenli haberlere ara vermek eğlenceliydi.

OnePlus bir hoparlör başlatmadı. Bunun yerine bir AI Müzik Stüdyosu başlattı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow