Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, daha fazlası

Samsung, Unpacked 2023 yılı ortasında bize yeni nesil Samsung akıllı saatlerini getirdi ve önceki yıl olduğu gibi, hayran kalacağımız iki yeni modelimiz var. Ancak Galaxy Watch 5 neslinin aksine “Pro” bir versiyon aralarında yer almıyordu. Bunun yerine standart Galaxy Watch 6’ya Galaxy Watch 6 Classic eşlik etti. Görünüşe göre Samsung, bir Galaxy Watch 6 Pro […]

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, daha fazlası

Samsung, Unpacked 2023 yılı ortasında bize yeni nesil Samsung akıllı saatlerini getirdi ve önceki yıl olduğu gibi, hayran kalacağımız iki yeni modelimiz var. Ancak Galaxy Watch 5 neslinin aksine “Pro” bir versiyon aralarında yer almıyordu. Bunun yerine standart Galaxy Watch 6’ya Galaxy Watch 6 Classic eşlik etti. Görünüşe göre Samsung, bir Galaxy Watch 6 Pro çıkarmaktansa iki yıl önceki “Klasik” markasını yeniden piyasaya sürmeyi tercih etmiş. Bu şu soruyu akla getiriyor, Samsung Galaxy Watch 6 Pro olacak mı? Yoksa Pro adı tarih kitaplarına mı yazıldı?

Kanıtlara bakacağız ve bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Samsung Galaxy Watch 6 Pro olacak mı?

Damien Wilde / Android Otoritesi

Galaxy Watch 6 Pro olacağını düşünüyoruz. Bunu önermek için güçlü faktörlerin yanı sıra Galaxy Watch 6 ile piyasaya sürülmemesinin iyi nedenleri de var.

İlk olarak, Galaxy Watch 5 Pro hala üst düzey bir giyilebilir ve güçleniyor. Onu 2022’nin en iyi giyilebilir ürünü olarak adlandırdık ve böyle bir ödülün hafızamızdan silinmesi yedi aydan fazla sürüyor. Samsung, cihaz için birkaç önemli güncelleme yayınlayarak Watch 5 Pro’nun devam eden önemini kabul etti. İyileştirilmiş uyku takibi, düzensiz kalp atış hızı bildirimleri, yeni Track Run spor modu, Samsung Wallet ve daha fazlası gibi her iki Galaxy Watch 5 modelinin aldığı güçlendirmeleri içeriyor. Ancak Watch 5 Pro, kullanıcıların önerilen rotalara göz atmasına olanak tanıyan bir GPX dosya veritabanına da sahiptir ve cihazın Rota Egzersizi artık koşma ve yürümenin yanı sıra yürüyüş ve bisiklete binme için kullanılabilir.

Bu, Samsung’a henüz Watch 5 Pro’ya etkileşimli bir yükseltmeye ihtiyaç duymadan iki akıllı saat daha piyasaya sürmek için yer bıraktı. Aynı zamanda, Galaxy Watch 4 Classic’te dönen çerçevenin geri getirilmesi için çağrıda bulunan sadık bir müşteri tabanına da sahip. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, “Klasik” modelin iki yıl sonra geri dönüş yapması çok mantıklı ve bu nedenle Galaxy Watch 6 Classic’i aldık.

Neden bir Galaxy Watch 6 Pro olmasın?

Ancak tüm bunlar, şimdiye kadar ortaya çıkan bir Galaxy Watch 6 Pro’ya karşı bir argüman değil. Gördüğünüz gibi, tam tersi. “Klasik” model ve “Pro” model, aksiyon için oluşturulmuş “Pro” model ve stili vurgulayan “Klasik” değişken ile farklı kullanıcıları hedefler. Piyasada her iki amiral gemisi Samsung akıllı saat hattını çalışır durumda tutmak için yer var ve eğer öyleyse, maksimum akıllı saat pazar payını yakalamak için her birinin sonraki nesillerinin piyasaya sürülmesini değiştirmek mantıklı olacaktır.

Samsung’un bu yaklaşımda formda olduğunu görmek için ses aralığına bakmamız yeterli. Galaxy Buds ve Galaxy Buds Pro’yu ve haleflerini dönüşümlü yıllarda piyasaya sürdü ve iki model birbirinden biraz farklı bir şey sunsa bile, bir sürümü buzda tutarken diğerini pazarlayacak yer olduğunu kabul etti. yeni alıcılara. Bunun, her yıl her hattın yeni neslini tasarlama ve üretme ihtiyacını azalttığından bahsetmiyorum bile.

Bunların hepsi varsayım – bir Galaxy Watch 6 Pro’nun çalışmalarda olduğuna dair herhangi bir söylenti duymadık. Ancak tüm kanıtları düşündüğünüzde daha iyi bir soru, neden bir Galaxy Watch 6 Pro olmasın?

Galaxy Watch 6 Pro çıkış tarihi ne zaman olacak?

Kullanıcının bileğindeki Samsung Galaxy Watch 5 Pro, uygulama ekranını görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

  • Galaxy Watch lansmanı: Ağustos 2018
  • Galaxy Watch Active lansmanı: Mart 2019
  • Galaxy Watch Active 2 lansmanı: Eylül 2019
  • Galaxy Watch 3 lansmanı: Ağustos 2020
  • Galaxy Watch 4 ve 4 Classic lansmanı: Ağustos 2021
  • Galaxy Watch 5 ve 5 Pro lansmanı: Ağustos 2022
  • Galaxy Watch 6 ve 6 Classic lansmanı: Temmuz 2023

Henüz varlığı ima edilmediği için Galaxy Watch 6 Pro’nun çıkış tarihi de açıklanmadı. Ayrıca, Watch 5 Pro söz konusu serideki ilk model olduğundan, “Pro” modeli için geriye bakıp çıkarımlarda bulunabileceğimiz birden fazla çıkış tarihimiz de yok. Ancak bir Watch 6 Pro alırsak, ilk olarak ortaya çıkacağı bariz bir olay var.

Yukarıdaki programın gösterdiği gibi, Samsung her sonbaharda Galaxy Watch’ın en az bir çeşidini piyasaya sürdü. Galaxy Watch 7’nin Temmuz veya Ağustos 2024’te piyasaya sürüleceğine dair oldukça güçlü bir iddia olurdu. Yukarıdaki bölümdeki spekülasyonumuz doğru çıkarsa, Galaxy Watch 6 Pro, standart model sürümlerine göre kademeli olarak piyasaya sürülecek ve piyasaya sürülecek. 2024’ün başlarında. Watch Active serisi, Samsung’un aynı yıl içinde iki adet giyilebilir cihaz lansmanı yapmaktan çekinmediğini gösteriyor.

Samsung, her yıl en yeni donanımların duyurulduğu iki Galaxy Unpacked etkinliği düzenliyor. Her yıl ikisinden ilki genellikle Şubat ayında yapılır, bu nedenle devam edip Galaxy Watch 6 Pro’nun Şubat 2024’te piyasaya çıkacağını tahmin edeceğiz.

En azından bizim gözümüzde daha az olası alternatif, Samsung’un her yıl bir “Pro” model ile “Klasik” bir model arasında geçiş yapmasıdır. Teknik olarak son iki yılda olan buydu – Galaxy Watch 4 Pro veya Galaxy Watch 5 Classic yoktu. Durum böyle olsaydı, bir sonraki “Pro” modeli Temmuz veya Ağustos 2024’e kadar piyasaya sürülmeyecekti ama aynı zamanda Watch 6 Pro da olmayacaktı; Galaxy Watch 7 Pro olurdu. Bu söz konusu değil, ancak yukarıdaki bölümde neden Şubat 2024 çıkış tarihinin daha olası olduğunu düşündüğümüzü açıkladık.

Galaxy Watch 6 Pro hangi özelliklere sahip olacak?

Masa yan profilinde floroelastomer kayış bulunan gümüş renkli Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Kris Carlon / Android Yetkilisi

Galaxy Watch 6 Pro’nun hangi özelliklere sahip olacağına dair herhangi bir söylentiye sahip olmadığımız için yapabileceğimiz en iyi şey, Galaxy Watch 6’dan nasıl farklı olacağına dair eğitimli tahminlerde bulunmak. Watch 5 ve Watch 5 Pro’yu Galaxy Watch 5 ile Galaxy Watch 6’daki yükseltmelerle karşılaştırın.

Tasarım

Galaxy Watch 5, 40 mm ve 44 m boyutlarında mevcuttu ve zırhlı bir alüminyum kasaya sahipti. Galaxy Watch 5 Pro, 45 mm’lik bir boyutta geldi ve bir titanyum kasa sunuyordu. Galaxy Watch 6’nın Watch 5 ile aynı varyantlara ve malzemelere sahip olduğu göz önüne alındığında, Galaxy Watch 6 Pro’nun 45mm olması ve titanyum kasaya sahip olması mantıklı olacaktır.

Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro arasındaki temel farklardan biri, ikincisinin önemli ölçüde daha büyük piliydi ve şarjlar arasında daha uzun süre kullanım sağlıyordu. 590mAh’de Watch 5’in 44mm modelinden yaklaşık %40 daha fazla kapasiteye sahipti ve Galaxy Watch 6’nın 44mm modeli selefine göre biraz daha büyük bir pile sahip olduğundan, Galaxy Watch 6 Pro’nun bir pil sunmasını bekleyebiliriz. yaklaşık 600 mAh kapasite.

Galaxy Watch 6 Pro’nun, önceki nesle uygun olarak Watch 6’dan belirgin şekilde daha ağır ve biraz daha kalın olmasını bekleyebiliriz. Oranlar doğruysa, Galaxy Watch 6 Pro yaklaşık 10 mm kalınlığında ve yaklaşık 46 gram ağırlığında olacak. Şüphesiz bir IP68 derecesine ve MIL-STD-810G dayanıklılık derecesine sahip olacaktır.

Özellikler

Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro’nun teknik özellikleri temelde aynıydı, ikisi arasındaki fark neredeyse tamamen tasarımdaydı. Devam edecek başka bilgiler olmadan, yalnızca Galaxy Watch 6 Pro’nun teknik özelliklerinin Galaxy Watch 6 ile aynı olacağını varsayabiliriz.

Bu nedenle, Çift çekirdekli 1.4 GHz Exynos W930 yonga seti, 16 GB depolama ile 2 GB RAM ve One UI 5 Watch ile Wear OS 4 üzerinde çalışan akıllı saati görmemiz muhtemel. Neredeyse kesinlikle bir ivmeölçer, barometre, jiroskop, jeomanyetik/ışık/sıcaklık sensörleri ve Samsung BioActive sensörü sunacak – hepsi de istikrarlı arkadaşıyla aynı uyku ve fitness takibine yönelik.

Galaxy Watch 6 Pro fiyatı ne olacak?

Ahşap üzerine Samsung Galaxy Watch 5 Pro kahramanı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Referans olarak, Samsung Galaxy Watch 5, yalnızca 40 mm Bluetooth sürümü için 279 dolardan başladı ve aynı boyuttaki LTE sürümü için 329 dolara sıçradı. Galaxy Watch 5 Pro, Bluetooth sürümü için 449 ABD doları veya LTE modeli için 499 ABD doları olarak satıldı. Galaxy Watch 6’nın temel modeli, 40 mm’lik temel model için 299 dolardan başlayan fiyatlarla marjinal olarak daha pahalıydı.

Bundan, Galaxy Watch 6 Pro’nun Bluetooth modeli için talep edilen fiyatın yaklaşık 479 $ ve LTE modeli için yaklaşık 529 $ olacağını tahmin edebiliriz.

Belki de ekonomik iklim nedeniyle, Samsung’un bu yıl birden fazla kez yeni nesil Galaxy cihazlarında fiyatları dondurduğunu gördük. Galaxy Watch 6 Pro’nun Watch 5 Pro ile aynı fiyatlara uygun ve perakende satış yaptığını görmek bizi şaşırtmaz. Diğer cihazlardan farkı, Watch 6 Pro durumunda, son sürümden bu yana fiyat artışı görmemiş cihazlar için 12 ay yerine 18 ay olacak olmasıdır.

Samsung’da fiyatı görün
Samsung Galaxy İzle 6 Klasik

Samsung Galaxy İzle 6 Klasik

Döner tepe geri döndü
Güncellenmiş izleme özellikleri
OS 4’ü giyin

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, daha fazlası

Teknory