Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, görmek istediğimiz özellikler

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi Bilek giyimiyle doymuş bir giyilebilir pazarda Oura Ring 3 küçük ama güçlüdür. Şu anda mevcut olan en popüler akıllı yüzük olan cihaz, temel sağlık ölçümlerinden ödün vermeden hantal akıllı saatlere küçük bir alternatif sunuyor. Aynı zamanda test ettiğimiz en güçlü uyku takip cihazlarından biri. Ring yarışındaki liderliği nedeniyle Oura’nın yakın […]

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, görmek istediğimiz özellikler

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Bilek giyimiyle doymuş bir giyilebilir pazarda Oura Ring 3 küçük ama güçlüdür. Şu anda mevcut olan en popüler akıllı yüzük olan cihaz, temel sağlık ölçümlerinden ödün vermeden hantal akıllı saatlere küçük bir alternatif sunuyor. Aynı zamanda test ettiğimiz en güçlü uyku takip cihazlarından biri. Ring yarışındaki liderliği nedeniyle Oura’nın yakın zamanda yavaşlamasını beklemiyoruz. Henüz herhangi bir resmi Oura Ring 4 duyurusu veya tanıtımını görmemiş olsak da, son söylentiler ve sızıntılar cihazın üzerinde çalışılacağından emin olmamızı sağlıyor. Potansiyel Oura Ring 4 hakkında bildiğimiz her şeyi öğrenin.

Oura Ring 4: Bir bakışta

  • Ne zaman çıkıyor? Yeni nesil Oura Ring’in ne zaman geleceği belli değil. Oura Ring 4 ile ilgili bazı söylentiler ve sızıntılar cihazın yakında geleceğini gösteriyor ancak henüz kesin bir tarihin açıklandığını görmedik.
  • Ne var ne yok? Yeni nesil Oura Ring’in çeşitli donanım güncellemelerini içereceği kesindir. Şu ana kadar Oura Ring 4 söylentileri yeni cihazın dijital ödeme desteği sunacağını gösteriyor.
  • Kaça mal olacak? Oura Ring 4’ün başlangıç ​​maliyetinin büyük olasılıkla 300 dolar civarında olması bekleniyor. Ayrıca şirketin, cihaza aylık ücret ekleyen abonelik modelini de sürdürmesini bekliyoruz.

Oura Ring 4 olacak mı?

Gizli bir Oura Yüzüğü siyah bir yüzeye dayanıyor.

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Kesinlikle bir Oura Ring 4 olacağını düşünüyoruz. Büyüyen Oura Ring 4 söylentileri ve şirketin teaser’ları arasında, başarılı Oura Ring 3’ün devamı sadece an meselesi. Akıllı saat pazarıyla karşılaştırıldığında akıllı yüzüklerin sayısı az olabilir, ancak form faktörünün popülaritesi (ve rakipleri) artıyor.

Oura Ring 4’ün çıkış tarihi ne zaman?

  • Oura Yüzüğü: 2015
  • Oura Yüzüğü 2: 2018
  • Oura Yüzüğü 3: 2021

Orijinal Oura Ring, 2015 yılında bir Kickstarter kampanyasıyla piyasaya sürüldü. Üç yıl sonra Oura Ring 2, geliştirilmiş teknik özellikler ve yeni özelliklerle geldi. Oura, 2021 yılında şirketin şimdiye kadarki en gelişmiş modeli olan Oura Ring 3’ü duyurdu. Oura, cihazın Ekim 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Oura Circles ve üçüncü taraf entegrasyonu gibi ek özellikleri sunmaya devam etti.

Peki bu bizi Oura Ring 4’ü ne zaman bekleyeceğimiz konusunda nereye bırakıyor? Şirketin üç yıllık modeline göre, alışveriş yapanlar yeni bir modelin 2024’te raflarda yerini alabileceğini görebilirler. Söylentiler, yeni bir Oura Ring’in yalnızca yapım aşamasında olmadığını, aynı zamanda çok yakında geleceğini de öne sürüyor. Öte yandan aradaki üç yıllık sürekli fark sadece bir tesadüf olabilir. Mevcut modelin yazılımını yükseltmenin açıkça rahat olduğu bir ortamda, Oura’nın önemli donanım değişiklikleri olmadan yeni bir nesil piyasaya sürmesi pek olası değil. Kesinlikle 2024’te yeni bir Oura Yüzüğü görmeyi umuyoruz, ancak daha fazlasını öğrendikçe bu merkezi güncel tutacağız.

Oura Ring 4’ün özellikleri neler olacak?

Oura Ring 3, şarj cihazının üzerinde ahşap bir yüzey üzerinde duruyor.

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Oura Ring 3’ün büyük başarısı göz önüne alındığında, bir takip cihazının da aynı güçlü özelliklerin çoğunu sunmasını bekliyoruz. Mevcut nesil Oura Ring, gece boyunca kandaki oksijen takibinin yanı sıra iyileştirilmiş kalp atış hızı takibi ve kadın sağlığına odaklanma da dahil olmak üzere uyku takibine önemli iyileştirmeler getirdi. Günün her saatinde kalp atış hızını izlemek için yeşil LED’ler eklendi, uyku ve bisikletle ilgili bilgiler sağlamak için vücut ısısı ölçümlerini kullanıyor ve veri işleme için önemli ölçüde daha fazla belleğe sahip.

Oura Ring 4 muhtemelen bu gelişmiş özelliklerin tümünü ve daha fazlasını sunacak. Kapsamlı Hazırlık, Uyku ve Aktivite puanlarının Oura Ring 4 deneyiminin merkezinde yer almasını bekliyoruz. Ayrıca otomatik aktivite tespiti ve otomatik şekerleme tespiti de bekliyoruz.

Oura Ring 4’ün, ayrıntılı kalp atış hızı izleme ve harika uyku takibi dahil olmak üzere mevcut modelde sunulan tüm gelişmiş sağlık özelliklerini geri getirmesi muhtemel.

Teknik özellikler ve tasarım açısından Oura Ring 4’ün parmak tabanlı bir izleme deneyimi sunacağından şüphe yok. Oura Ring serisinin zarif, mücevherden ilham alan tasarımı, giyilebilir ürünler pazarında önemli bir ayırt edici faktördür. Bazı küçük estetik ayarlamalar görmeyi umut etsek de, büyük bir revizyon beklemiyoruz. Oura Ring 4’ün bir haftalık pil ömründen daha az bir süre sunması da bizi şaşırtacaktır.

Son zamanlarda Oura bir yayınladı Blog yazısı dijital kimlik sinyali platformu Proxy’yi satın aldığını duyurdu. Bu, şirketin muhtemelen Oura Ring 4 de dahil olmak üzere gelecekteki Oura Ring yinelemelerine dijital ödeme desteğini dahil etmeyi hedeflediğini gösteriyor.

Oura Ring 4 fiyatı ne olacak?

Oura Ring 3’ün fiyatı 299 dolardan başlıyor ve seçtiğiniz kaplamaya göre artıyor. Daha sonra halkanın tüm özelliklere erişebilmesi için aylık bir abonelik (şu anda 5,99 ABD doları) gerekiyor. Oura’nın bu fiyatlandırma yapısından uzaklaştığını görmek ne kadar hoşumuza gitse de bu pek olası değil. Aboneliğe dayalı giyilebilir ürünler ne yazık ki kalıcı olacak.

Yeni Oura Ring 4 muhtemelen 300 dolar civarında tutarlı bir fiyat noktasına ulaşacak. Şirket tonlarca yeni özellik ve araç sunsa bile maliyetin hızla artacağını tahmin etmiyoruz. Ayrıca abonelik maliyetinin önemli ölçüde artmayacağını da umuyoruz (ancak düşmesini içtenlikle diliyoruz).

Oura Ring 4’ü beklemeli misiniz?

Oura Yüzüğü taş bir yüzey üzerinde duruyor ve Gen 3 etiketini gösteriyor.

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Oura Ring 4’ü tam olarak ne zaman bekleyebileceğimize dair daha iyi bir fikir olmadan, alışveriş yapanların beklemesini tavsiye etmek zor. Bu özellikle Oura Ring 3’ün ne kadar faydalı olduğunu düşündüğümüzde doğrudur (Oura’da 299,99$) şu anda birinin sağlığı için olabilir. Halka form faktörüne bağlıysanız mevcut modelde yanlış yapmış olmazsınız.

Hemen bir cihaza ihtiyacınız yoksa Oura Ring 4’ün zaman çizelgesi hakkında başka neler öğrendiğimizi görmek için bu merkeze tekrar göz atmaya devam edin. Dijital ödeme desteği tek başına beklemeye değer ve bunun yeni nesle eklenen tek yeni özellik olacağından şüpheliyiz. Oura Ring 4 sızıntıları yayılmaya devam ederken, daha fazla donanım yükseltmesinin açıklanacağını umuyoruz.

Bileğe dayalı bir giyilebilir cihaza açıksanız dikkate almanız gereken birçok başka seçenek var. Çığlık 4.0 (Best Buy’da 300$) benzer şekilde ekransız bir deneyim sunar. Alternatif olarak Fitbit Charge 6 gibi bir cihaz (Amazon’da 159,95 dolar) hala gelişmiş uyku takibi sağlıyor ancak çok daha fazla akıllı özellik ve renkli bir ekran sunuyor.

Tabii ki, ufukta halihazırda Samsung Galaxy ekosisteminde yerleşik olanlara daha fazla hitap edebilecek bir Samsung Galaxy Ring’in gerçek bir beklentisi de var. Eğer siz de bu durumdaysanız, yeni nesil Oura Ring ile birinci nesil Galaxy Ring’in nasıl bir araya geleceğini görmek için beklemek kötü bir fikir olmayabilir.

Oura Yüzük 3Oura Yüzük 3
AA Tavsiye Edilir

Oura Yüzük 3

Göze çarpmayan • Temiz tasarım • Mükemmel uyku takibi

Rakamlardan çok kişisel sağlığa odaklanan mükemmel ve müdahaleci olmayan bir uyku takipçisi

Oura Ring 3 uykunuzu, aktivitenizi ve kalp atış hızınızı izleyen akıllı bir yüzüktür. Minimal tasarımı, uyurken, çalışırken, egzersiz yaparken ve hatta şık bir akşam yemeğine çıkarken bile giyilmesinin göze çarpmamasını sağlar. Yardımcı Oura uygulaması, genel refahınıza odaklanarak sağlığa çok yönlü bir yaklaşım getiriyor.

Oura Ring 4: Görmek istediklerimiz

Stealth modeli bir <a href=dizi gri ağırlığa dayanır.” src=”https://www.androidauthority.com/wp-content/uploads/2023/07/Oura-Ring-3-Weights-scaled.jpg”/>

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

İncelememde Oura Ring 3’e çok yüksek puan verdim. O zamandan beri, özellikle geceleri parmağımdan nadiren çıkardım. Ancak gelecek nesilde görmeyi sabırsızlıkla beklediğim birkaç gelişme var.

Ek eğitim metrikleri

Oura Ring 3, badminton raketi üzerinde dik durur.

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Kalp atış hızı izleme ve sıcaklık takibine odaklanan Oura Ring 3, sağlık takibine harika bir bütünsel yaklaşım sunuyor. Cihazın ölçüm yapmadığı nokta kondisyon takibidir. Tutarsız aktivite istatistikleri ve sınırlı eğitim ölçümleri, alışveriş yapanların çoğunun radarından uzak duruyor. Dikkat dağıtıcı bir ekranın olmayışını takdir etmemize ve ekrandaki istatistiklerden vazgeçmekten mutlu olmamıza rağmen, yüzüğü daha iyi bir spor salonu arkadaşı haline getirecek, eklemeye değer birçok başka araç da var.

Daha fazla akıllı özellik

Oura’nın şapkasını defnelere asmaya gücü yetmez. Akıllı yüzük alanındaki rekabet, hem yukarıda bahsedilen Samsung Galaxy Ring’e hem de Apple’ın akıllı yüzüğüne ilişkin söylentilerle kızışıyor. Grubun önünde kalabilmek için Oura’nın sınırları sağlık takibinin ötesine taşıması gerekiyor. Oura Ring 4 ile ilgili son söylentiler, şirketin temassız ödeme desteği üzerinde çalıştığını gösteriyor ve bu sağlam bir başlangıç, ancak aynı zamanda dokunsal alarmlardan veya Cihazımı Bul özelliğinden de çekinmeyiz.

Daha ince ve daha dayanıklı seçenekler

Kullanıcının elindeki Stealth modeli aşınmayı gösteriyor.

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

Bu kadar küçük bir form faktörüne ne kadar çok teknolojinin sığdırıldığını göz önüne aldığımızda, Oura yüzüğü olan sihirbazlıktan şikayet etmek zor. Yine de Oura’nın daha da küçüldüğünü görmek isteriz. Mevcut Oura Ring 3 tasarım seçeneklerinin tümü geleneksel erkek alyanslarına çok benziyor. Minyon parmaklara sahip olanlarımız (merhaba ben) daha ince ve daha kadınsı bir şeyler görmek isteriz. Ek renkler de güzel olurdu, ancak çizilmeye karşı dayanıklılığı arttırılmış aynı eski nötr metalik renklerle yetineceğiz.

Ödeme duvarının çöküşü

Oura Ring 3, parçalanmasını görmek isteyeceğimiz neredeyse zorunlu bir abonelik yapısını tanıttı. Giyilebilir ürünler her yıl daha pahalı hale geliyor ve tüm yıl boyunca nakit para ödemeye devam etmek çok daha kötü. Oura’nın tek seferlik fiyatını arttırmasını ve uygulamayı bırakmasını tercih ederiz. Uzak bir ihtimal ama yine de parmaklarımızı çaprazlamanın ötesinde değiliz.

Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, görmek istediğimiz özellikler

Teknory