Jony Ive’ın potansiyel AI Telefon projesi iPhone Tasarım Şefini işe aldı

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Apple’ın iPhone ve Apple Watch Ürün Tasarımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Tang Tan, Jony Ive’ın LoveFrom firmasına katılmaya hazırlanıyor. LoveFrom’un, OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından sağlanan yazılım desteğiyle “yeni bir AI donanım cihazı” üzerinde çalıştığı söyleniyor. Önümüzdeki yıl en iyi amiral gemilerinde çok daha fazla yapay zeka göreceğiz. Ancak yapay […]

Jony Ive’ın potansiyel AI Telefon projesi iPhone Tasarım Şefini işe aldı

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple’ın iPhone ve Apple Watch Ürün Tasarımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Tang Tan, Jony Ive’ın LoveFrom firmasına katılmaya hazırlanıyor.
  • LoveFrom’un, OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından sağlanan yazılım desteğiyle “yeni bir AI donanım cihazı” üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Önümüzdeki yıl en iyi amiral gemilerinde çok daha fazla yapay zeka göreceğiz. Ancak yapay zeka şirketlerinin amiral gemisi telefonlarını da görebiliriz. Geçmiş bir raporda, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın eski Apple tasarımcısı Jony Ive ile “yeni bir AI donanım cihazı” oluşturma olasılığını tartışmak üzere nasıl buluştuğundan bahsediliyordu. Şimdi Jony Ive’ın firması, “en son yeteneklere sahip cihazlar yaratmayı” amaçlayan “yeni bir yapay zeka donanım projesi” üzerinde çalışması için Apple’ın iPhone ve Saat Ürün Tasarım Şefini işe aldı.

Gibi Bloomberg Raporlara göre Apple yöneticisi Tang Tan, Ive’ın LoveFrom firmasına katılıyor. Ive en çok iMac, iPhone ve iPad’in arkasındaki tasarımcı olarak tanınır. Tan, iPhone ve Apple Watch’un ürün tasarımından sorumlu yöneticidir ve aynı zamanda AirPods’un aksesuarlarının tasarımından ve geliştirilmesinden de sorumludur. Şubat 2024’te Apple’dan ayrılmaya hazırlanıyor.

Ive’ın firması LoveFrom’un yeni yapay zeka ürünlerinin görünümünü ve yeteneklerini şekillendirdiği söyleniyor. Altman’ın yazılımın temellerini sağladığı söyleniyor. LoveFrom’un konsept aşamasındaki projeleri arasında ev için cihazlar yer alıyor ve LoveFrom’un mevcut çabalarının çoğu, yetenekleri işe alma ve konseptler yaratmaya odaklanıyor.

Raporda açıkça bir AI akıllı telefondan bahsedilmese de, özellikle ilgili kişilerin uzmanlığı ve başarısı göz önüne alındığında, bunun böyle bir çabadan ortaya çıkabilecek en iyi ürün olabileceğini düşünüyoruz. iPhone, akıllı telefon endüstrisinde pratikte devrim yarattı ve Android rakipleri tarafından rutin olarak referans noktası olarak görülüyor. iPhone’un arkasındaki kişilerin ürettiği bir Yapay Zeka Telefon, ilk yükseliş için gerekli olan gözbebeklerini ve cüzdanları anında alacak sağlam bir ürün olacaktır.

Jony Ive’ın potansiyel AI Telefon projesi iPhone Tasarım Şefini işe aldı

Teknory