Sızıntı, Intel’in bir sonraki yongalarının Windows 12’yi desteklediğini ortaya koyuyor

Kris Carlon / Android Yetkilisi TL;DR Yakın tarihli bir sızıntıdan alınan ayrıntılar, Intel’in yeni nesil masaüstü yongalarının Windows 12’yi desteklediğini gösteriyor. Intel’in Meteor Lake CPU’ları 20 PCIe Gen5 hattı içerebilir. Windows 12 ve Meteor Lake 2024’te çıkabilir Intel, Windows 11’den ayrılmaya hazır görünüyor. Yeni bir sızıntı, Intel’in yeni nesil masaüstü CPU’larının Microsoft’un bir sonraki işletim […]

Sızıntı, Intel’in bir sonraki yongalarının Windows 12’yi desteklediğini ortaya koyuyor

Kris Carlon / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Yakın tarihli bir sızıntıdan alınan ayrıntılar, Intel’in yeni nesil masaüstü yongalarının Windows 12’yi desteklediğini gösteriyor.
  • Intel’in Meteor Lake CPU’ları 20 PCIe Gen5 hattı içerebilir.
  • Windows 12 ve Meteor Lake 2024’te çıkabilir

Intel, Windows 11’den ayrılmaya hazır görünüyor. Yeni bir sızıntı, Intel’in yeni nesil masaüstü CPU’larının Microsoft’un bir sonraki işletim sistemini destekleyebileceğini ima ediyor.

Intel şu anda Raptor Lake kod adlı 13. Nesil yongalarının halefi üzerinde çalışıyor. Şirketin yeni işlemcileri Meteor Lake kod adını kullanıyor ve özellikleri kısa süre önce @leaf_hobby donanım sızıntısı aracılığıyla çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

tarafından detaylandırıldığı gibi SınırEn çok Intel’in Xeon yongalarının tüm özelliklerini sızdırmasıyla tanınan tipster, Meteor Gölü ile ilgili ayrıntıları tweetledi. Tweet sonunda silinmiş olsa da, birisi tweet kaybolmadan önce Windows 12’ye yönelik dahili referansları tespit etmeyi başardı.

Bu sızıntıya ek olarak, VideoCardz paylaşmak için kendi Meteor Gölü ayrıntılarına sahipti. Çıkış, yeni nesil yongaların 20 PCIe Gen 5 şeridi ve Windows 12 desteği içerebileceğini ortaya çıkardı.

Şu anda, Microsoft henüz Windows 12’yi resmi olarak duyurmadı. Bununla birlikte, şirketin Windows 10 ile hizmet olarak Windows planlarını bıraktıktan sonra üç yıllık sürüm döngülerine geri döndüğü göz önüne alındığında, Windows 12 muhtemelen çok uzak değildir. Durum bu olduğundan, Microsoft’un Windows 12’yi piyasaya sürmesi olasıdır. 2024’te bir zaman.

Bu aslında Ekim 2022’de Redmond teknoloji devinin bir Windows 12 prototipinin görüntüsü olduğuna inanılan bir şeyi yanlışlıkla göstermesinin ardından bildirdiğimiz şeyle örtüşüyor. O dönemde konuya yakın kaynaklar, Windows’un bir sonraki sürümünün kod adının “Next Valley” olduğunu ve 2024’te piyasaya sürüleceğini iddia etmişti.

Şirketin mevcut gidişatı göz önüne alındığında, Windows 12’nin daha fazla AI özelliği içermesi sürpriz olmaz. ile konuşurken Sınır Microsoft’un tüketici pazarlama başkanı Yusuf Mehdi, yeni yapay zeka destekli Bing’i görev çubuğuna entegre eden en son Windows 11 güncellemesi hakkında şunları söyledi:

Windows’un gelecekteki sürümlerini geliştirmeye başladığımızda, yapay zekanın deneyim açısından doğal bir rol oynaması gereken diğer yerleri düşüneceğiz.

Meteor Lake’in, AMD’nin Ryzen 7000 CPU’larında bulunanlara benzer AI yetenekleri içermesi bekleniyor. Microsoft gerçekten de 2024’te Windows 12’yi piyasaya sürerse, Intel’in bu yılın sonlarında veya 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi beklenen en son yongaları için tam zamanında gelmiş olacak.

Sızıntı, Intel’in bir sonraki yongalarının Windows 12’yi desteklediğini ortaya koyuyor

Teknory