Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve özellik istek listesi

Robert Triggs / Android Otoritesi Güncelleme, 16 Mayıs 2023 (12:40 ET): Bu merkez, Pixel 8’in Tensor G3 çipiyle ilgili bilgilerle güncellendi. Orijinal makale: Google Pixel 7 serisi, Ekim 2022’de hem Editörün Seçimi hem de Okurların Seçimi ödüllerini kazanarak oldukça ses getirdi. Telefonlar saygın performans, gösterişli yazılım ve harika bir kamera deneyimi (bir Google telefonu için […]

Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve özellik istek listesi

Robert Triggs / Android Otoritesi

Güncelleme, 16 Mayıs 2023 (12:40 ET): Bu merkez, Pixel 8’in Tensor G3 çipiyle ilgili bilgilerle güncellendi.


Orijinal makale: Google Pixel 7 serisi, Ekim 2022’de hem Editörün Seçimi hem de Okurların Seçimi ödüllerini kazanarak oldukça ses getirdi. Telefonlar saygın performans, gösterişli yazılım ve harika bir kamera deneyimi (bir Google telefonu için her zamanki gibi) sunduğundan, bunun nedenini kesinlikle görebiliriz.

Artık bu telefonlar birkaç aydır piyasada olduğuna ve kendilerini en iyi Android telefonlar arasında sağlamlaştırdığına göre, Google’ın bunları Google Pixel 8 serisi ile nasıl geliştirebileceğini merak ediyoruz. Bu nedenle, en önemli Pixel 8 söylentilerini ve sızıntılarını tek bir yerde topladık.

Google Pixel 8 serisi olacak mı?

Google, 2016’daki ilk Pixel serisinden bu yana her yıl bir veya iki amiral gemisi Pixel piyasaya sürdü. Bu nedenle, Pixel 8 ailesinin 2023’te piyasaya çıkma olasılığı yüksek. Güvenilir Alman satış noktası Gelecek Kazan Daha önce Kasım 2022’de Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun gerçekten geleceği ve sırasıyla “shiba” ve “husky” kod adlarıyla olacağı doğrulanmıştı.

Pixel 8 çıkış tarihi ne zaman olacak?

google pixel 7 arka camı yatırma

Ryan Haines / Android Otoritesi

  • Pixel 5 lansman tarihi: 30 Eylül 2020
  • Pixel 6 serisi lansman tarihi: 19 Ekim 2021
  • Pixel 7 serisi lansman tarihi: 6 Ekim 2022

Google, amiral gemisi telefonlarını genellikle her yıl Ekim ayında piyasaya sürer ve Pixel 7 ve Pixel 6 ikililerinin her ikisi de o ay boyunca ortaya çıkar. Pixel 5, 30 Eylül’de piyasaya sürüldü, ancak önceki tüm cihazlar Ekim ayında piyasaya sürüldüğü için bu, kuraldan çok istisnaydı. Söylemeye gerek yok, Pixel 8 çıkış tarihinin Eylül veya Ekim 2023’e düşmesini beklemek adil bir bahis.

Pixel 8 serisi hangi özelliklere sahip olacak?

Pixel 8 lansmanına daha aylar var, ancak hala devam edecek yeterli miktarda bilgi var. İşte telefonlar hakkında tasarım, özellikler ve genel özellikler açısından bildiklerimiz.

Yeni nesil Tensör ve diğer özellikler

Google Tensor G2 kıyaslamaları özellik resmi

Robert Triggs / Android Otoritesi

Gelecek Kazan Pixel 8 serisinin “zuma” kod adlı yeni nesil Tensor işlemciyi alacağını ilk bildiren kişi oldu. Bu, kendi sızdırılmış Google Pixel yol haritamızla desteklendi.

Kendisinden önceki Tensor yongaları gibi, Pixel 8’in Tensor yongasının da Samsung’un Exynos SoC’sine dayanabileceği söyleniyor. Spesifik olarak, Galaxy S23 Serisi için atlanan Exynos 2300. Buna göre Telefon Arenası, Tensor G3, 1+4+4 konfigürasyonuna sahiptir. Çıkış, 3.09GHz’de çalışan bir Cortex-X3 yüksek performanslı çekirdeğe, 2.65GHz’de çalışan dört Arm Cortex-A715 performans çekirdeğine ve 2.10GHz’de çalışan dört ARM Cortex-A510 verimlilik çekirdeğine sahip olduğunu iddia ediyor.

Tensor G3’ün özellikleri ve yetenekleri hakkında başka bir kelime yok, ancak Tensor G2, ARM’nin en yeni çekirdeklerinin hala birkaç nesil gerisinde olduğundan, Google’ın daha modern CPU çekirdeklerine geçiş yapmasını umuyoruz. Şubat ayında, Google’ın gerçekten de bu rotayı izleyebileceğini ve daha modern çekirdekler ekleyebileceğini gösteren bazı kanıtlar elde ettik.

Android 14’ün ilk geliştirici önizlemesinde Mishaal Rahman, “Gelişmiş Bellek Koruması” adlı bir özellik keşfetti. Bu özellik, ARMV9 CPU’lardaki Bellek Etiketleme Uzantısı (MTE) gibi yerel programlama dillerinde bellek işleme hatalarını önleyecektir. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da bulunan Tensor G2 çipi, ARMV8.2 CPU çekirdeklerinden oluşur ve bu nedenle bu özelliği kaldıramaz. Ancak yeni Android 14 özelliği, uyumlu ARMV8.5+ cihazlarda MTE’yi etkinleştirir. Bu, Tensor G3’ün en az bir ARMV8.5 CPU çekirdeğine sahip olacağını gösteriyor.

Pixel 7 incelememizde ısınmadan şikayet ettiğimiz için yeni yonga setinin daha serin bir deneyime yol açmasını da umuyoruz. Ek olarak, sızıntı Gelecek Kazan ayrıca standart Pixel 8 için 8 GB RAM’e ve Pro varyantı için 12 GB RAM’e işaret etti. Bu, Pixel 7 serisi ile uyumludur.

Pixel 8 serisinin Tensor G3 yonga seti sunması bekleniyor.

Gelecek Kazan Ayrıca Pixel 8’in 2.268 x 1.080 ekrana sahip olacağını, Pixel 8 Pro’nun ise 2.822 x 1.344 ekrana sahip olacağını iddia ediyor. İkinci çözünürlük, Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’nun 1440p panellerinden biraz daha düşük.

Bir APK sökümü, Pixel 8 serisinin yeni bir video bulanıklığı giderme aracı alabileceğini öne sürdü. Pixel 7’deki fotoğraf bulanıklığını giderme gibi, bu özellik de videolarda bulanıklığı gidermeye yardımcı olur. Başka bir sökme, Gece Görüşünün, ortaya çıkan görüntünün merkezini geliştirmek için ana ve telefoto lensler tarafından çekilen fotoğrafları birleştirerek daha da geliştirilebileceğini ortaya çıkardı.

Standart Pixel 8’in 4.300 mAh veya daha yüksek bir pili tutacağını, Pixel 8 Pro’nun ise ~ 5.000 mAh pili tutabileceğini tahmin ediyoruz. Şarj hızlarına gelince? Şarj sürelerinde anlamlı bir azalma görmeyi umutsuzca istiyoruz, ancak buna bahse girmeyiz.

kameralar

Google Pixel 7 arka kameralar

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

Google, iki nesildir benzer kamera sistemlerine takılıp kaldı, tek gerçek donanım değişikliği Pixel 7 Pro’nun 4x atıcı yerine 5x 48MP telefoto kameraya geçmesi. Aksi takdirde, burada hala aynı 50MP Isocell GN1 ana kameraya sahipsiniz.

Kademeli HDR teknolojisi desteğinin mevcut Piksellere göre birkaç avantaj sağlayabileceğini de belirtmekte fayda var. Bu avantajlar, daha fazla ayrıntı ve daha zengin renklerle birlikte daha hızlı, daha verimli HDR çekimlerdir.

Yukarıdaki Isocell GN2 iddiasına potansiyel olarak güven veren, sızdıran Ice Universe’tür. Sosyal medya tüyocusu önerildi Pixel 8 Pro’nun GN2 sensörünü de “kullanabileceği”.

Aksi takdirde, tarih bize Pixel 8’de iki arka kamera (ana ve ultra geniş) ve Pro modelinde üç arka kamera (ana, ultra geniş ve periskop telefoto) göreceğimizi söylüyor. Ancak Google’ın bir sonraki amiral gemilerinin bir kez daha satın alabileceğiniz en iyi kameralı cep telefonları arasında yer alıp alamayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Tasarım

Pixel 8 Pro 5K3 ölçekli 1

Google, Pixel’lerin görünüşünü Pixel 6 serisiyle tamamen yeniledi. Pixel 7 serisi ile şirket yalnızca bu tasarımı geliştirdi ve görünüşe göre Pixel 8 serisi için bazı benzer yinelemeler görebiliriz.

Burada bazı ince değişiklikler var. Ekran, Google’ın Pro düzeyindeki telefonları için bir ilk olan düzdür. Arka kamera modülü, Pixel 7 Pro’nun “hap + daire” tasarımının aksine, üç kameranın da tek bir cam “hap” içine yerleştirildiği biraz yeni bir tasarıma sahiptir. Ayrıca kamera flaşının altında ek bir sensör daha varmış gibi görünse de bu sensörün ne yaptığı şimdilik bir muamma. Ancak bu üç şeyin dışında çok fazla değişiklik görmüyoruz. Cihazın genel boyutları bile — 162,6 x 76,5 x 8,7 mm — Pixel 7 Pro’nun 162,9 x 76,6 x 8,9 mm boyutlarından neredeyse hiç farklı değil.

Piksel 8 oluşturma

Görüntülere göre, Pixel 8, Pixel 8 Pro’nun aldığı türden tasarım değişikliklerini görmeyecek gibi görünüyor. Aslında Google, Pixel 7 ile neredeyse aynı olan tasarımla hiç uğraşmamaya karar vermiş gibi görünüyor. Ancak, güvenilir bir kaynaktan edindiğimiz kendi bilgilerimiz, Pixel 8’in aslında Pixel 7’den daha küçük olacağını söylüyor. genel boyutu). İddia edilen Pixel 8 boyutları 150,5 x 70,8 x 8,9 mm’dir ve Pixel 7’den 155,6 x 73,2 x 8,7 mm’de kayda değer bir düşüş vardır. Bu nedenle, daha kompakt bir Pixel amiral gemisinin hayranları bu modele dikkat etmelidir.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro fiyatları ne olacak?

Pixel 7 serisi fiyatlandırması
  • Piksel 5 fiyatı: 699 dolar
  • Pixel 6 ve Pixel 6 Pro fiyatları: 599$ ve 899$
  • Pixel 7 ve Pixel 7 Pro fiyatları: 599$ ve 899$

Google, Pixel 6’yı 599 dolardan piyasaya sürdüğünde büyük bir sıçrama yaptı ve Pixel 7 ile aynı fiyat etiketini sunmaya devam etti. Bu arada, Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’nun her ikisi de 899 dolardan geldi ve diğerlerine kıyasla iyi fırsatlar sağladı. piyasadaki premium amiral gemileri.

Henüz Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için fiyatla ilgili herhangi bir sızıntı görmedik, ancak Google’ın önceki cihazlarla aynı fiyatlandırmayı sürdürmesini umuyoruz. Ancak enflasyon, ekonomi ve diğer faktörler ışığında fiyatların biraz yükselmesi bizi şaşırtmaz.

Pixel 8 serisi: Ne görmek istiyoruz?

Daha hızlı kablolu şarj

Google Pixel 30W şarj fişi

Robert Triggs / Android Otoritesi

Pixel 7 serisiyle ilgili en hayal kırıklığı yaratan şeylerden biri, yavaş kablolu şarj süresidir. Telefonlar 20 ila 23 W şarj hızları sunar ve bu da tam şarjın 90 dakikadan fazla sürmesine neden olur. Bu, diğer markaların orta sınıf ve düşük kaliteli cihazlarıyla bile karşılaştırıldığında inanılmaz derecede yavaş.

Google’ı daha yüksek şarj hızlarıyla ante olarak görmek istiyoruz. 80W+ şarj istemiyoruz, ancak tutarlı 30W veya 40W hızlar bile şarj süresini büyük ölçüde azaltır.

Geçerli fiyat etiketlerini koruyun

Elinizde Google Pixel 7

Adamya Sharma / Android Yetkilisi

Son iki nesil Pixel, vanilya modeli için 599 $ ve Pro varyantı için 899 $ olmak üzere aynı fiyatı korudu. Basitçe söylemek gerekirse, benzer donanıma sahip rakip amiral gemisi telefonlarla karşılaştırıldığında bunlar mükemmel fiyatlar.

Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun bu trendi 2023’te de sürdüreceğinden şüphemiz yok. Alternatif olarak, Google’ın yalnızca fiyatı kesinlikle artırması gerekiyorsa küçük bir fiyat artışı (örneğin 20 ila 50 ABD Doları) uygulayacağını umuyoruz.

Pixel 8 serisinden ne görmek istiyorsunuz?

2324 oy


Çıkış tarihi, söylentiler, teknik özellikler, fiyat ve özellik istek listesi

Teknory