S24’ün yapay zeka çağrı çevirisinden yararlanmak için Samsung telefona ihtiyacınız olmayacak

TL;DR Yeni bir rapor, Samsung’un yakında sunacağı Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısı özelliğine daha fazla ışık tuttu. Özelliğin ilk olarak İngilizce ve İspanyolca gibi dilleri destekleyeceğine inanılıyor. Bu özellik, bir Galaxy kullanıcısı Samsung olmayan bir telefonla konuşurken de çalışacak. Samsung, geçen ay Galaxy AI paketini ve Gauss AI modelini duyurarak Galaxy S24 serisine gelecek yapay […]

S24’ün yapay zeka çağrı çevirisinden yararlanmak için Samsung telefona ihtiyacınız olmayacak

TL;DR

  • Yeni bir rapor, Samsung’un yakında sunacağı Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısı özelliğine daha fazla ışık tuttu.
  • Özelliğin ilk olarak İngilizce ve İspanyolca gibi dilleri destekleyeceğine inanılıyor.
  • Bu özellik, bir Galaxy kullanıcısı Samsung olmayan bir telefonla konuşurken de çalışacak.

Samsung, geçen ay Galaxy AI paketini ve Gauss AI modelini duyurarak Galaxy S24 serisine gelecek yapay zeka özellikli özelliklere bir göz atmamızı sağladı. Kesinlikle en harika özellik, aramalar için canlı çeviriler almanıza olanak tanıyan AI Canlı Çeviri Arama işlevi olmalıydı.

Şimdi, Nikkei Asya AI Live Translate Call’un başlangıçta İngilizce ve İspanyolca gibi “en fazla kullanıcıya sahip” dilleri destekleyeceğini doğrulayarak bu özelliğe daha fazla ışık tuttu. Çıkış, Korece ve Japonca gibi isimlerin daha sonra ekleneceğini açıkladı.

Nikkei ayrıca bu çeviri özelliğinin Samsung olmayan bir telefon kullanan biriyle konuşurken çalışacağını da bildirdi. Bu, iPhone’a, Xiaomi cep telefonuna veya başka bir markanın telefonuna sahip kişilerin, Galaxy cihazı olan biriyle konuşurken çevirileri duyma olanağından hâlâ yararlanabileceği anlamına geliyor. Bu çok basit gibi görünüyor, ancak yine de Samsung’un bu işlevselliği aramanın her iki ucunda keyfi olarak Galaxy telefonlarıyla sınırlamamasından memnunuz.

Bunlar Galaxy S24 serisi telefonlarda beklenen tek yapay zeka özelliği değil. Önemli bir One UI 6.1 sızıntısı, fotoğraf genişletme, yapay zeka sohbet robotu, metin için ton ayarlamaları, yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları ve notları özetleme yeteneği gibi özelliklere işaret ediyor. Yani gelecek ay yeni telefonlar piyasaya sürüldüğünde yapay zeka destekli özelliklerde herhangi bir eksiklik yaşanmayacak.

S24’ün yapay zeka çağrı çevirisinden yararlanmak için Samsung telefona ihtiyacınız olmayacak

Teknory