Clubhouse sesli mesajlaşma uygulaması olarak geri dönüyor

Pandemi sırasında sosyal uygulama Clubhouse yükselişe geçti. Ses tabanlı uygulama barındırma açısından popülerlik kazandı “podcast tarzı konuşmalar”genellikle ağ oluşturma, mesleki gelişim ve yeni fikirler etrafında döner. Ancak vızıltısı uzun sürmedi. Ve bu yılın Nisan ayında Clubhouse kurucuları Paul Davison ve Rohan Seth, takımlarını yüzde elliden fazla küçültmek gibi “zor” bir karar aldılar. çalışanlara yazma“Ürünün dünyadaki […]

Clubhouse sesli mesajlaşma uygulaması olarak geri dönüyor

Pandemi sırasında sosyal uygulama Clubhouse yükselişe geçti. Ses tabanlı uygulama barındırma açısından popülerlik kazandı “podcast tarzı konuşmalar”genellikle ağ oluşturma, mesleki gelişim ve yeni fikirler etrafında döner.

Ancak vızıltısı uzun sürmedi. Ve bu yılın Nisan ayında Clubhouse kurucuları Paul Davison ve Rohan Seth, takımlarını yüzde elliden fazla küçültmek gibi “zor” bir karar aldılar. çalışanlara yazma“Ürünün dünyadaki rolünü bulması için gelişmesi gerekiyor. Bu da bir değişim sürecini gerektiriyor.”

Artık uygulama resmi olarak geri dönüşünü gerçekleştirdi. yeni Kulüp Binası Kurucuların iddiasına göre, eskisinden daha çok bir mesajlaşma uygulamasına benziyor. En büyük güncelleme, kullanıcılar ve arkadaşları için yalnızca sesli sohbet forumu olan “Sohbetler”dir.


Kredi bilgileri: Kulüp binası

Bu tam olarak neye benziyor? Grup sesli sohbetleri artık daha geniş topluluklara sahip anonim sohbet odaları değil, “yalnızca arkadaşlar” veya “arkadaşların arkadaşları” olarak ayarlanabilir. Ayrıca, WhatsApp grup sohbetlerinin aksine Clubhouse kullanıcı arayüzü daha renkli ve kişiseldir; bu muhtemelen büyük bir satış noktasıdır. Bir sürü var uygulamaya yönelik diğer küçük güncellemelereski özellikler kaldırılmış durumda.

Özellikle canlı odalar uygulamanın bir parçası olmaya devam edecek. Ancak Clubhouse, topluluklar yerine arkadaşlara ve kişisel sohbetlere öncelik vererek daha samimi bir sosyal düzene geçiş yapıyor gibi görünüyor. Örneğin algoritma, arkadaşları daha belirgin bir şekilde öne çıkaracak. “Yeni güncelleme Clubhouse’un büyük bir evrimidir” diyor ifade. “Uygulamayı her açtığınızda en sevdiğiniz kişilerle daha kolay konuşmanıza olanak sağlamak için tasarlandı.”

Yeniden başlatılan Clubhouse artık iOS ve Android’de mevcut.

Teknory