Elon Musk’ın son projesi: 6 Ocak’ta QAnon Şamanını ve rolünü savunmak

Tesla ile yarışma(Yeni bir sekmede açılır) ısınma, bir Imkansız-Neuralink son tarihini karşılamak ve tanklama(Yeni bir sekmede açılır) Twitter gelirleri derken Elon Musk’ın eli dolu sanırsınız. Ancak, saygı duyulan eski bir çalışanı alenen küçük düşüren ve çalışanın sahip olduğu engeli sorgulayan Musk, yeni bir projeye girişti. Geçen gün, Tesla ve SpaceX’in milyarder CEO’su, daha iyi bilinen […]

Elon Musk’ın son projesi: 6 Ocak’ta QAnon Şamanını ve rolünü savunmak

Tesla ile yarışma(Yeni bir sekmede açılır) ısınma, bir Imkansız-Neuralink son tarihini karşılamak ve tanklama(Yeni bir sekmede açılır) Twitter gelirleri derken Elon Musk’ın eli dolu sanırsınız. Ancak, saygı duyulan eski bir çalışanı alenen küçük düşüren ve çalışanın sahip olduğu engeli sorgulayan Musk, yeni bir projeye girişti.

Geçen gün, Tesla ve SpaceX’in milyarder CEO’su, daha iyi bilinen Jacob Chansley’i savunmak için Twitter’a gitti. QAnon Şaman. Chansely, 6 Ocak 2021’de Capitol binasına düzenlenen ve binlerce kişinin başkanlık seçim sonuçlarını bozmaya ve Donald Trump’ı galip ilan etmeye çalıştığı saldırının en tanınmış isimlerinden biri.

“Jacob Chansley’i özgür bırakın,” Musk tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) Cuma günü, Capitol binasına girerken Trump yanlısı kalabalığa katılan sağcı komplo teorisyeni hakkında.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, ırkçı ranttan sonra ‘Dilbert’ yaratıcısını savundu, medyayı ‘beyazlara karşı ırkçı’ tweetledi

Musk, gönderisine, Chansley’i yüz boyama, boynuzlu miğfer ve kürk başlık dahil olmak üzere, artık kötü şöhretli QAnon Shaman kıyafeti içinde gösteren bir video ekledi. Videoda Chansley, 6 Ocak’ta günün sonunda destekçilerine Kongre Binası’nı terk edip evlerine gitmelerini söyleyen bir Trump tweet’i okuyor. Chansley, klipte Trump’ın isteğine uyacağını duyuruyor.

Başka bir tweet’te Musk, Fox New’de yayınlanan ek bir klibi paylaştı. Tucker Carlson Bu Gece bu, Chansley’in Senato katına girerken Capitol polisini takip ettiğini gösteriyor.

“Chansley, şiddet içermeyen, polis eşliğinde bir tur için 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı!?” Misk söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) tweet’te, Fox News sunucusunun klipte kullandığı dilin aynısını tekrarlıyor. “Dave Chapelle, sahnede bıçaklı bir adam tarafından şiddetli bir şekilde saldırıya uğradı. O adam 3000 dolar para cezası aldı ve hapis cezası almadı.”

Musk, diğer Twitter kullanıcılarına verdiği yanıtlarda Chansley’i savunmasına devam etti.

“Chansley, medyada yanlış bir şekilde, devleti devirmeye çalışan ve başkalarını şiddet uygulamaya teşvik eden şiddetli bir suçlu olarak tasvir edildi.” tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) Misk. “Ama burada insanları barışçıl olmaya ve evlerine gitmeye çağırıyor.”

“Capitol Polisi, kamera önünde onun için Senato odasının kapısını tam anlamıyla açtı!” Musk bir başkasında söyledi cevap vermek(Yeni bir sekmede açılır) videonun Instagram’da nasıl doğruluk kontrolünden geçirildiği hakkında. “Ama kime inanacaksınız, Instagram “doğruluk kontrolcülerine” mi yoksa kendi yalancı gözlerinize mi!?”

Musk’ın 6 Ocak’la ilgili son açıklamaları, şu anda Meclis’i kontrol eden Cumhuriyetçilerin Fox News’ten Carlson’a saatlerce önceden görülmemiş güvenlik kamerası görüntüleri sağlamasının ardından geldi. Sunucu geçtiğimiz hafta, o gün Capitol binasına girmek için kapıları ve pencereleri kıran Trump yanlısı çetenin binanın içinde dolaşıp şiddetli bir şekilde hareket etmediği anların titizlikle seçilmiş görüntülerini gösteren birden fazla bölüm yayınladı. şu anda.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter’ın büyüyen nefret söylemi sorunu Elon Musk’a çok para kazandırabilir

Ancak tıpkı Carlson gibi Musk da 130 milyondan fazla Twitter takipçisinden oluşan hedef kitlesine olanları yanlış yansıttı.

Bu görüntüde görülenlerin çoğu, daha önce binanın içindekilerden alınan kliplerle resmedildi ve halka açıldı. 6 Ocak ayaklanmasını takip eden ayda, Capitol polisi araştırılmış(Yeni bir sekmede açılır) Polislerin isyancılara eşlik ettiğini ve yardım ettiğini gösteren görüntülerin sosyal medyada paylaşılması nedeniyle onlarca polis memuru gözaltına alındı.

Chansley’nin eksantrik kostümü kesinlikle etrafındaki medyayı şekillendirirken, o gün binaya ilk girenlerden biriydi. İçinde video(Yeni bir sekmede açılır) Duruşmasında gösterilen Chansley, Capitol binasında grup camları kırarken görülebilir. Ayrıca kırılan kapılardan birinden girerken de görülüyor. Buna ek olarak, Chansley geride bir “tehditkar(Yeni bir sekmede açılır)Capitol binasında dönemin Başkan Yardımcısı Mike Pence’e mektup.

Chansley’nin isyancılara Trump’ın emriyle evlerine gitmelerini söylediği “görünmeyen” videoya gelince, buna da uzun süredir çevrimiçi olarak erişilebiliyor. Aslında, Kongre Binası’na yapılan saldırıdan sadece bir ay sonra Temsilci Diana DeGette içeri girdi. kamera görüntüsü(Yeni bir sekmede açılır) Chansley’nin Trump’ın tweet’ini okumasının, o zamanki Başkan Trump’ın kalabalığı kontrol edebildiğini ve isteseydi isyanları daha erken bitirebileceğini göstermek için Kongre kayıtlarına geçmesi.

Ek olarak kamera görüntüsü(Yeni bir sekmede açılır) Chansley’nin Trump’ın tweet’ini okuması geçen yaz 6 Ocak’taki bir duruşmada oynandı. Bu an da kameralara yansıdı. son rapor(Yeni bir sekmede açılır) 6 Ocak Komitesinden.

Chansley sonunda Kasım 2021’de 5 yıla kadar hapis cezası gerektiren bir ağır suç olan “resmi bir yargılamayı bir kez engelleme” suçunu kabul etti. QAnon Şamanı olarak bilinen adam şu anda hizmet veriyor 41 ay ceza. Ayrıca Musk’ın iddiasının aksine komedyen Dave Chappelle’i bıçaklamaya teşebbüs eden adam, mahkum(Yeni bir sekmede açılır) 270 gün hapis cezası

Musk, Cuma günü geç saatlerde attığı son tweet’te QAnon Şaman’ın masumiyeti hakkında daha önceki, daha olumlu açıklamalarını geri çekiyor gibiydi.

Musk, “Evet, sıfır olmayan bir ceza alması gerektiğine katılıyorum, ancak şiddet içermeyen bir suç için dört yıl hapis cezası çok fazla” dedi. tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) başka bir kullanıcıya yanıt olarak.

Ancak Cumartesi sabahı itibariyle Musk, orijinal ifadeleriyle geri döndü, hatta alaycı bir şekilde Chansley’in Trump destekçisi arkadaşlarını durdurduğunu iddia ettiği daha önceki bir röportaja atıfta bulundu. kek çalmak Capitol binasında.

“Bırak onu” söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) Misk. “Bu şaman/çörek koruyucu belli ki devleti devirmeyecek.”

Teknory