Daha fazla Apple Vision Pro uygulamalı gösterimi: Ağır ama etkileyici

Apple bir kez daha bir grup gazeteciyi uzaysal bilgisayarı (ya da isterseniz sanal gerçeklik kulaklığı) Vision Pro’yu denemeye davet etti. Okuduklarımıza göre demolar Apple’ın geçen yıl gerçekleştirdiği demolardan pek de farklı değildi. Yaklaşık 20 dakika süren bu videolar, uyum ve göz takibi için kısa bir kurulum ve ardından biraz video (uzamsal video dahil), biraz uzamsal […]

Daha fazla Apple Vision Pro uygulamalı gösterimi: Ağır ama etkileyici

Apple bir kez daha bir grup gazeteciyi uzaysal bilgisayarı (ya da isterseniz sanal gerçeklik kulaklığı) Vision Pro’yu denemeye davet etti.

Okuduklarımıza göre demolar Apple’ın geçen yıl gerçekleştirdiği demolardan pek de farklı değildi. Yaklaşık 20 dakika süren bu videolar, uyum ve göz takibi için kısa bir kurulum ve ardından biraz video (uzamsal video dahil), biraz uzamsal ve panoramik fotoğraf, Disney+ uygulamasının beta sürümüne genel bir bakış, bir meditasyon deneyiminden oluşuyordu. İçinde dinozorların olduğu bir sanal gerçeklik ortamı ve Vision Pro’nun sanal klavyesiyle kısa bir süre.

Peki nasıl bir şey?

Gerçek sanal gerçeklik deneyimine ilişkin karar oy birliğiyle olumlu. Engadget’ın Cherlynn Low’u yazdı denediği tüm VR, AR ve MR kulaklıklar arasında “Apple Vision Pro açık ara en iyisi ve kesinlikle en düşünülmüş olanı.” Verge’nin Victoria Song’u bu deneyimi “kasırga” olarak nitelendirdi.

“Kanepeden hiç çıkmamış olmama rağmen, yarım saatimi yabancı bir gezegene bakan bir çocuk gibi geçirdim.” yazdı.

Ve Wall Street Journal’dan Joanna Stern övüldü “Yalnızca el hareketleriyle gezinmek ne kadar kolay ve doğal. Hiçbir denetleyiciye sahip olmamak özgürleştirici ve arayüzde gezinmek adeta ikinci doğanız.”

Ağır ve pek rahat değil

Bu son demo turundaki incelemecilerin çoğu daha önce Vision Pro ile biraz zaman geçirmişti. O halde, Vision Pro’nun kayışlarının rahatlığı ve kulaklığın bir seanstan sonra genel rahatlığı gibi ayrıntılara odaklanmak için daha fazla zamanları olması şaşırtıcı değil.

Ancak buradaki izlenimler o kadar da olumlu değil. Stern, Solo Örgü Bandı takarken “yüz bilgisayarının ağırlığını yüzümde gerçekten hissettiğini” söyledi, ancak Çift Döngü Bandının “o kadar zarif görünmese de kesinlikle daha rahat” olduğunu belirtti.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın Vision Pro demolarının 25 dakika süreceği bildiriliyor

Song, “diğer VR kulaklıklar gibi, onu taktığınızda başınızın üzerinde oturduğunu ve saç modelinizi mahvettiğini hissediyorsunuz” dedi. Ve Low, kullandığı kayışın “geniş, çıkıntılı ve yumuşak” olmasına rağmen, deneyimden on beş dakika sonra “cihazın ağırlığını hissetmeye başladığını” söyledi.

“Beş dakika sonra acı çekiyordum” diye yazdı.

Belki de en lanetli olanı video yapımcısı Marques Brownlee’nin kararıdır. Brownlee, ilk denediğinde Vision Pro’nun “biraz ağır” hissettiğini tweetledi; ikinci kez, “bu şey gerçekten ağır” dedi ve üçüncü kez, temelde düşünebildiği tek şey cihazın ağırlığıydı.

Hala eğlenceli ve hala ilginç

Genel olarak, çoğu kişinin bu son test turundan sonraki nihai kararı olumluydu. Engadget’tan Dana Wollman bunun “kullanımının eğlenceli” olduğunu söyledi ve Song, “demoyu kafasında tekrar oynatmaya devam ettiğini” söyledi.

Vision Pro’yu deneyenlerin ortak noktası şu: Hiç kimse bunun mutlaka satın alınması gerektiğinden emin değil.

Song, “Hala bunun gerçek dünyada nereye uyduğunu görmeye çalışıyorum” diye yazdı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow