Daha kolay eSIM aktarımları, bu yılın sonlarında resmi olarak Android’e geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Google, eSIM aktarım işlevini bu yıl Android’e getireceğini açıkladı. Bu, veri planınızı fiziksel bir SIM gibi kolayca yeni bir cihaza geçirebileceğiniz anlamına gelir. Deutsche Telekom, bu özelliği uygulayan ilk taşıyıcı olacak. eSIM teknolojisi, ileri teknoloji akıllı telefonlarda büyük bir büyüme görüyor, ancak modern SIM standardı ile ilgili bir […]

Daha kolay eSIM aktarımları, bu yılın sonlarında resmi olarak Android’e geliyor

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, eSIM aktarım işlevini bu yıl Android’e getireceğini açıkladı.
  • Bu, veri planınızı fiziksel bir SIM gibi kolayca yeni bir cihaza geçirebileceğiniz anlamına gelir.
  • Deutsche Telekom, bu özelliği uygulayan ilk taşıyıcı olacak.

eSIM teknolojisi, ileri teknoloji akıllı telefonlarda büyük bir büyüme görüyor, ancak modern SIM standardı ile ilgili bir sorun, eSIM’inizi yeni bir telefona kolayca aktaramamanızdır.

Şimdi, Google’ın sahip olduğu ilan edildi kullanıcıların mobil planlarını yeni bir cihaza “hızlı ve güvenli bir şekilde” aktarmalarına olanak sağlamak için Android’e bir eSIM aktarma özelliği getirdiğini.

Google, Deutsche Telekom’un bu yetenekten yararlanan ilk ağ olacağını onayladı. Yine de, bu eSIM aktarım özelliğinin tüm operatörlerde yaygın olarak kullanılabileceğini umuyoruz.

Telefonunuzda bir eSIM var mı?

1056 oy

Yine de Android’e gelen bir eSIM aktarım özelliğini ilk kez duymuyoruz. Kod dedektifi Mishaal Rahman, daha önce Ocak 2023’te bu özellikle ilgili referansları ortaya çıkarmıştı. Rahman ayrıca Google’ın, kullanıcıların fiziksel SIM kartlarını eSIM’e dönüştürmesine izin verecek bir yol üzerinde çalışıyor olabileceğini öne sürdü.

Her iki durumda da, eSIM’leri aktarmak fiziksel bir SIM kart kullanmak kadar sorunsuz olmadığından, bu akıllı telefonlar için hoş bir ek olacaktır.

Daha kolay eSIM aktarımları, bu yılın sonlarında resmi olarak Android’e geliyor

Teknory