DCU’nun Yeniden Başlatılmasının Parlama Noktası Sorunundan Kaçınması Gerekiyor

DCU kendi Flashpoint sürümü aracılığıyla yeniden başlatılabilirken, film evreninin yeniden başlatılması komik olayın en büyük sorunlarından kaçınmalıdır. iken DCU muhtemelen yeniden başlatmaya yöneliyor, ekranda bir Alevlenme noktası Çizgi romana benzer bir olay, bazı önemli sorunlardan kaçınmayı gerektirecektir. Barry Allen, annesinin öldürülmesini engellemeye çalıştıktan sonra Flash’ın neden olduğu, yanlışlıkla DC’nin çizgi roman zaman çizelgesini sıfırlayarak yeni […]

DCU’nun Yeniden Başlatılmasının Parlama Noktası Sorunundan Kaçınması Gerekiyor

DCU kendi Flashpoint sürümü aracılığıyla yeniden başlatılabilirken, film evreninin yeniden başlatılması komik olayın en büyük sorunlarından kaçınmalıdır.


iken DCU muhtemelen yeniden başlatmaya yöneliyor, ekranda bir Alevlenme noktası Çizgi romana benzer bir olay, bazı önemli sorunlardan kaçınmayı gerektirecektir. Barry Allen, annesinin öldürülmesini engellemeye çalıştıktan sonra Flash’ın neden olduğu, yanlışlıkla DC’nin çizgi roman zaman çizelgesini sıfırlayarak yeni 52 Ve müteakip yeniden doğuş DC Universe dönemi. Ancak, yeniden başlatma olabileceği kadar başarılı olmadı ve DCU hatalarından ders çıkarabilir.


Barry Allen’ın annesini kurtarma kararı almasıyla, zaman çizgisindeki domino etkisi “Parlama Noktası” olarak bilinen karanlık paralel gerçekliği yarattı. Barry hiçbir zaman Flash olmadı, Bruce Wayne ebeveynleri Batman ve Joker olurken öldü, Süpermen çocukluğundan beri hükümet tarafından esaret altında tutuldu ve Aquaman’in Atlantis’i Wonder Woman’ın Amazonları ile savaşa girdi ve fiilen İkinci Dünya Savaşı’na neden oldu. Barry sonunda güçlerini geri kazanıp zaman çizelgesini sıfırlamaya çalışsa da, sonuç daha normalleştirilmiş ancak yeniden başlatılmış bir gerçeklikti. Ezra Miller’ın Barry’sinin 2023’lerde benzer bir evrensel yeniden başlatmaya neden olabileceğine inanılıyor olsa da FlaşDCU sıfırlaması çok daha iyi olabilir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Henry Cavill’in Superman Çıkışı Açıklandı: En Büyük 9 Soru Yanıtlandı


DCU’nun Yeniden Başlatma Taahhüdünde Bulunması Gerekiyor

James Gunn, Süpermen, batma, harika kadın ve shazam.

rağmen Alevlenme noktası olay DC Comics evreninin çoğunluğunu sıfırladı, bir kez tam olarak taahhütte bulunulamadı Yeni 52 yeniden başlatma 2011’de kuruldu. yarasa Adam ve Gotham Şehri’nin önceden var olan bilgisi büyük ölçüde hiçbir şey olmamış gibi devam ederken, diğerleri temiz sayfalardı. Yeniden başlatmanın amacı, yeni bir okuyucu dalgasını teşvik etmek olsa da, bu model, DC’nin önceden var olan okuyucu kitlesine de hitap etme girişiminde çok kafa karıştırıcıydı. Aynı şekilde, Yeni 52 ve yeniden doğuş eski olaylar ve karakterler zamanla yeniden bütünleştikçe daha da zorlaşmaya devam etti.

Nispeten, gelecekteki bir DCU’nun yeniden başlatılması, yarım ölçü olmayan yepyeni bir kimliğe ihtiyaç duyar. Zack Snyder’ın yarattığı DC evreninin hayranları ise Güçlü adam Başrolünde Henry Cavill’in Superman’inin oynadığı Superman anlaşılır bir şekilde üzülecek ve hayal kırıklığına uğrayacak, tam bir yeniden başlatma, Snyderverse’ten bazı unsurları korurken aynı zamanda yeni bir evrensel statüko yaratmaya çalışmaktan daha iyidir. Orijinali gibi, yalnızca daha fazla kafa karışıklığına yol açacaktır. Alevlenme noktası Etkinlik.

Neden Eski Filmlere Bağlanmak Marvel İçin Çalıştı Ama DC İçin Yaramıyor?

Doctor Strange 2'de Xavier ve No Way Home'da Tobey Spider-Man

Yeni ve birleşik bir kimlik, bir DCU’nun yeniden başlatılması için çok önemli olacağından, yeni bir zaman çizelgesi, MCU’nun aşağıdaki gibi filmlerde yaptığı gibi, evreni dışındaki geçmiş filmlere bağlanmamalıdır. Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok veya Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doctor Strange. Yine, kafa karışıklığından kaçınmak temel sebeptir. Bununla birlikte, DC’nin filmlerinin çoğunun orijinali kadar iyi karşılanmadığını veya sevgiyle hatırlanmadığını da belirtmek gerekir. X Men ve Örümcek Adam franchise öncesi MCU.

Evrensel bir yeniden başlatmanın amacı yeni bir başlangıç ​​yapmaksa (ki bu James Gunn’ın DCU’yu aldığı yön gibi görünüyor), gelecekte geçmiş filmlere bağlanmak pek mantıklı olmayacak. Ne olursa olsun, çizgi romanların yanlış adımlarından ders almak Alevlenme noktası etkinlik, bir DCU herhangi bir biçimde yeniden başlatma, uzun vadede iyi karşılanır. Mevcut DC film evreninden çok farklı olmanın başlangıçta artan sancılarını muhtemelen yaşayacak olsa da, nihai başarısı için tam bağlılık çok önemli olacaktır.

Devamı: DCU İçin Süpermen’i Yeniden Düzenlemek

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow