Dev Fntastic’in Erken Erişim Lansmanından Sadece Birkaç Gün Sonra Kapatılmasından Önceki Gün

The Day Before’un arkasındaki stüdyo Fntastic kapanıyor. Bugün bir açıklamayla kapatıldığını duyurdu. ifade The Day Before’un 7 Aralık’ta Erken Erişime sunulmasından sadece dört gün sonra geliyor. Stüdyo, The Day Before sunucularının çalışır durumda kalacağını söylüyor ancak şu anda oyunun (ve 2021 sürümü Propnight’ın) geleceğinin bilinmediğini de söylüyor. Fntastic 2015’te açıldı; ilk oyunu 2017’de piyasaya sürülen […]

Dev Fntastic’in Erken Erişim Lansmanından Sadece Birkaç Gün Sonra Kapatılmasından Önceki Gün

The Day Before’un arkasındaki stüdyo Fntastic kapanıyor. Bugün bir açıklamayla kapatıldığını duyurdu. ifade The Day Before’un 7 Aralık’ta Erken Erişime sunulmasından sadece dört gün sonra geliyor.

Stüdyo, The Day Before sunucularının çalışır durumda kalacağını söylüyor ancak şu anda oyunun (ve 2021 sürümü Propnight’ın) geleceğinin bilinmediğini de söylüyor. Fntastic 2015’te açıldı; ilk oyunu 2017’de piyasaya sürülen The Wild Eight’tı.

İşte Fntastic’in kapanışına ilişkin açıklamasının tamamı:

“Bugün Fntastic stüdyosunun kapandığını duyuruyoruz. Ne yazık ki The Day Before mali açıdan başarısız oldu ve devam edecek paramız yok. Elde edilen tüm gelir ortaklarımıza olan borçlarımızı ödemek için kullanılıyor. Tüm çabalarımızı, kaynaklarımızı, ve ilk büyük oyunumuz olan The Day Before’un geliştirilmesinde adam-saatler harcadık Oyunun tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için yeni yamalar yayınlamayı gerçekten istiyorduk, ancak ne yazık ki çalışmaya devam edecek finansmanımız yok.

“The Day Before’un geliştirilmesi sırasında halktan herhangi bir para almadığımızı belirtmekte fayda var; herhangi bir ön sipariş veya kitlesel fonlama kampanyası yoktu. Beş yıl boyunca yorulmadan çalıştık, kanımızı, terimizi ve gözyaşlarımızı akıttık. oyun. Şu anda The Day Before ve Propnight’ın geleceği bilinmiyor, ancak sunucular çalışır durumda kalacak. Beklentilerinizi karşılamadıysak özür dileriz. Elimizden gelen her şeyi yaptık ama maalesef yeteneklerimizi yanlış hesapladık. . oyun yaratmak inanılmaz derecede zorlu bir çabadır.”

Açıklamada ayrıca yukarıda görebileceğiniz gibi yıllar içindeki yayın takvimi de listeleniyor.

The Day Before, geçen hafta 7 Aralık’ta Erken Erişim’e çıktı. IGNoyun Steam’de piyasaya sürüldüğünde 38.104 eş zamanlı kullanıcıya ulaştı ancak bugün bu sayı 4.197 oyuncuya düştü. SteamDB. Bu dört gün içinde The Day Before, oyunculardan Steam’de en kötü değerlendirilen 10 oyun arasında yer almasına yetecek kadar olumsuz yorum aldı.

Yıllar geçtikçe The Day Before, gönüllü çalışma taleplerinden çeşitli gecikmelere, tutulmayan sözlere ve daha fazlasına kadar çeşitli tartışmalara konu oldu. Tuhaf bir şekilde Fntastic, YouTube kanalının tamamını sildi ve kanalın açıklamasına şu notu bıraktı: “Bu zor yıllarda bizi destekleyen herkese minnettarız. Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca harika bir yolculuktu.”


The Day Before’dan herhangi birini oynadın mı? Aşağıdaki yorumlarda bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow