Bugünün Wordle Yanıtı #586 – 26 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız çözüm “güçlü”. Sığırdan elde edilen etin tanımı olmasının yanı sıra, insan kasları için konuşma dilinde bir terim olan “sığır eti” kelimesinin bir türevidir. Sığır eti kelimesi Eski Fransızca “buef” veya Modern Fransızca “boeuf”, yani sığır eti veya öküz derisi anlamına gelir, kendisi Latince “bovem”, öküz veya inek anlamına gelir, “sığır” […]

Bugünün Wordle Yanıtı #586 – 26 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız çözüm “güçlü”. Sığırdan elde edilen etin tanımı olmasının yanı sıra, insan kasları için konuşma dilinde bir terim olan “sığır eti” kelimesinin bir türevidir. Sığır eti kelimesi Eski Fransızca “buef” veya Modern Fransızca “boeuf”, yani sığır eti veya öküz derisi anlamına gelir, kendisi Latince “bovem”, öküz veya inek anlamına gelir, “sığır” kelimesinin türetildiği aynı kelime (via etimoloji).

Konuyla ilgili olduğumuzdan, sığır etiyle ilgili bazı bilgiler için araştırma yaptık ve Kansas Çiftliği Gıda Bağlantısı tam ihtiyacımız olan şeye sahip. Sığırların panoramik görüşe sahip olduğu ortaya çıktı – etraflarında yaklaşık 330° görebiliyorlar. Yaygın inanışın aksine boğalar aslında kırmızı rengi göremezler. Boğa güreşinde boğalar bayrağın renginden çok hareketine tepki verir. Ayrıca, sığırların insanlardan yaklaşık iki buçuk kat daha fazla damak tadı vardır – yaklaşık 25.000, bizde ise 10.000. Yaptığımız tüm yiyecek çeşitlerinin tadını çıkaramayacakları çok kötü.

Tahminleriniz bitmeden bugünün Wordle’ını çözmek için bu makaleyi zamanında bulduğunuzu ve her yanıtın sağladığı sonuçta ortaya çıkan bilginin tadını çıkardığınızı umuyoruz. Bu, bir gün bir trivia’da kullanışlı olabilecek türden rastgele bilgidir. Bu sizin tarzınızsa, benzer avantajlara sahip Wordle gibi birkaç oyun daha.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow