Instagram kurucularının haber uygulaması Artifact, topluluk tartışma özelliklerini kullanıma sunuyor

Instagram’ın yaratıcıları tarafından size sunulan önemli ölçüde daha az bağımlılık yapan uygulama olan Artifact, başlangıçta bir TikTok For You sayfası olarak sunuldu, ancak haber amaçlıydı. Ancak 11 Nisan’da kullanıma sunulan yepyeni sosyal tartışmalar özelliğini başlattıktan sonra, Reddit’e çok benziyor. Uygulama Şubat ayında kullanıma sunuldu ve makaleleri, gerçekleri ve yapay zekayı birleştirmeyi amaçlıyordu. Yaratıcılardan biri olan […]

Instagram kurucularının haber uygulaması Artifact, topluluk tartışma özelliklerini kullanıma sunuyor

Instagram’ın yaratıcıları tarafından size sunulan önemli ölçüde daha az bağımlılık yapan uygulama olan Artifact, başlangıçta bir TikTok For You sayfası olarak sunuldu, ancak haber amaçlıydı. Ancak 11 Nisan’da kullanıma sunulan yepyeni sosyal tartışmalar özelliğini başlattıktan sonra, Reddit’e çok benziyor.

Uygulama Şubat ayında kullanıma sunuldu ve makaleleri, gerçekleri ve yapay zekayı birleştirmeyi amaçlıyordu. Yaratıcılardan biri olan Mike Krieger, bunu “yapay zekadaki en son gelişmelerle yönlendirilen kişiselleştirilmiş bir haber akışı” olarak nitelendirdi. İnsanlara her zaman uygulamadan DM gönderebilirsiniz, ancak bu gerçekten çok fazla topluluk oluşturan duygu uyandırmadı. Varlığının ilk birkaç haftasında, platformu kullanmak Pocket veya Apple News kullanmaya çok benziyordu ama dürüst olmak gerekirse daha kötüydü.

AYRICA BAKINIZ:

Instagram iki yeni reklam türü alıyor, yaşasın

Artık kullanıcılar profiller oluşturabilir, makaleler hakkında yorum yapabilir, olumlu ve olumsuz oy kullanabilir (merhaba Reddit) ve bir “itibar” kazanabilir (Taylor’ın Versiyonu değil). Benziyor bu yeni özellikler(Yeni bir sekmede açılır) – özellikle yorum yetenekleri – Artifact’i yalnızca bir haber platformu yerine bir sosyal medya uygulaması haline getirmeye yardımcı olabilir. Artifact’teki yeni sosyal tartışmalar bileşeni, kullanıcıların makaleler hakkında yorum yapmasına ve haberler etrafında sohbet etmesine olanak tanıyacak. TechCrunch’a göre(Yeni bir sekmede açılır). Kullanıcılar, bir telefon numarası gerektiren ve bir görünen ad içeren bir profil oluşturmadan makaleler hakkında yorum yapamazlar – Artifact, Mashable tarafından onaylandı.

Bu, Artifact’i kullanıcılar için daha ilginç hale getirebilse de, TechCrunch’ın bildirdiğine göre, Reddit’in oylama sistemine benzer şekilde, yorumlardaki olumlu ve olumsuz oylara dayalı “itibar puanları” ile hafifletilecek bir Pandora’nın moderasyon sorunları kutusunu açıyor. Bu “itibar puanı”, kullanıcıların adlarının ve profillerinin yanında görüntülenecek ve yorumların nasıl sıralanacağını belirlemeye yardımcı olacaktır.

Artifact, Mashable’a bir e-postada verdiği demeçte, Artifact’in moderasyona yardımcı olması için topluluk işaretlemesine de güvendiğini ve topluluk kurallarına uymayan “sorunlu içeriği proaktif olarak taramak için AI modellerini kullandığını” söyledi. Ancak bu modeller, insan ekipleri tarafından incelenecek içeriği işaretler.

Bu eklemeler, platformu sıradan kullanıcı için daha ilgi çekici hale getirebilse de, Instagram’dan aldığımız akıl almaz neşeyi (ve acıyı, korkuyu ve öfkeyi…) yenen, tamamen haberleri okumakla ilgili bir uygulama hayal etmek zor. ve TikTok.

Teknory