Donald Trump YouTube’a geri döndü ve Facebook’u yeniden kullanıyor

Twitter’a geri mi döndün? Kontrol etmek. Facebook ve Instagram’a geri mi dönüyorsunuz? Kontrol et ve kontrol et. Artık eski başkan Donald Trump’ın da YouTube’a geri dönmesine izin veriliyor. Cuma günü yayınlanan resmi bir bildiride YouTube, Trump’ın YouTube kanalına erişimini resmi olarak eski haline getirdiğini ve hesaba yeni videoların yüklenmesini sağladığını duyurdu. Tweet silinmiş olabilir (yeni […]

Donald Trump YouTube’a geri döndü ve Facebook’u yeniden kullanıyor

Twitter’a geri mi döndün? Kontrol etmek. Facebook ve Instagram’a geri mi dönüyorsunuz? Kontrol et ve kontrol et.

Artık eski başkan Donald Trump’ın da YouTube’a geri dönmesine izin veriliyor.

Cuma günü yayınlanan resmi bir bildiride YouTube, Trump’ın YouTube kanalına erişimini resmi olarak eski haline getirdiğini ve hesaba yeni videoların yüklenmesini sağladığını duyurdu.

YouTube’dan yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren Donald J. Trump kanalı artık kısıtlı değil ve yeni içerik yükleyebilir.” cıvıldamak. “Seçimler yaklaşırken seçmenlerin önde gelen ulusal adaylardan eşit şekilde haber alma şansını dengelerken, gerçek dünyada devam eden şiddet riskini dikkatle değerlendirdik.”

Açıklamada, “Bu kanal, YouTube’daki diğer tüm kanallar gibi politikalarımıza tabi olmaya devam edecek” denildi. devam etti.

AYRICA BAKINIZ:

SNL’nin ‘Hafta Sonu Güncellemesi’, Biden’ın Ukrayna gezisini ve Trump’ın Doğu Filistin ziyaretini kızartıyor

Twitter gibi diğer bazı sosyal medya platformları tamamen kaldırıldı 6 Ocak olaylarının ardından Trump’ın hesabı, YouTube Trump’ın kanalının kalmasına izin verdi. Ancak, Trump yanlısı kalabalığın Capitol, YouTube’u bastığı o günden bir hafta sonra sınırlı yeni içerik yüklemekten Trump kanalı. Trump’ın hesabına getirilen yükleme kısıtlamasının her zaman geçici olması gerekiyordu, ancak şirket sürekli olarak uzatılmış Trump’ın yeni içerik yükleme yasağı.

YouTube’un yaklaşımı, aynı zamanda Facebook’unkine benziyordu. izin verilmiş Trump’ın sayfası, eski başkanın veya ekibinin hesaba erişmesini engellerken çevrimiçi kalacak.

Ve Trump da bu değişikliklerden yararlanmak için hiç vakit kaybetmiyor. 45. cumhurbaşkanı YouTube kanalına ve Facebook’a bir video yükledi – onun ilk gönderi bu platformda da – YouTube’u yeniden etkinleştirdikten sonraki saatler içinde.

Trump, “Sizi beklettiğim için üzgünüm, karmaşık bir iş” dedi. video 2016 seçim gecesi konuşmasından bir klip olan bir paylaşım yaptı. Videonun başlığı “GERİ DÖNDÜM!”

YouTube’un kararıyla, Trump’ın 6 Ocak’ta Kongre Binası’na yapılan saldırının ardından askıya alındığı hemen hemen her platforma geri dönmesine izin verildi. Elon Musk yeniden etkinleştirildi Trump’ın Twitter hesabı, şirketi satın almasının hemen ardından geçen yılın Kasım ayında açılmıştı. Meta izin verilmiş Trump, Ocak ayında Facebook ve Instagram’a geri döndü. Ve şimdi YouTube, Trump’ın platformuna video yükleme yeteneğini bir kez daha eski durumuna getirdi.

“Aynı gün Trump, 2020 seçimlerini ‘çalınmış’ olarak nitelendiren bir video yayınladı ve [demanded] Savunuculuk grubu Accountable Tech’in yönetici direktörü Nicole Gill, Mashable’a yaptığı açıklamada, 6 Ocak’ta isyancılar hapishaneden serbest bırakıldığında, YouTube onun platformlarına geri dönmesine izin vermeye karar verdi” dedi.

bu video Gill’in bahsettiği, Cuma sabahı Trump tarafından Truth Social hesabında yayınlandı. Geçtiğimiz yıl boyunca, Accountable Tech ve Media Matters for America gibi kuruluşlar, eleştirildi Trump’ı platformlarına geri getirmek için tüm bu sosyal medya şirketlerinden hamleler. Truth Social etkinliğini takip ederek, davranışlarının değiştiğine dair platformlardan gelen iddiaların aksine, hâlâ ABD seçimleri hakkında aşırılık yanlısı içerik ve dezenformasyon paylaştığını gösterdiler.

Teknory