Donnie Yen’in İlk John Wick 4 Aksiyon Sahnesi Neden Bu Kadar Mükemmel Dublörler Tarafından Detaylandırıldı

Özet Corridor Crew VFX sanatçıları ve dublör Gui DaSilva-Greene, Yen’in Caine rolündeki ilk dövüş sahnesine tepki gösteriyor John Wick: Bölüm 4oyuncunun hızını ve tarzını övüyor. Dövüşün koreografisi Yen’in güçlü yönlerine göre hazırlandı ve oyuncunun önceki dövüş sanatları filmlerindeki bazı hareketlerini içeriyor. Caine, serideki en unutulmaz yardımcı karakterlerden biri ve kendi yan filmi veya TV şovunda […]

Donnie Yen’in İlk John Wick 4 Aksiyon Sahnesi Neden Bu Kadar Mükemmel Dublörler Tarafından Detaylandırıldı

Özet

  • Corridor Crew VFX sanatçıları ve dublör Gui DaSilva-Greene, Yen’in Caine rolündeki ilk dövüş sahnesine tepki gösteriyor John Wick: Bölüm 4oyuncunun hızını ve tarzını övüyor.
  • Dövüşün koreografisi Yen’in güçlü yönlerine göre hazırlandı ve oyuncunun önceki dövüş sanatları filmlerindeki bazı hareketlerini içeriyor.
  • Caine, serideki en unutulmaz yardımcı karakterlerden biri ve kendi yan filmi veya TV şovunda daha fazla keşfedilmeye hazır görünüyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Donnie Yen’in John Wick: Bölüm 4 Dövüş, sahnenin neden bu kadar iyi çalıştığını açıklayan bir dublörden yüksek not alıyor. Önceki üç bölümden sonra Keanu Reeves, Chad Stahelski’nin popüler aksiyon serisine dördüncü kez katılan suikastçı olarak geri dönüyor ve özgürlük arayışı devam ederken Yüksek Masa’ya karşı savaşıyor. John Wick: Bölüm 4 Kadroda bir dizi yeni oyuncu yer alıyor; bunlar arasında bir zamanlar Wick’in arkadaşı olan kör bir suikastçı olan Caine rolündeki Yen de var.

Şimdi “Stuntmen React” serisinin yeni bölümünde, Koridor Ekibi VFX sanatçıları Niko Pueringer ve Wren Weichman’a dublör Gui DaSilva-Greene katılıyor ve Yen’in neden ilk olduğunu anlatıyor John Wick: Bölüm 4 mücadele çok işe yarıyor.

Yen’in 60 yaşında olmasına rağmen bir sanatçı olarak gösterdiği saf hızı övdükten sonra Pueringer, Caine’in hızının Yen’in yaptığı şeylerle vurgulandığına dikkat çekiyor “küçük hareketler ve gösteri silahları gerçekten isabetleri satıyor“. Mücadeleyi bir üst seviyeye taşıyan diğer anlar arasında Yen’inki de var “balta vuruşuDaSilva-Greene bunu “Bruce’a benzer ünlem işareti [Lee’s] ayağıyla ezmek” Dövüş aynı zamanda Yen’in bir dövüş sanatçısı olarak kariyerine ait pek çok imza niteliğindeki hareketi de içeriyor: “hızlı ateş yumrukları“de görüldü IP adam franchise. DaSilva-Greene, mücadelenin çok önemli bir örneği temsil ettiğini açıklıyor: “Aktörünüz için koreografi yapmak“.


Caine, John Wick Franchise’ına Nasıl Geri Dönebilir?

John Wick, Killa'yı silah zoruyla tutarken ona bakıyor ve Caine, Killa'yı silah zoruyla tutarken başka tarafa bakıyor.

Reeves’in suikastçısı her zaman ana karakter olsa da, John Wick franchise, unutulmaz yardımcı oyuncuları sayesinde başarıya ulaşmaya devam ediyor. Caine belki de bugüne kadar tanıtılan en unutulmaz yardımcı karakter ve kendisini daha fazla araştırmaya hazır hissediyor. Her ne kadar John Wick: Bölüm 4 Kredi sonrası sahne, Caine’in Akira’nın (Rina Sawayama) ellerinde öldüğünü ima ediyor, serinin Yen’in karakterini geri getirmesinin başka yolları da var.

Eğer Caine kendine sahip olsaydı John Wick yan film, en son devam filminin olaylarından önce geçebilir. Hikaye, Yen’den Caine’in nasıl kör olduğunu keşfedebilir veya serinin suikastçı ağından kendisini tam olarak nasıl “emekliye ayırabildiğini” (tabii ki sonunda geri çekilmeden önce) anlatabilir.

ile yapılan bir röportajda Ekran Rantıfranchise direktörü Chad Stahelski şunu ima etti: John Wick TV şovları filmlerdeki karakterleri detaylandırabilir ve potansiyel adaylar olarak Akira, Caine, Laurence Fishburne’ün Bowery King’i ve Halle Berry’nin Sofia’sını gösteriyor.

Ya da Caine’in yaşamına yönelik girişimin sonunda hayatta kalması tamamen mümkün. John Wick: Bölüm 4, ve devamında babasının ölümünün intikamını almak isteyen Akira ile onun karşı karşıya geldiğini görebiliriz. Alternatif olarak, John Wick 5 Şu anda geliştirilme aşamasında olmasına rağmen (henüz resmi olarak onaylanmasa da), Yen bir şekilde Reeves’in karakterinin hikayesinin devamına dahil edilebilir. Ne olursa olsun, Caine açıkça izleyiciler üzerinde büyük bir etki yarattı ve kesinlikle geri dönmeli.

Kaynak: Koridor Ekibi/ Youtube

John Wick 4. Bölüm Posteri
John Wick: Bölüm 4

Bölüm 3 – Parabellum’daki olayların ardından, John Wick Bölüm 4’te karakterin şimdiye kadarki en tehlikeli düşmanlarından bazılarına karşı verdiği savaşa tanık olunacak. Başına giderek artan bir ödül konan John, mücadeleyi küresel ölçekte Yüksek Masa’ya taşımaya karar verir ve yeraltı dünyasının en güçlü oyuncularından bazılarını yok etmek için Osaka ve Paris gibi bölgelerde savaşır.

Yayın tarihi
24 Mart 2023

Müdür
Çad Stahelski
Döküm
Hiroyuki Sanada, Clancy Brown, Scott Adkins, Keanu Reeves, Ian McShane, Bill Skarsgard, Laurence Fishburne, Rina Sawayama, Donnie Yen, Lance Reddick, Shamier Anderson

Değerlendirme
R

Çalışma süresi
169 dakika

Yazarlar
Shay Hatten, Michael Finch

Stüdyo(lar)
Aslan kapısı

Teknory